Aveo a spotřeba

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
saamm
Příspěvky: 818
Registrován: úte led 13, 2009 19:21
Bydliště: Kraj - Zlín

Re: Spotřeba Avea 1,2 16V 62 kW

Příspěvek od saamm »

Feva13 píše:Zbohom klub, aj pre mňa stratilo toto fórum zmysel po poslednej odpovedi od " pokročilý mudrc ". Byť takým múdrym pánom bohom ako ty tak robím konštruktéra v Rolls Royce. Napíš aspoň koľko rokov jazdíš.
Ďakujem a zbohom.

:(
Jezdím od roku 1978 s různýma autama - Fiat 600,Volha 24, Fiat 1300, Lada 1200, Š120, Felicie a mezi tím služebně s nákladníma. Vidím že ses urazil tak teda pardon. Předpokládám že svůj názor můžu napsat.

člen AVEO Fanclubu č.4

Od 27.5. 2014 již jenom člen.
Reklama
 

Uživatelský avatar
hemendex
Příspěvky: 131
Registrován: pon dub 06, 2009 12:08
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba Avea 1,2 16V 62 kW

Příspěvek od hemendex »

No len sa preboha nehadajte... ja som dnes tolko hladel na otackomer, ze som skoro nadrbal do obrovskeho crepniku pri ceste, takze kaslem na celu spotrebu a jazdit idem ako to pojde... Kazdy ma na to iny nazor, dokonca profesionalni automechanici sa nevedia dohodnut, ako zabiehat... jeden mi radi pretacat motor, druhy dobre ze nie jazdit na patke aj pri rozbehu a dalsi sa so mnou odmieta bavit, kym si do auta nenamontujem BRC...
Serie ma ta hlavne ta spojka, stale neviem preradovat bez "cukania" a uz aj to mi je viacmenej jedno, z bodu A do bodu B ma to prepravi a zatial som nemusel riesit ziadny vaznejsi problem (snad nezarieknem)...
Nie som ziadny extremne skuseny sofer, vodicak som si robil pred cca 8 rokmi (25-rocny), ale nikdy som nemal take problemy s navykom na soferovanie v "novom" aute a to som teda uz poskusal od Skody 105 az po obrovsky Ford na severoamerickej 95-ke... Fakt mam pocit, ze prave to moje Aveo nie je motoricky a prevodovo az tak dobre nastavene, takze urobim to, co som mal urobit uz na zaciatku a pojdem priamo do predajne, nech sa na to pozru kompetentni :)
1.4 SEDAN KOMFORT, r.v. 2008, KOVA BB (4/2009)
Uživatelský avatar
Feva13
Příspěvky: 552
Registrován: ned bře 29, 2009 21:07
Bydliště: Veľké Úľany, okr. Galanta

Re: Spotřeba Avea 1,2 16V 62 kW

Příspěvek od Feva13 »

Zdravím fórum,
ja jazdím podľa počúvania motora a citu v nohe. Hlavne používam obuv v ktorej cítim každý pohyb pedálom.
Na otáčkomer sa už dlhšie nepozerám. Mal som dobrého učiteľa - otca ktorý bol profesionál s 1,5 miliónom km mimo súkromného vozidla. Po mojom zabehaní moja snehulienka ( Š 120 ) ešte stále behá hoci už má 22 rokov s jedinou opravou - výmena tesnenia pod hlavou. Ostatné vozy tiež vydržali môj systém zábehu.

Hemendex držím palce nech sa Tvoj chorý miláčik vylieči.
:PP:
Červené Chevrolet Aveo 1,2 Hatchback 5 dv 62,6 kW, 16 ventil,
Komfort, rok výroby 2009
Doplnky - Šálka s nálepkou Aveofanclubu
člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: Spotřeba Avea 1,2 16V 62 kW

Příspěvek od mino »

Takto sa mi páčite žiadne hádky....a prímerie -i
Škoda Roomster TSI
Uživatelský avatar
hemendex
Příspěvky: 131
Registrován: pon dub 06, 2009 12:08
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba Avea 1,2 16V 62 kW

Příspěvek od hemendex »

Feva13 píše:Zdravím fórum,
ja jazdím podľa počúvania motora a citu v nohe. Hlavne používam obuv v ktorej cítim každý pohyb pedálom.
Na otáčkomer sa už dlhšie nepozerám. Mal som dobrého učiteľa - otca ktorý bol profesionál s 1,5 miliónom km mimo súkromného vozidla. Po mojom zabehaní moja snehulienka ( Š 120 ) ešte stále behá hoci už má 22 rokov s jedinou opravou - výmena tesnenia pod hlavou. Ostatné vozy tiež vydržali môj systém zábehu.

Hemendex držím palce nech sa Tvoj chorý miláčik vylieči.
:PP:
Vdaka :) no ja som hladel na otackomel len z dovodu, ze sa mi zdalo, ze huci motor, tak reku ci ho nepretacam... fakt neviem najst ten spravny cit... a este som testoval silno pridat plyn na "dvojke", ci mi tiez bude lietat ukazovatel otacok - niekto to tu spominal, ze sa mu to triaslo pri prudkom zrychleni... Vcera som dokonca prvykrat - psychicky poznaceny piatkovymi zapchami - zaradoval rychlost bez spojky (uzasny zvuk ozubenych kolies)... az som si s nostalgiou zaspominal na svoju staru nebohu "stopäťku", s ktorou som bol najlepsie zladeny... (az na tie vecne opravy) :)
1.4 SEDAN KOMFORT, r.v. 2008, KOVA BB (4/2009)
Uživatelský avatar
Feva13
Příspěvky: 552
Registrován: ned bře 29, 2009 21:07
Bydliště: Veľké Úľany, okr. Galanta

Re: Spotřeba Avea 1,2 16V 62 kW

Příspěvek od Feva13 »

Zdravím,
Mne sa tiež spojka a plyn nepozdáva. Tiež mám problém niekedy keď rýchlo chcem zaradiť jednotku alebo dvojku tak sa mi zježia vlasy aj keď som skoro holohlavý od tých zvukov v prevodovke.
A hlavne ten plyn neviem pochopiť prečo keď uberiem plyn a stlačím spojku mi nabehne vyše 3 000 otáčok.
Asi má pedál neskoré reflexy.
Červené Chevrolet Aveo 1,2 Hatchback 5 dv 62,6 kW, 16 ventil,
Komfort, rok výroby 2009
Doplnky - Šálka s nálepkou Aveofanclubu
člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
hemendex
Příspěvky: 131
Registrován: pon dub 06, 2009 12:08
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba Avea 1,2 16V 62 kW

Příspěvek od hemendex »

Tak som si urobil konecne relativne presne testy spotreby mojho sedanu, zial najma ten prvy ma dost negativne sklamal...
Riesil som to tak, ze po dotankovani plnej som jazdil vylucne len v meste a ked som uz planoval cestu na dialnici, zase som dotankoval plnu - vyratal priemer, siel do Viedne a spat a po navrate zase dotankoval... no... bez zbytocnych omaciek:

Jazda vylucne po meste 60 km (minute 6,3 l) = priemer 10,5 l !!!!!

Jazda Zvolen - Bratislava - letisko Vieden a spat (s jemnymi odbockami vylucne po obchvatoch) 552 km (minute 36,4 l) = priemer 6,6 l

Mam celkovo najazdenych cca 3000 km, motor nevytacam, v meste chodim na trojke 50-kou a na dialnici 110-120, extremne nepridavam (na Aveu to ani nejde), netusim este ako inak jazdit, aby som dosiahol spotrebu uvedenu v technicaku 5,9 litra - resp. mestskych 8,9 a mimomestskych 5,2... :(

Podotykam, ze na Schwechat som siel sam a naspat s otcom a jednym kufrom, co je - myslim - nie prilis velka zataz...

Tak neviem, ci cakat, ze to klesne, alebo sa ozvat predajcovi...
1.4 SEDAN KOMFORT, r.v. 2008, KOVA BB (4/2009)
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6265
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Spotřeba Avea 1,2 16V 62 kW

Příspěvek od Scorpion.11 »

Feva13 píše:Zdravím,
Mne sa tiež spojka a plyn nepozdáva. Tiež mám problém niekedy keď rýchlo chcem zaradiť jednotku alebo dvojku tak sa mi zježia vlasy aj keď som skoro holohlavý od tých zvukov v prevodovke.
A hlavne ten plyn neviem pochopiť prečo keď uberiem plyn a stlačím spojku mi nabehne vyše 3 000 otáčok.
Asi má pedál neskoré reflexy.
Ta noha z plynu a zešlápnutí spojky a pořád v otáčkách mi dělá též.Měl jsem strach,že spálím při takovém řazení spojku a tak jsem se informoval a bylo mi řečeno,že po několika set kilometrů se to zpraví a sedne to :( Tak nevím zda je to pravda nebo né :?
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Kepty
Příspěvky: 8
Registrován: čtv kvě 28, 2009 22:01

Re: Spotřeba Avea 1,2 16V 62 kW

Příspěvek od Kepty »

Scorpion.11 -> ano potvrzuji, opravdu to tak je, casem se tato nesrovnalost srovna (ci spise se snizi na minimum)
http://www.chevrolet-ul.cz

Jediny oficialni prodejce vozu Chevrolet v Usteckem kraji!
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6265
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Spotřeba Avea 1,2 16V 62 kW

Příspěvek od Scorpion.11 »

Kepty píše:Scorpion.11 -> ano potvrzuji, opravdu to tak je, casem se tato nesrovnalost srovna (ci spise se snizi na minimum)
Tisíckrát díky za dobrou zprávu :lol: .Jsem rád,že je to tak a,že se to zpraví a stáhne na minimum :mrgreen:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
Feva13
Příspěvky: 552
Registrován: ned bře 29, 2009 21:07
Bydliště: Veľké Úľany, okr. Galanta

Re: Spotřeba Avea 1,2 16V 62 kW

Příspěvek od Feva13 »

Bodaj by ste mali pravdu o tom plyne. Mám už za tri mesiace 8700 km a stále to pretrváva - samovoľné zvyšovanie otáčok. Tá spojka akoby zaberala kedy sa jej zachce, niekedy hore , niekedy dole. Uvidím do servisnej. Potom im to spočítam.
Poraďte aké stierače mám kúpiť. Originál po troch mesiacoch necháva čmuhy a začali škriabať sklo. Používam dvojnásob vody ako na iných autách doteraz.
Dík za radu

:PP:
Červené Chevrolet Aveo 1,2 Hatchback 5 dv 62,6 kW, 16 ventil,
Komfort, rok výroby 2009
Doplnky - Šálka s nálepkou Aveofanclubu
člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
LubosM
Příspěvky: 20
Registrován: úte dub 21, 2009 06:33
Bydliště: Bratislava

Re: Spotřeba Avea 1,2 16V 62 kW

Příspěvek od LubosM »

prve dotankovanie po prvych 550km ukazalo spotrebu 6,4l/100km. Som celkom spokojny kedze okrem klasickych primestskych ciest bola dost velka cast po BA, cast na dialnici aj 120km/h a nejake kilometre boli aj ked som sa dost ponahlal a tak som to vytacal na trojke az do 90 :P .
Pri takom jazdeni ake si auto uzilo (aj my :mrgreen: ) by som bol asi spokojny s akoukolvek spotrebou pod 7l.

ked som dotankovaval tak som bol akurat prekvapeny ze palivomer ukazoval nadrz takmer prazdnu a popritom tam bolo asi aj viac ako 10l. no kedze na avee bude jazdit hlavne manzelka tak aj to ma svoju vyhodu, aspon ju to donuti tankovat skor.

teraz som natankoval shell v-pover a tak som zvedavy na spotrebu. prve kilometre boli najazdene benzimom natankovanym na slovnafte. skusam preto, ze ked som jazdil na favoritke tak s v-poverom som mal o tolko nizsiu spotrebu, ze sa ho aj napriek vyssej cene oplatilo tankovat a na kilometre bolo jazdenie lacnejsie. :D a okrem toho motor este aj lepsie isiel - tichsie a plynulejsie.
LubosM
Cervene Aveo 1.2 16V 62kW (4dv sedan)
Uživatelský avatar
Feva13
Příspěvky: 552
Registrován: ned bře 29, 2009 21:07
Bydliště: Veľké Úľany, okr. Galanta

Re: Spotřeba Avea 1,2 16V 62 kW

Příspěvek od Feva13 »

Poďakovanie Národnej diaľničnej spoločnosti :

Ďakujem za pomoc pri zvýšení spotreby o jeden liter rekonštrukciou diaľnice Senec -Bratislava.
Ďalej dobrovoľne im odovzdávam polovicu ceny diaľničnej známky nakoľko ten úsek cesty sa dá nazvať všelijako, len diaľnicou nie.
Ďalej ďakujem za možnosť počúvať rádio 20 minút bez toho aby som sa venoval vedeniu vozidla pri čakaní na napájači.
Ale preboha dokedy ešte ?????????????????????,, :lol:
Červené Chevrolet Aveo 1,2 Hatchback 5 dv 62,6 kW, 16 ventil,
Komfort, rok výroby 2009
Doplnky - Šálka s nálepkou Aveofanclubu
člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
hemendex
Příspěvky: 131
Registrován: pon dub 06, 2009 12:08
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba Avea 1,2 16V 62 kW

Příspěvek od hemendex »

Feva13 píše:Poďakovanie Národnej diaľničnej spoločnosti :

Ďakujem za pomoc pri zvýšení spotreby o jeden liter rekonštrukciou diaľnice Senec -Bratislava.
Ďalej dobrovoľne im odovzdávam polovicu ceny diaľničnej známky nakoľko ten úsek cesty sa dá nazvať všelijako, len diaľnicou nie.
Ďalej ďakujem za možnosť počúvať rádio 20 minút bez toho aby som sa venoval vedeniu vozidla pri čakaní na napájači.
Ale preboha dokedy ešte ?????????????????????,, :lol:

Ta dialnica dviha mandle viacerym, ale zase aspon sa tam pracuje a snad raz tam budu i funkcne 3 pruhy... to by mi nevadilo...
Skor ma serie - a to doslova SERIE - ked v popoludnajsej spicke zadrbu dialnicu cajti, znizia rychlost az na 20 km a vyvaluju okale, ci ma kazde auto dialnicnu znamku, minule medzi ZV a BB bola vyse 2 km fronta aut a pred tyzdnom vo stvrtok totalne zapchali dialnicu medzi Novou Banou a Zarnovicou, tak, ze auta iduce po subeznej NESPOPLATNENEJ ceste boli v cieli skor, ako my na dialnici, ktori sme si paradoxne priplatili za to, aby sme boli z miesta A do miesta B najrychlejsie.
To mi pride chore, arogantne a... boze... moze sa tu vobec hresit?!
Preco este nemame elektronicky system kontroly znamok, alebo aspon nech kontroluju dialnice mimo "prime-time". Nielenze mame najdrahsie dialnice v Europe (cena dialnicnej znamky v porovnani s km dialnic), ale NA KAZDEJ JEDNEJ SPOPLATNENEJ CESTE je nejake obmedzenie, alebo obmedzenci v zelenom.
Nechcem porovnavat, ale ked som jazdil v USA, tak tam tiez boli cesty plne policajtov, ale ti stali ticho mimo cestu a vystartovali VYLUCNE, ked okolo nich prebehol cestny pirat... Ale to uz mal teda sakra problem!
Akurat ze tu je to len o zarabani, zeleni seru na nejaku bezpecnost alebo disciplinu na cestach... a vsetko je to len o strachu, nie o respekte...
Fuj... to som sa vyhecoval...
1.4 SEDAN KOMFORT, r.v. 2008, KOVA BB (4/2009)
oki
Příspěvky: 5
Registrován: ned čer 21, 2009 16:27

Nové aveo a spotřeba?

Příspěvek od oki »

Ahojte.Volám sa Tibor.Od 12.6.09 máme novučičký Chevrolet Aveo 1,2 16V,edícia komfort,červenej farby.A v ten deň som sa rozlúčil s daewom nexia.česť jej pamiatke.Ešte ho mám krátko ale zatiaľ som spokojný.Mám pocit,že veľa žerie,aj u vás to tak na začiatku bolo?(7-8l/100km). :D
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Motory“