Rozvody

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
Ládin
Příspěvky: 106
Registrován: úte bře 10, 2009 12:55
Bydliště: Pardubice

Re: Rozvody

Příspěvek od Ládin »

No to si srandu nedělám, fakt práce za 12 000tis.
Mluvil sem včera s kámošem s automechanikem a taky mě řikal, že to hodně přehnal. A za hodinu bere 250kč, tak to musel dělat alespoň 3 dny :shock:
Daewoo Nubira 1,6 - Červenej drak - účastník hasičských vozidel červených Nubir,kdo byl na srazu tak ví.
Reklama
 

Uživatelský avatar
cobyll
Příspěvky: 266
Registrován: čtv kvě 31, 2007 05:15
Bydliště: Wallachia Kingdom (Velká Lhota)

Re: Rozvody

Příspěvek od cobyll »

něco jsem našel na aukru. Myslíte, že to bude životaschopné ????

http://www.aukro.cz/item625682318_rozvo ... v_2_0.html

ta cena se mi zdá být mooooc nízká na to, že je to i s pumpou... :?:
EX"PLAVÁČEK" Daevoo Nubira I wagon 2,0 16V CDX 1997 - utopeno při povodni,
pak Renault Scenic 2,0 - zemřel mrazem,
teď návrat Chevrolet Nubira SX wagon 1,6/16V "Černoušek"
Cobyll (čti jednoduše "Kobyl") Valmez ID 2933
Uživatelský avatar
Ládin
Příspěvky: 106
Registrován: úte bře 10, 2009 12:55
Bydliště: Pardubice

Re: Rozvody

Příspěvek od Ládin »

Cena je opravdu velice nízká místama až směšná, ale třeba se jim to vyplatí, když to mají na tolik aut.
Takové to věci bych osobně přez net nekupoval.
Každopádně bych je telefonicky kontaktoval a kdyžtak se tam i zastavil a odvezl si to rovnou. :lol:
Daewoo Nubira 1,6 - Červenej drak - účastník hasičských vozidel červených Nubir,kdo byl na srazu tak ví.
Uživatelský avatar
cobyll
Příspěvky: 266
Registrován: čtv kvě 31, 2007 05:15
Bydliště: Wallachia Kingdom (Velká Lhota)

Re: Rozvody

Příspěvek od cobyll »

...no právě že se mi ta cena zdá směšně nízká, tak kdo ví. A jet si pro to do Rogówa se mi nechce, i když je to od našich z Havířova jenom 40 km... Ale k našim jezdím tak max. 1x měsíčně na víkend.
EX"PLAVÁČEK" Daevoo Nubira I wagon 2,0 16V CDX 1997 - utopeno při povodni,
pak Renault Scenic 2,0 - zemřel mrazem,
teď návrat Chevrolet Nubira SX wagon 1,6/16V "Černoušek"
Cobyll (čti jednoduše "Kobyl") Valmez ID 2933
stryker123
Příspěvky: 12
Registrován: čtv kvě 21, 2009 17:00

Re: Rozvody

Příspěvek od stryker123 »

taak nubirka je opravena, spojka vymenena, rozvody vymenene, voda doliata, olej doliaty (aj do prevodovky).... len este umyt by sa zislo :D

a este pocas leta, alebo po lete bude treba zbrusit hlavu (zarovnat alebo co) a komplet vymenit tesnenia...

PS: otacky volnobehu sa volakou zahadou napravili same :o)
rolt
Příspěvky: 103
Registrován: čtv bře 05, 2009 17:31
Bydliště: Bytca

Re: Rozvody

Příspěvek od rolt »

idem menit rozvodovy remen ale kolieska a v. cerpadlo sa mi zda dost drahe menit,nepiskaju,nedru idu celkom dobre.Nestacilo by ich len umyt v benzine a namocit do oleja?

som sa dozvedel,ze v 1 servise menia zakaznikom len kolieska,vraj remen nepraskne len tak sam od seba,ale zaplatis aj zan
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Rozvody

Příspěvek od ppp »

"kolieska" teda kladky nenamacat do benzinu a uz vobec nie do oleja. Musia byt suche, olej by mohol rozvodovy ozubeny remen narusit a hlavne by sa mohol lahsie presmyknut. Suchy snad ani nema sancu preskocit ale naolejovany podla mna hravo.
Kladky sice mozu ist lahko, ale ked kupis nove, zistis, ze idu tazsie nez vybehane. To preto, lebo v loziskach este maju vazzelinu a nie volu ;) . Navyse nie su take dokatovane od remena. Cerpadlo je na tom s loziskami podobne ako kladky cize stare ide lahsie a ktovie ako je na tom s tesniacim guferom, ktore ked prestane tesnit tak loziska "mazane" nemrzkou idu velmi rychlo do loziskovych vecnych prerii. Remen ked som menil tak stary mal zuby vylestene ako george clooney ako rozvodovy advokat, zatial co novy mal este ryhy od noza, ktory ich asi rezal.
Cize je to len na tvojom uvazeni ci komponenty ktore po zlozeni krytu rozvodov najdes je vhodne vymenit, ale ak nemas dostatok informacii o tom co dany komponent este znesie, radsej by som to vsetko vymenil. Je to lacnejsie nez vyberat ventily z valcov :lol: .

To s tym servisom je fakt parada. To je jeden z dovodov, preco sa servisom vyhybam ako cert svatenej vode. S rozvodmi nastastie nie som odkazany na druhych a viem co a ako som si vymenil. Ale odporucat to robit doma nikomu nebudem, aj ked tazke to (aspon na espere dohc) nie je.
rolt
Příspěvky: 103
Registrován: čtv bře 05, 2009 17:31
Bydliště: Bytca

Re: Rozvody

Příspěvek od rolt »

Je nadmieru jasne ze kladky by sa museli do sucha vyutierat :lol:
Obcas sa to robi ,ze lozisko sa namoci do oleja,hlavne spojkove.
Su to otacky,potrebuje to stale mazat,vazelina zostane na mieste,olej by asi stiekol,vyprskal...
CJe nejaky rozdiel v remenoch bosch a dayco ,ci je to jedno?
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Rozvody

Příspěvek od ppp »

Netusim ja som mal gates aj teraz mam gates, stary tych 60tkm prezil :).
Do tych lozisk by toho vela nenatieklo, ved su zapuzdrene.
Uživatelský avatar
maros26
Příspěvky: 53
Registrován: ned úno 22, 2009 11:11

Re: Rozvody

Příspěvek od maros26 »

zdar striker, no neviem ci poviem pravdu ale podla mechanika a podla odporucani vyrobcu by sa rozvody mali menit po 60000 km. Najskor pisali ze 80 ale nevydrzali vsetky auta tolko tak to vyrobca znizil aspon co som mal info. Otacky neviem poradit ale najskor by som siel na diagnostiku ci sa nieco neukaze.
Uživatelský avatar
maros26
Příspěvky: 53
Registrován: ned úno 22, 2009 11:11

Re: Rozvody

Příspěvek od maros26 »

Tak pani vcera som doniesol nubirku od mechanika. Menene rozvody : VK, NK, VP, RR. Cena materialu s pracou 160 eur. Myslim ze priatelna cena. Plus este meneny filter vzduchovy 9 eur, sviecky 10 eur - trochu horsie startovala za tepleho motora. Plus defekt co som ani nevedel. Spomenul som mu ze mi prepusta asi ventil na na lavom zadnom. Vecer ked som prisiel pre auto sa zasmial - mal som v kolesi 100 kliniec odjazdenych s nim jeden a pol mesiaca :-D. Este zostava geometria a asi o rok sa rozhodnem na hydrostely. Sem tam sa daky ten ozve ale podla mechanika to nie je ziadna chyba, ze je to len vada na ucho. :). Dufam ze hej
jindrys
Příspěvky: 59
Registrován: ned pro 16, 2007 17:29
Bydliště: Jirkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody

Příspěvek od jindrys »

Hoši chtěl sem se zeptat,mám noví rozvody ale řemen je na vačovejch kolech asi jeden milimetr mimo.Řemen jsem dával Bosch a kladky SKF ,mám to nějak řešit?nebo to mám nechat jak to je,řemen sem dotáhl tak že se mi na tý napínací kladce překrejvaj ty dvě šipky,dle mě to tak má bejt nebo mě opravte jestli se mejlim,nerad bych něco po..al :)
Daewoo Nubira 1,6 16v kombi stříbrná metal rv.1998
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody

Příspěvek od palikx »

ahoj
takze remen V ZADNEM PRIPADE NESMI BYT MIMO KOLA NEBO KLADKY
MUSIS TO RESIT
jinak napnuti je ok
meli jsme takove problemy taky obvykle to delala napinaci kladka byla spatne vyrobena a svadela remen ke strane.reklamuj a dej tam jedine original.zadne skf a podobne.jsou s nimi jen problemy!!!!!!!!
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
jindrys
Příspěvky: 59
Registrován: ned pro 16, 2007 17:29
Bydliště: Jirkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody

Příspěvek od jindrys »

dík myslel sem si to :PP:
Daewoo Nubira 1,6 16v kombi stříbrná metal rv.1998
jindrys
Příspěvky: 59
Registrován: ned pro 16, 2007 17:29
Bydliště: Jirkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody

Příspěvek od jindrys »

Čus lidi,máte někdo zkušenosti s díly do firmy JC ?? http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/ ... 3217332466
Daewoo Nubira 1,6 16v kombi stříbrná metal rv.1998
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“