Pár problémov s Leganzou

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
GABO
Příspěvky: 10
Registrován: stř srp 19, 2009 13:09

Pár problémov s Leganzou

Příspěvek od GABO »

Najprv by som chcel administrátorom a moderátorom poďakovať za skvelé fórum, odkaz od známeho mi pomohol s viacerými problémami na aute.

Takže pár problémov čo mám s Leganzou:

1. Problém sa prejavuje vŕzgajúcim zvukom v oblasti prehadzovania (páka na prehadzovanie rýchlosti) ide o akúsi rezonanciu hlavne ak pustím plyn a otáčky klesnú po 2000RPM niečo ako keby rezonovalo ak chytím páku do ruky keď to vrzgá prestane to.

2. Už na fóre viac krát spomínaný problém s brzdami vpredu. Pri rýchlostiach a brzdení začalo s volantom triasť takže som vymenil kotúče za nové značku neviem, valčeky Ferrodo po čase ale cukanie znova nastalo. Po premerani kotúčov sa zistilo ze sa pokrutili (nekvalita) tak sa zobrali ATE kotuce, Ferroda valceky a teraz je to viacmenej na rovnej ceste bez problémov. Čo sa týka ale cesty z kopca a brzdení v zákrute stále to cuká s volantom. Spravila sa geometria, ramena su ok, silentbloky nove, capy nove, vlastne sa menili aj tie dalsie casti prednej napravy (nie cap ale to druhe neviem presne ako sa to volá). Proste predná náprava je ok.
Inde mi radili, že to môže byť resp. je to spôsobené vrchným uložením Tlmičov, samotné tlmiče majú najazdene cca 65000 km a sú OK. To vrchné uloženie tlmičov sa pri ich menení nemenilo a ani sa normalne nemení. Keď pomalou rýchlosťou prechádzam cez nejakú nerovnosť vyššiu tak citím takú čudesné údery do volantu ako keby niečo bolo uvoľnené...je možné teda že sa tie horné uloženia tlmičov vybili (auto má najazdene 182000km ale je o neho starané a okrem týchto vecí ide super - 7 rokov sa garážovalo a pod.) a proste je toto všetko spôsobené kvoli nim?

3. Posledná vec je klíma, ta sa naplnila za tie roky len raz a pred rokom stracala na účinnosti tento už sa ani nezapne. Po diagnostike vypise kod 0 cize bez chyby. Ako sa sprava ta klima ked vyprcha z nej napln ... absolutne ju nezapne? kvoli ochrane? Lebo predtym po zapnuti klimi teda tlacitka bolo pocut ako zopol (asi kompresor) a teraz nie. Staci doplnit napln?

Dakujem za vsetky rady, hlavne ale s tym trasenim volantu.
Reklama
 

phalanx
Příspěvky: 247
Registrován: úte pro 07, 2004 22:41
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár problémov s Leganzou

Příspěvek od phalanx »

1) to budu asi take plastove kruzky v ulozeni riadiacej paky, zvyknu sa vytlct, skus ich namazat, ak to na chvilku pomoze tak je to ono, ale po chvile to zacne robit znovu takze ich treba vymenit

3) ano chova sa tak ze sa nezapne, malo by stacit ju dat doplnit, ak teda nemas niekde dieru, pri svojom veku uz moze byt klimovy chladic deravy (on ten hlinik po XY-rokov zvykne najcastejsie odspodu od soli, vody a pod. preoxidovat skrz ...)
Honda Accord 1997 2.0 96kW Obrázek
Ford Mondeo 2004 96kW TDCI - to keď zneužívam otcove :)
EX: Espero 1.5 66kW, Leganza 2.0 98kW - obe bývalé rodinné
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár problémov s Leganzou

Příspěvek od -peha- »

1 a 3 popísané dobre a teraz k 2 takže pokud si tam menil to čo popisuješ tak iste to uloženie môže robiť tento jav ale najprv pokud si nemenil tak tohle sô to silenbloky a kostička(stabilizátor) to je skoro vždy príčina buchotu a akoby poklesu vozidla na stranu náklonu v zákrute takže skús sa na ne pozrieť :idea:
Přílohy
96213130.jpg
96213130.jpg (46.87 KiB) Zobrazeno 1774 x
96213131.jpg
96213131.jpg (44.51 KiB) Zobrazeno 1774 x
27441.jpg
27441.jpg (8.35 KiB) Zobrazeno 1774 x
GABO
Příspěvky: 10
Registrován: stř srp 19, 2009 13:09

Re: Pár problémov s Leganzou

Příspěvek od GABO »

Ďakujem za odpovede. Na tie plastové krúžky pozriem. Vidno ich ak odoberiem to plastové okolo riad. paky a pod? Klíma predpokladám, že klímový radiátor je ten vpredu. Uvidíme dám klímu naplniť v náplni bude látka a uvidíme či to bude pretekať.

Pre Peha: toto sa všetko menilo, aj tie stabilizatory akosi som nevedel prist na nazov :). Vsetko co si dal na obrazky sa menilo + aj ten cap. Cize teda moze to byt nakoniec to ulozenie tlmicov? Ono sa to javi tak ze ked idem k policajtovi (spomalovac na ceste nie kovovy ale betonovany) a ako keby narazim naraz kolesami na spomalovac tak citim na resp. vo volante ako keby sa v predu na riadeni nieco hybalo zabucha to. Kazdopadne vsetko co sa tyka capov, stabilizatorov, to vsetko je menene cize uz mi naozaj zostavaju len tie ulozenia...tam je ale problem ze neviem ktory to moze byt diel z toho ulozenia (tam sa to sklada z nejakych 4 casti).
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Pár problémov s Leganzou

Příspěvek od HusarJan »

Ahoj a vtaj nech Ti slúži a jazdí a čím najmenej závad všetko čo tu opisujú je ok ja by som dodal ešte jedno k tomu búchaniu v tej naprave pozri silembloky predného stabilizátora té si určite nemal menené nedá sa k tomu riadne dostat ako na iných autách a v servise to vela obnáša keby si ich chcel vymenit musel by si dat dole celú napravnicu a tu neviem či to niekto robil na mojej som ich mal šlus neako som to tam zaklepal zavaril a zatial to nebucha alebo nie až tolko ale aby som dával kvoli dvom posratím gumám dolu celú napravnicu tak to nie na nej su 4 šroby sú tak skorodované ,že až ich urveš tak koniec dalšia robota navyše ja asi tolko ináč je to dost driny,ked to všetko spravíš stojí to zato v aute mam klud a nič mi už nevrzga a nebúcha a ešte jeden liek je nato dáš si nahlas rádio alebo cd a máš pokoj ;)
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Pár problémov s Leganzou

Příspěvek od HusarJan »

Ešte chcem dodat ohladom tej nápravnice na nej sú tiež silembloky dokonca 4 a té tiež búchajú dre sa plech o plech a ešte auto staca stabilitu riadenia te šroby sa mi nedali vyšrobovat bál som sa aby som ich neotrhol tak som te dva zadné zavaril a pokoj su tam ešte 2 predné ale té boli dobré te už by som neodporúčal zavarit -i ;)
Přílohy
P081108_15.15.JPG
P081108_15.15.JPG (100.61 KiB) Zobrazeno 1740 x
P081108_15.16.JPG
P081108_15.16.JPG (110.98 KiB) Zobrazeno 1741 x
GABO
Příspěvky: 10
Registrován: stř srp 19, 2009 13:09

Re: Pár problémov s Leganzou

Příspěvek od GABO »

Dík za info, ono to normálne v nápravách a vpredu nebúcha ak prechádzam počas jazdy normálnej cez nerovnosti teda toto bude skôr ok. Keď sa to všetko menilo u známeho čo sa mi stará o auta tak som bol pritom cele ramená boli dole to čo si mi tu ukazoval je ok.

K tým horným uloženiam tlmičov mi neviete nič bližšie povedať?
ferkos
Příspěvky: 9
Registrován: ned čer 14, 2009 08:35

Re: Pár problémov s Leganzou

Příspěvek od ferkos »

Ahoj
S tymi brzdami mam ten isty problem a uz som menil 5 kotucov v pribehu 2 rokov teraz naposledy som dal original diel boli dost drahsie. zatial pri brzdeni vsetko ok ale ono sa to zacalo s tym trasenim az po case cca mesiac az dva takze este pockam. Niekto z fora mi pisal ze by mohol byt problem v poloosi ale ja som si teraz vsimol ze mi jeden kotuc derie nepravidelne co ma nabada k tomu ze bude asi ohnuty naboj. No ale este jden kamarat sa na to pozeral a tomu sa nezdalo riadenie vra su tam nejake zuby a tie mozu byt vydrete a preto to moze triest. Mna napadlo ci ten problem nemas kedze ti to este aj bucha - ak je tam nejaka mala vuola tak by to pri prejazde nerovnostou mohlo cukat a mozno aj buchat. Ja to zatial nejdem riesit pokial tie brzdy pojdu ale ak sa to zase ...... tak budem musiet aj tuto vec riesit
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“