ABS - svieti kontrolka

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Uživatelský avatar
-palck-
Příspěvky: 127
Registrován: pát led 16, 2009 13:32
Kontaktovat uživatele:

ABS - svieti kontrolka

Příspěvek od -palck- »

Zas (uz druhy krat) mi svieti kontrolka ABS, a ABS je nefunkcne. Predtym vymenili snimac a vymazali poruchy. Teraz zacala kontrolkas zas vysvecovat. Dam to riesit cez garancku. Ak sa to stane este 3 raz, dam to riesit cez poistku v DAS, pravdepodobne budem tlacit na vymenu vozidla. Nefunkcnos ABS je zavazna porucha, vozidlo je nesposobile na prevadzku po pozemnych komunikaciach.... :|
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jarik
Příspěvky: 1931
Registrován: úte čer 23, 2009 22:32
Bydliště: Topolčany

Re: ABS - svieti kontrolka

Příspěvek od Jarik »

Zdravím ta Palck :PP: . S brzdami niesu žarty no neviem kolko krát musíš mat rovnakú poruchu aby ti vymenili auto a či ho vymenia koli ABS. Možno po tretom raze vymenia ABS , no s výmenou auta by som nerátal. Mám pár kamarátou čo robia/li u predajcov a podla nich skončil zákazník vačšinou na opravu sám, čest vínimkám(lacná oprava). Podla servisou si vačšinou poruchu zaviní zákazník sám :oops: a je bez nároku na reklamáciu -P . Držím ti palce, dobre vybav a daj vediet ako si dopadol!!!
AVEO SEDAN 1,4 16V, 69kw, červená mica
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: ABS - svieti kontrolka

Příspěvek od xwing »

Prepac Jarik, ale takych predajcov nakopat akurat tak do riti, co ti zacnu tlacit kaleraby do hlavy, ze je to vina zakaznika.
Ako si sam zakaznik moze pokazit ABS ? Auto ja na to, aby jazdilo a ked jazdi a su tam nejake korejske smejdacke suciastky, tak sa moze stat, ze sa nieco pokazi.
Pokial je vozdilo v zarucnej dobe, predajca alebo servis ma drzat hubu, zobrat auto do opravy a ZDARMA vymenit reklamovanu suciiastku a este sa pekne usmiat a podakovat.
Ci to som naivny a termin "zarucna doba" je len pojem pre nase pekne oci a skutek utek ???
Pokial auto uz nie je v zaruke, situacia sa samozrejme meni.
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
Jarik
Příspěvky: 1931
Registrován: úte čer 23, 2009 22:32
Bydliště: Topolčany

Re: ABS - svieti kontrolka

Příspěvek od Jarik »

Aby sme neboli len vkecoch tak tu je príklad
http://forum.autobazar.eu/chevrolet-ave ... t3194.html :shock:
http://forum.autobazar.eu/kazivost-c4-a ... 10623.html :shock:
a to je len nič s toho čo sa dá na forach dočítať. Ja osobne som potreboval kúpit štyfty do kolesa a u nás im od objednávky k dodaniu stačil iba ,,mesiac" :o) .
Takže keby som strhol závit na kolese som pekný čas bez auta. Čo k tomu dodať :mrgreen:
AVEO SEDAN 1,4 16V, 69kw, červená mica
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: ABS - svieti kontrolka + REKLAMACIE

Příspěvek od xwing »

No jo, smutne pribehy, ale je to len vec pristupu.
V kazdom pripade z pravneho hladiska, cize podla zakona zatial stale plati 3x ta ista chyba, vymena za nove.
Ak nie, opravte ma, nie som pravnik.
Ale ako je to v oblasti aut, tazko povedat. Poviem pribeh z vlastnej skusenosti:
Mam firemne auto Skoda Fabia Combi. Dostal som ho uplne nove.
Po roku jazdenia, zacala svietit taka ta obligatna kontrolka motoru. Proste moze tam byt milion a jeden problemov.
Servis to klasicky riesil resetom a kazdy tyzden som chodil na resety, a v poslednych dnoch zacal motor doslova skapinat.
Uz vtedy som mohol argumentovat, ze som tu 4x, ale bolo mi to jedno, ved je to firemne.
Tak nakoniec rozobrali motor, vycistili valce, udajne tam bolo nadrbaneho karbonu a to dodavam, ze tankujem vyhradne Shell.
Auto som si vyzdvihol a ked som prisiel do firmy, tak pri parkovani sa znovu rozsvietila kontrolka, proste na porazenie.
Motor uz zacal kompletne zdochynat, musel som drzat vysie otacky, aj ked som stal.
No a nakoniec to bola neuveritelna blbost. Nejaky spetny ventil vyfuku, ci vyfukovych plynov, neviem presne ako sa to vola.
Proste suciastka za par korun a kvoli tomu som chodil takmer mesiac do servisu so skapinajucim motorom.
A viete co bola najvacsia sranda ??? Kolega ma to iste auto, lebo sa kupovali dve a jemu to zacalo robit asi 2 mesiace po mojich problemoch, tak som mu hned povedal, ze nech povie v servise, ze je nahovno spetny ventil, aby tam nemusel chodit mesiac, kym na to pridu. Asi to bola nejaka vadna seria.
Ponaucenie z toho je, teda hlavne pre vyrobcu, ze kontrolka motoru je uuuplne nahovno, ked v skutocnosti neviete co je pokazene :)
A nevedel im to povedat ani ten diagnosticky prostroj, tak skusali stylom pokus-omyl, az dosli na ten spetny ventil :)
Odvtedy presli 2 roky a jazdi ako hodinky.... klop-klop na drievko :)
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
-palck-
Příspěvky: 127
Registrován: pát led 16, 2009 13:32
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS - svieti kontrolka

Příspěvek od -palck- »

Kto mate DASku tak viete co dokazu. 3x opakovana porucha - narok na vymenu tovaru, zakon nepusti a oni ho dokazu vymoct, tak sa tesim, ked pojdem do PP :lol:
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: ABS - svieti kontrolka

Příspěvek od xwing »

Stale nejako nechapem, co s tym ma poistka ?
Mas to auto este v zaruke ? Ak ano, tak Ty by si nemal platit nic.
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: ABS - svieti kontrolka

Příspěvek od Slam »

Jarik píše:Aby sme neboli len vkecoch tak tu je príklad
http://forum.autobazar.eu/chevrolet-ave ... t3194.html :shock:
Jenže to, co tam ten truhlík popisuje, je typický problém u nového Avea a může si za něj opravdu částečně i sám (což ale neomlouvá přístup servisu). Nové auto se musí nejdříve zajet, což rozhodně neznamená popojet od baráku 5 minut do Tesca a zase zpátky! Pak se akorát motor trápí a zanáší. Na tohle je u Chevroletu háklivé hlavně Aveo a tuším i Spark. Takže je nutné to auto občas pořádně protáhnout razantnější a delší jízdou (aby se motor stačil vůbec zahřát, nejenom voda).
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: ABS - svieti kontrolka

Příspěvek od xwing »

No ale toto musi dokazat servis, ze auto je zle zabehnute. Pokial sa majitel priznal sam, ze s autom jazdim iba do Tesca 5 minut, tak to je vec druha.
V tomto som sa nasiel aj ja sam :) Tiez mame Tesco na 5 minut cesty a ze zrovna som tam dnes bol s Avejkom :)
Ale mam uz vyse 8000km a zatial ziadny problem... klop-klop na drievko ;)
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
Jarik
Příspěvky: 1931
Registrován: úte čer 23, 2009 22:32
Bydliště: Topolčany

Re: ABS - svieti kontrolka

Příspěvek od Jarik »

No s tým zábehom máš Slam určite pravdu,ale ked si auto kúpi starší pán na to , aby sa dopravil z domu na zahradku,ryby, nákup , do nemocnice....... a vlastne sa len motá po meste neni možné aby bol zato svojim sposobom trestaný nespolahlivostou auta. Taký spark je na to priamo určený(do mesta) a Aveo tiež neni moc na dlhé cestovanie tak neviem.
OOO Palck , DASka , ako poistovna može do toho vstupovať medzi teba a predajcu. Kazovost vozida asi nebude poisná udalost? Alebo ano?
AVEO SEDAN 1,4 16V, 69kw, červená mica
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: ABS - svieti kontrolka

Příspěvek od xwing »

Jarik píše: a Aveo tiež neni moc na dlhé cestovanie tak neviem.
Jarik, pozor, s Aveom som bol tento rok v Chorvatsku (Vodice) a bola to teda dlha cesta :)
Otazka je co si Ty predstavujes pod pojmom dlhe cestovanie ;)
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
Jarik
Příspěvky: 1931
Registrován: úte čer 23, 2009 22:32
Bydliště: Topolčany

Re: ABS - svieti kontrolka

Příspěvek od Jarik »

No dlhé cestovanie je podla mna pravidelné cestovanie na viac ako 200kmdenne. No rozdiel je aj v pohodlí cestovania. Ja mám cca 184cm a ked sa pohodlne mám uvelebit tak v aveu za mna sadne 8r. syn a dost, dospelý nemá šancu. aj posed mi na dlhšie trate nevonia no interier prekopem podla seba (časom). Vydržat cestu TO-CA je tak akurát, neviem si predstavit do chorvatska, ale to je len moja skúsenost. Možno to moc porovnávam s Astrou a Vectrou čo som mal predtým.
AVEO SEDAN 1,4 16V, 69kw, červená mica
Uživatelský avatar
-palck-
Příspěvky: 127
Registrován: pát led 16, 2009 13:32
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS - svieti kontrolka

Příspěvek od -palck- »

DASka ti vymôže právo - ak sa rozhodnem, že po tretej oprávnenej reklamácii chcem vymeniť vozidlo alebo vrátiť peniaze, na čo mám samozrejme podľa platných právnych predpisov nárok a predajca sa bude ježiť, postúpiš právnikovi, ktorý ťa má na starosti všetky podklady a oni to za teba vybavia. Viem o jednom takomto prípade, kedy to poistenec postúpil právnej ochrane a domov mu prišlo oznámenie, že u predajcu má nachystaný nový voz. Srátka das to vybehala a aj vyhrala za neho.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS - svieti kontrolka

Příspěvek od palikx »

koukam jste se pustili do zajimave debaty.
jenze z meho pohledu nefunkcni ABS neznamena nepojizdne auto.a abs jako takove bezny ridic vyuzije jen v kritickych situacich kterych je minimalne.
poskozene cidlo abs zcela urcite neni na vymenu auta z duvodu jak popisujes.abs je oranzova kontrolka tedy na jizdu neni zasadni jako vsecky cervene kontrolky.
takze poskozene cidlo se vymeni vramci zaruky a jedes dal.i kdyby to bylo to stejne cidlo jako pred tim.
jo a na stk me nikdy nevyhodili za svitici kontrolku ABS.byla jen v poznamkach a v lehkych zavadach.jelikoz na valcich auto normalne brydi a abs se na stk neda zkontrolovat.-mozna sem mel vzdy stesti.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Tonik
Příspěvky: 73
Registrován: sob čer 20, 2009 21:02
Bydliště: Kezmarok

Re: ABS - svieti kontrolka

Příspěvek od Tonik »

Hm...zaujimave vsetci len D.A.S sa vyhrazat ale nikdy nevidiet do jadra problemu...............
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Podvozek a řízení“