LPG do espera ano, alebo nie

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Rom@n
Příspěvky: 97
Registrován: ned úno 10, 2008 20:06
Bydliště: Topoľčany-Stupava

LPG do espera ano, alebo nie

Příspěvek od Rom@n »

Čafte, :D chcel by som si dat namontovať LPG, potreboval by som radu od Vás čo LPG máte či je to dobrá investícia, aká je spotreba, či nezostane lenivé atd. Dík :D
Daewoo ESPERO 1.5 16v rv:96,+LPG LOVATO 195000km gumy Matador Aquilla 195/50 R15 modrá metalízaObrázek
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: LPG do espera ano, alebo nie

Příspěvek od ppp »

Ked je dobre namontovane a nastavene tak sa ziadna lenivost nekona, vyhoda je v tom, ze espere kludne staci podtlak, takze nizsie naklady na prestavbu a menej problemov pri prevadzke, vlastne je to takmer bezudrzbove a hlavne mozno prepnut na lpg hned po starte pripadne u niektorych systemoch (na ostatnych po uprave) rovno startovat na lpg. Na lpg je to trosku lepsie pri nizkych otackach, trochu horsie naopak pri vyssich, aspon u mna, mam lovato basic.
Do espera vojde len 45litrova diskova nadrz bez toho aby dvihla podlahu, ak nevadi zvysenie podlahy v kufri, tak vojde aj vacsia ale tazko najdete firmu ochotnu zhanat vacsiu nadrz (aj ked v skutocnosti v tom nie je ziaden problem, len je u kusok drahsia). Alebo potom podla rozmerov skusit valcovu nadrz ak casto chodievate dhlsie trasy alebo neradi chodite casto na cerpacku. Espero ma aj tak nesklapatelne operadlo zadnych sedaciek, takze valec nevadi. Zaberie sice kus kufra ale to aj rezerva.
Spotreba 1.5l 190tkm espera na lpg je 8 az 9 litrov pri 1/3 mesto (BA) 50km/h a 2/3 "dialnica" a medzimesto cca 90km/h. Rovnaka bola aj na trase BA - KE rychlostou v predpisanych limitoch. Kedze to nezohladnuje tabulkovu spotrebu asi este bude daky problem, mozno sa to bude dat znizit, ale netusim ako. Spotrebu na benzin netusim, mozno je pes zakopany v spotrebe na benzin, ktora je mozno vysoka, ale to sa mi nechce zistovat.
A asi to najdolezitejsie pri otazke, ci sa to oplati. Ako dlho si to auto este planujes/chces/mozes nechat? Ak tolko aby si na nom najazdil aspon 100tkm tak jednoznacne oplati. Ak 30tkm tak neoplati. Ak 60tkm tak tazko povedat. Sice nieco usetris ale budes s tym mat aj ostaru. Specialna emisna, ktoru nerobia uplne vsade, aj ked to nie je take zle ako emisna na NKAT s LPG, revizie, podzemne garaze, zapratany kufor, caste tankovanie, mozne problemy v mizernych servisoch, kde maju moznost vyhovorky na lpg, pravdepodobne castejsia vymena vyfuku. Pri tomto si zaroven treba uvedomit, ze ked uz lpg v aute je tak sa proste bude jazdit viac nez na benzin, pretoze je to predsa lacnejsie ;) , takze skutocny km nabeh bude vacsi nez odhadnuty. Ci je to vyhoda alebo nevyhoda je uz vecou kazdeho uzivatela. Lenze cas a najma hrdza je neuprosna a bude espera postupne vyradovat z prevadzky.

Je tu jeden problem u espera ktory moze zamrziet, a to pri jazde pri rychlosti podla vetra fukajuceho sprava moze pretlak v pravom blatniku sposobit prilisne ochudobnenie zmesi a zhasnutie motora na volnobehu. Kazdy to riesi inak, napriklad v michalovciach montaznici predoslemu majitelovi upchali na nasavani otvor z boku (a rezonatory ktore znizuju hluk od motora vyhodili), nechali len spodny a potom sice nezhasinal motor pri vetre sprava ale zato spolahlivo pri rychlostiach nad 120km/h. Po odslepeni uz skapina motor len pri vetre sprava. V agf zase takmer uplne zaslepuju komplet otvor do sania, s tym, ze rezonatory tiez vyhodia aj slimak pred fitlerboxom a tym sice problem neodstrania (aj ked vam budu tvrdit ze ano a vobec ich nebude zaujimat skutocnost) ale hlucnost zvysia viac nez michalovsky sposob. Mozno by sa to dalo odstranit nastavenim, este sa s tym budem hrat, alebo zapojenim zadnej strany membrany splynovaca na sanie, lenze to musi bt splynovac, tkory taku moznost ma, lovato to nie je.

A na koniec, chcem pripomenut ze nie je dolezite aku znacku lpg si das namontovat ale kto ju bude montovat a kam ju budes davat chodit servisovat. Lovato je dost rozsirene, lovtec najma na vychode, mne sa pacilo landi renzo, ale kvoli byrokratickym problemom na slovensku neviem ako je to teraz s touto znackou, peha mozno bude vediet viac, ostatne znacky poznam len z pocutia. AGF aj ked je oficialny dovozca lovata sa mi nepozdava, majitel? firmy vyzera ako profesional, ktoremu ide o spokojnost zakanzika ale zamestnanci to je ina sorta, asi ako z tych najhorsich internetovych pribehoch o autorizovanych servisoch :lol: . Bohuzial vdaka par mafianom na slovensku sa podarilo zakonom zrusit kopu montaznych dielni, takze teraz je to "vesele" a par dobrych firiem zaniklo alebo su v stadiu vybavovania povoleni.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG do espera ano, alebo nie

Příspěvek od -peha- »

No povadené je všetko ..áno oplatí sa ..lebo LPG je jediná vec ktorá v aute zarábá a majitelovi šetrý ostatné doplnky sú len utratené euríky :lol: :lol: :lol: No a k značke tak Landirenzo je asi fakt najlepší ale Espera spokojne a skvelo jazdia s LOVATOm aj Lovtecom takže je dobré si dať namontovať to zariadenie ku ktorému máš najbližší servis inak tie zariadenia šlapú skoro rovnako takže len cena a dostupnosť rozhoduje -i
Uživatelský avatar
Rom@n
Příspěvky: 97
Registrován: ned úno 10, 2008 20:06
Bydliště: Topoľčany-Stupava

Re: LPG do espera ano, alebo nie

Příspěvek od Rom@n »

Dík hoši za radu :), -i
Daewoo ESPERO 1.5 16v rv:96,+LPG LOVATO 195000km gumy Matador Aquilla 195/50 R15 modrá metalízaObrázek
Uživatelský avatar
Rom@n
Příspěvky: 97
Registrován: ned úno 10, 2008 20:06
Bydliště: Topoľčany-Stupava

Re: LPG do espera ano, alebo nie

Příspěvek od Rom@n »

:) Čafte tak dnes som bol na kontrole či je auto schopné lpg montaže, a prešlo, v utorok mam dohodnutú montáž v Hlohovci. :lol: :lol: :lol: :lol:
Daewoo ESPERO 1.5 16v rv:96,+LPG LOVATO 195000km gumy Matador Aquilla 195/50 R15 modrá metalízaObrázek
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: LPG do espera ano, alebo nie

Příspěvek od ppp »

Potom si nezabudni skontrolovat filterbox a plastove diely pred filterboxom ci ti nieco nevyhodili a nevzali a ci napr. nepostracali plieskove prichytky vrsku filterboxu, pretoze na to su pekne lavi :lol: , ak ti tie plastove diely pred filterboxom vyhodia tak ich pytaj spat, odkupim ich mozno od teba ;) , mne chybaju.
Skoda ze su inac ignoranti, pretoze lpg ako je lovato basic a lov4eu ciakosatovola by si zasluzilo inu montaz nez robia, najma RJ LPG do interieru, pretoze na prevadzku pri motore stavana nie je nech si kto chce vravi co chce, asi tazko z nej niekto po 3 rokoch vyskraboval bordel ako ja, a vyhrievnie splynovaca je najlepsie spravit seriovo s vyhrievanim klapky, lenze to nie je oficialna montaz.
Ale nebudem Ti predcasne kazit radost, potom sa pochval a nahod fotky ako to namontovali, co kde vsetko porobili. Predtym si pofot motorovy priestor aby sme mohli hladat 10 rozdielov :lol: .
A ak si spomenies, spytaj sa ich na drziak rezervy, ci nieco take maju. Uz ma nebavi pocuvat posuvajucu sa rezervu na gumicuku v kufri.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG do espera ano, alebo nie

Příspěvek od -peha- »

Držiak rezervy si nepítaj my ich máme asi 20 kusov a sú na dve veci - ta prvá že ti to vytiahne eura z kapsy a druhá je to na H....O :D My je dávame do zberu a už tri roky sa ani nedodávajú.Pokud budeš pred montážou s nimi hovoriť tak ak by bvolo možné a máš hore pri brzdovom systému miesto nech Ti ho dajú tam a potom nech urobia výhrev z vykurovania klapky ale vetšinou sa reduktor dáva pro Esperu bez ABS pod vyrovnávaciu nádržku a Espero s ABS tam musí reduktor dole pod držiak baterky :D Pokud sa ťa budú pítať s kade máš vedomosti o LPG povedz že z Rožňavy :lol:Ješte k tomu držiaku na rezervu -no už sme to tu riešili ale asi sa to stratilo ale asi tak že stačí kus plocháča do neho 2x diera na tu jednu navariť matku a prišroubovať ho v kufry tam kde chceš mať rezervu no a ta sa na ten držiak prichytí tou pôvodnou skrutkou -i

Takhle dáko sa to montuje...
Přílohy
Espi LPG.jpg
Espi LPG.jpg (117.16 KiB) Zobrazeno 6520 x
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: LPG do espera ano, alebo nie

Příspěvek od ppp »

Ten drziak rezervy to malo byt pre mna, taka fotka toho co sa vyraba by sa zisla, ci nie je lepsie upravit hotove nez tvorit nieco vlastne, pretoze ako sa poznam, tak budem vrtat dieru pre rezervu na 3 krat nez ju dobre trafim :lol: a vobec cele to rezanie, zvaranie a nakoniec sa aj s homemade drziakom bude rezerva v kufri mliet :? , ale v zivote som nevidel oficialny drziak rezevry takze neviem ci je vobec lepsi nez co doma zbastlim z pasoviny.

Inac ja som mal espero bez abs a kedze sa mi expanzka aj tak rozpadla vymenil som nadrzku ostrekovaca a expanzku za verzie z abs a zrazu bolo za baterkou nadherne vela miesta na splynovac ;) . Ale to uz prestavbu kusok predrazuje.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG do espera ano, alebo nie

Příspěvek od -peha- »

Dakedy sa zastav alebo Ti ho šupnem po Mirkovi len že v esperu s tou rezervou ktorá sa na neho dává na stojáka to ide(bacha je nutné mať diskovú nádrž) ten držiak sa dáva krýžom za sedačky (na sklopné sa to nedá no Esperko to môže mať)no a na neho sa ta rezerva chytá len ona je univerzal a tak ako píšem len pre vozidla s nesklápacími sedackami :D
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG do espera ano, alebo nie

Příspěvek od -peha- »

No a tady je ten držiak tedy jeden typ ale je to velmi zlé riešenie lebo rezerva je v strede kufra a hlavne je to nebezpečné lebo v prípade poruchy alebo havárie sa nedá zavrieť ručný ventil nádrže :idea:No my to riešime takto ako na kamošovom Esperku :D
Přílohy
DSC00112.jpg
DSC00112.jpg (76.37 KiB) Zobrazeno 6501 x
Espi LPG (3).jpg
Espi LPG (3).jpg (111.72 KiB) Zobrazeno 6509 x
Uživatelský avatar
Rom@n
Příspěvky: 97
Registrován: ned úno 10, 2008 20:06
Bydliště: Topoľčany-Stupava

Re: LPG do espera ano, alebo nie

Příspěvek od Rom@n »

ďakujem za rady oboch ja som do plynu antitalent ale už mám nejaké skúsenosti vďaka vám ak je ešte v čom poradiť tak šup sem stým nech som múdrejší....-peha- a ty montuješ lpg do aút??? ak áno tak prídem :D ak bude dobrá cena
Daewoo ESPERO 1.5 16v rv:96,+LPG LOVATO 195000km gumy Matador Aquilla 195/50 R15 modrá metalízaObrázek
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG do espera ano, alebo nie

Příspěvek od -peha- »

No pomáhám montovať ale cenu máme takú ako v Hlohovci takže by sa Ti to predražilo no len keď chceš kludne môžeš aj u nás ale teraz máme nabito takže čakačka tak mesiac a to ješte idem na rekondičný pobyt na 2 týždne tak by to šlo tak koncom prázdnin :lol: :lol: :lol: A vlastne by sme Ti tam šupli Lovtec takže to máš asi bližšie do Hlovoca a neboj máme tam na blýzku našeho super elektrikára (cez leto je v Pastuchove)a tak keby dačo tak pomoc je blízko :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Rom@n
Příspěvky: 97
Registrován: ned úno 10, 2008 20:06
Bydliště: Topoľčany-Stupava

Re: LPG do espera ano, alebo nie

Příspěvek od Rom@n »

-peha- a u vás to bude za kolko len tak informatívne???? môžeš aj cez mail pošlem ti ss
Daewoo ESPERO 1.5 16v rv:96,+LPG LOVATO 195000km gumy Matador Aquilla 195/50 R15 modrá metalízaObrázek
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: LPG do espera ano, alebo nie

Příspěvek od ppp »

to si to rdsej capnem po svojom, nez takto v strede kufra :roll:

Bambucha -> radsej AGF nez RV pretoze tu budes musiet hladat nez najdes niekoho na lovtec, aj ked ja vlastne kabel na lovtec mozno mam, len ho s lovtecom ete neskusal, ale ak je ten isty ako na lovato tak fajn, mozno sa pozriem niekedy aj na brachovu fabku :D , ktory mimochodom robili v RV, mozno prave aj peha, ale to tam este nemali mesacnu cakacku.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG do espera ano, alebo nie

Příspěvek od -peha- »

No jo ale Fabku sme montovali prednostne lebo Mirko je náš dvorný elektrikár a tak hádam nemusí čakať nie no a montovala sa dobre :D Jo Peťane teraz som odfotil ten držiak čo ide za sadačky a rezerva je potom akoby namontovaná na sedačke na stojáka je to docela podarený typ takže Ti to sem potom hodím a ak ho chceš máš ho tu no a dopraviť Ti ho môže Mirko :lol:Inak aj teraz som skončil s montážou takže máme nabito ale to je dobre lebo ruky nás živia a nie sedenie :lol:
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“