predné svetlá

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
špoty
Příspěvky: 39
Registrován: ned led 25, 2009 21:39
Bydliště: Malacky - Sološnica, SK

predné svetlá

Příspěvek od špoty »

Ahojte 8) mám taký problém, možno to bude znieť niekomu nejak divne ale v lavom prednom svetle mám prach, je tam už celkom dobre vidieť rozdiel medzi pravým a lavým svetlom lavé je dosť tmavé, tie zrkadielka či jak by som to naval čo odrážajú svelo zo žiarovky sú celé od prachu, dnes som stál pred takým múrom ked už bola tma a ked som zapol svetla bolo vidieť že to už tak dobre neodráža svetlo lebo to tak dobre nesvietilo jak to pravé svetlo, a chcel by som sa opýtat že či sa to nedá nejak rozobrat a keby sa dalo tak jak :?: ? aby som to mohol utreť ten prach lebo espero moc samo o sebe nesvieti má to také slabé žingričky a ešte toto sa stane že tam mám nejak prachu tak zachvílu už nič neuvidím....díky ked niekto porádite 8)
Daewoo espero 1.5DOHC, r.v. 95, 260000km..., fólie, krídlo, MP3, full espero výbava.
Reklama
 

Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: predné svetlá

Příspěvek od HusarJan »

Ahoj svetlo sa da rozobrat,lenze je to prplavá robota nahrieva sa to opatrne teplovzdušnou pištolou.Ešte jeden sposob je,že vybereš svetlo vybereš sneho žiarovky aj motorček ak ho tam máš a vyplachneš cele svetlo vlažnou vodou zo saponátom a nechaš poriadne vysušit,možeš aj vyfúkat stlačeným vzduchom dufam že to pomože -i
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: predné svetlá

Příspěvek od ppp »

Prach musi mat dost velky problem dostat sa do svetla. Bud je prasknute, alebo na nom chyba nejake tesnenie, alebo krytka, motorcek, prechodka, a co ja viem co este kade by sa mohol dostat prach ak to nie je ok. Ale co som videl tak na svetel je par plieskov, ktore sa tvaria ako keby drzali predne krycie plexi na zvysku plastoveho tela svetla, takze to asi lepene nebude. Len neviem cim to utries, pretoze mozes zotriet alebo narusit chromovu vrstvu a potom to bude este horsie. Este tak vyfukat mozno.
Ja mam tiez problem so svetlami, pretoze stretavacky su nejake zahnednute neviem ci chrom oxiduje na hnedo alebo sa olupava a vidno medeny podklad ak tam nejaky je, alebo preco je parabola do cervena az hneda. Dialkove su biele chromove a aj svietia na prvy pohlad jasnejsie.
Inak ak si este neprerobil svetla cez rele priamo na baterku, tak odporucam, je to citelne lepsie nez zivit 110W cez prepinac dialkove stretavacie pod volantom. Jednak sa tym nici a takisto sa ku svetlam dostane nizsie napatie, a tie potom slabsie svietia.
Uživatelský avatar
špoty
Příspěvky: 39
Registrován: ned led 25, 2009 21:39
Bydliště: Malacky - Sološnica, SK

Re: predné svetlá

Příspěvek od špoty »

No niekto mi raz na parkovisku asi nacúval do lavej smerovky tak ju bolo treba vymeniť možno je tuknuté aj to svetlo a preto je tam ten prach ale zvonku nevidno nejak že by bolo prasknuté ale asi znútra volačo bude pohnuté.... no a ked by som to utieral tak určite nie žiadnou chémiou normálne čistou suchou handrou možno nejakou extra ked tak aj takým volačím čím sa okuliare čistia to by asi nevadilo, alebo ked tak to len vyfúkam a bude. a jak sa to dá vybrat to svetlo :?: šak tam je strašný prístup k tomu, sa tam ani ruka poriadne nezmestí
a svetlá ešte len budem riešiť, chcel by som to nejak vylepšiť nech to trošken lepšie svieti lebo zatial to je nič moc...
Daewoo espero 1.5DOHC, r.v. 95, 260000km..., fólie, krídlo, MP3, full espero výbava.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: predné svetlá

Příspěvek od ppp »

Preto pisem s tym utieranim opatrne, radsej vyskusat niekde pod ziarovkou, odkial sa svetlo neodraza, pretoze otec skusal takto vycistit reflektor na nejakej starsej ale kvalitnej nemeckej baterke a zotrel z paraboly tu chromovu vrstvu, takze to uz nesvietilo vobec :lol:
Uživatelský avatar
špoty
Příspěvky: 39
Registrován: ned led 25, 2009 21:39
Bydliště: Malacky - Sološnica, SK

Re: predné svetlá

Příspěvek od špoty »

aha nesvietilo vôbec :lol: , tak to teda radšej skúsim niekde bokom ale asi to teda pre istotu len vyfúkam...
a treba vybrať celý ten svetlomet? nedaá sa to nejak tak aby som to nemusel vyberať :?: ?
Daewoo espero 1.5DOHC, r.v. 95, 260000km..., fólie, krídlo, MP3, full espero výbava.
Uživatelský avatar
SV-STORM
Příspěvky: 46
Registrován: úte úno 19, 2008 10:12
Bydliště: Bela nad Cirochou, Slovensko

Re: predné svetlá

Příspěvek od SV-STORM »

na vybratie svetiel potrebujes 2 veci... male ruky :D a trpezlivost... ja som si to vyskusal uz tolkokrat ze uz ich viem vybrat aj nalozit spat aj potme :D :D :D

a len taq by the way k tym "zhnednutym" svetlam... ten chrom na parabolach ak uz nieje leskly tak je vypaleny teplom zo ziarovky...a s tym uz asi vela clovek nenarobi...ledaze vymeni svetlo... :PP:
SV-STORM
Uživatelský avatar
špoty
Příspěvky: 39
Registrován: ned led 25, 2009 21:39
Bydliště: Malacky - Sološnica, SK

Re: predné svetlá

Příspěvek od špoty »

SV-STORM píše:na vybratie svetiel potrebujes 2 veci... male ruky :D a trpezlivost... ja som si to vyskusal uz tolkokrat ze uz ich viem vybrat aj nalozit spat aj potme :D :D :D

a len taq by the way k tym "zhnednutym" svetlam... ten chrom na parabolach ak uz nieje leskly tak je vypaleny teplom zo ziarovky...a s tym uz asi vela clovek nenarobi...ledaze vymeni svetlo... :PP:
heh, je možné že to môže byť zhnednuté ten chrom ale na tom mojom je vidieť že tam je prach sú tam maličké zrniečka a to nemôže byť vypálené....
ale neviem že či tam je najká západka alebo nejaký šrúb čo treba povoliť či vytiahnuť aby sa to dalo vybrat, ruky síce malé nemám ale nejak sa sým budem musieť popasovať :lol:
len mi ešte niekto skúste napísať či tam je nejaká tá sranda na uvolnenie toho svetla...dík
Daewoo espero 1.5DOHC, r.v. 95, 260000km..., fólie, krídlo, MP3, full espero výbava.
Uživatelský avatar
SV-STORM
Příspěvky: 46
Registrován: úte úno 19, 2008 10:12
Bydliště: Bela nad Cirochou, Slovensko

Re: predné svetlá

Příspěvek od SV-STORM »

Svetla v espere drzia v kasni pomocou skrutiek...myslim ze zo zadu je tam 5 matic (na kazdom svetle), na uvolnenie potrebujes 10mm kluc, najprv si odpoj konektory s kablami budes tam mat trosku viac miesta...a mozno ti pomoze ked si das dole aj ten plech nad svetlami (vlastne celu masku), budes mat pristup ku krajnym maticiam od chladica....
tu ti davam photo jak to vyzera bez svetiel...

Obrázek

dufam ze pomoze...
SV-STORM
Uživatelský avatar
špoty
Příspěvky: 39
Registrován: ned led 25, 2009 21:39
Bydliště: Malacky - Sološnica, SK

Re: predné svetlá

Příspěvek od špoty »

ok, díky za postup -i teraz ked bude volno sa do toho pustímlen tá maska sa mi nechce moc rozoberat náhodou tam niečo ohnem a bude mi to potom hrkotat :lol: ale skúsim sa stým nejak pohrať šak bude čas cez tie tri dni...potom napíšem jak to dopadlo a že či to naozaj bol pach alebo budem musieť nové svetlo kúpiť:lol:
Daewoo espero 1.5DOHC, r.v. 95, 260000km..., fólie, krídlo, MP3, full espero výbava.
Uživatelský avatar
maco-lv
Příspěvky: 460
Registrován: ned čer 24, 2007 08:01
Bydliště: Brhlovce. Slovensko

Re: predné svetlá

Příspěvek od maco-lv »

cavte ktorými skrutkami a kde sa nastavuje sklon svetla na espere myslím stretavacie lebo su podla mna dost nizko dialkove mi svietia ako stretavacie a stretavacie ako parkovacky svetla som vylestil podla popisovaneho navodu su jak nove aj ziarovky tak to bude len v sklone.
dakujem :lol:
Skoda 105l (Uz nebohá*)

Daewoo Espero 1.5I GLX rv 1997,Elektrony, Klima,Servo.El.okna,el.zrkadla.Zelená metaliza. Radio pioneer 4*45w zošrotované

Ford Scorpio ll Klaun combik, 2,5TD.92kw 123koni
polokoža,Tempomat,šiber,klima,central, 17´225x45 kolesá
Uživatelský avatar
Peterek
Příspěvky: 112
Registrován: čtv led 15, 2009 10:30
Bydliště: Ostrava Poruba

Re: predné svetlá

Příspěvek od Peterek »

Paraboly světel nejsou chromované, ale napařené vrstvičkou hliníku. Jakýkoliv mechanický dotek hadrem byť sebejemnější ji setře. Jedině velmi jemný štětec (velbloudí srst?) by se snad bez záruky dal uplatnit. Takže jedině jak již bylo řečeno vypláchnout a nechat vysušit. To říkám z osobní zkušenosti. Snažil jsem se sfouknout z paraboly prach a jak se zarosila tak jsem ji zlehka otřel a bylo zarobené. :lol:
stará Škoda OCTAVIE, 2xMB W123, manželka Š100, Olcit (děs a hrůza), Opel Kadet combi, Toyota Yaris (automat), nyní náhodně Leganza přezdívaná "Legolanza" tmavá modrozelená metalíza
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“