Prodat/Opravit ? Nubira 97 2.0l 16V

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
kitt2002
Příspěvky: 209
Registrován: pon dub 18, 2005 23:42
Kontaktovat uživatele:

Prodat/Opravit ? Nubira 97 2.0l 16V

Příspěvek od kitt2002 »

Tak uz me opravdu zacina sr.t...Po oprave tesneni pod hlavou, novych rozvodu, vymene zap. civky a vymene spojky (cena cca 20.000) se porad neco deje.

Ted zavady: Tlumice KO, radiator KO, loupe se bezbarvej lak na hauptne a narazniku, a ted to nejlepsi. Pri ohratem motoru (po cca 30km) sviti na volnobehu mazani.Zkusil sem vymenit novy olej za novy , ale s viskozitou 15W 40.Zlepsilo se to, ale stale pri volnobehu a ohratem motoru sviti mazani a kdyz jeste ostre zatocim doleva, tak se rozviti take. Oleje je tam dost.Jinak motor bezi tise bez nejakych zvukovych projevu a tahne take skvele.

Takze ma otazka, ma cenu to toho jeste neco vrazet nebo to prodat(asi neprodejne) nebo dat rovnou do vrakarny? Jeste mi tak po cca 1 roku ujde chladici smes klimy. Mozna to zacit rozprodat na nahr. dily. Nevim, co s tim dal.

Mam moznost sluzebaku na sokrome ucely za beznych podminek..Vychazi cenove celkem ok...ale co s Nubi?
Dal sem ted do ni dost a potreboval bych alespon cast penez zpet...
Daewoo Nubira I 97 2.0 16V sedan , 2-litru zdar !!!
Reklama
 

Uživatelský avatar
megajvr
Příspěvky: 198
Registrován: stř led 14, 2009 19:05
Bydliště: Ostrava

Re: Prodat/Opravit ? Nubira 97 2.0l 16V

Příspěvek od megajvr »

Je to dilema, ale pokud máš stále problémy které vyřešíš a objeví se další, tak dle mého názoru musí auto zdomu :( Zkus ho prodat vcelku, nemáš co ztratit a navíc můžeš hned jezdit služebákem. Je to škoda že jsi trefil na takový kousek. Každé auto má nějaké mouchy a každé auto se kazí, ale co je moc to je příliš :oops:
ZBAV SE HO -P
Exauta : nějaká Tatra,Praga V3S,Karosa,Zetor,Olcit,Simca,Renault,Nissan,Škoda 100,1000,1203,Fabia,Nubira a teď Tacuma
Současné služ. : Škoda Octavia 1.9 Tdi
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodat/Opravit ? Nubira 97 2.0l 16V

Příspěvek od simone »

no to je fakt dilema aj ja som chcel predat Nubku a kupit Tacumu ale tie auta idu za 1000 Euro :!: to sa fakt neoplatí predat nech ide kým neumrie a oprava??? kupit pojazdne auto a prehodit diely ak je cena opravy tak 800 Eur. Na tvojom mieste idem do polska a dotiahnem nejake auto a prehodím diely.
pekne auto zaujimava cena http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=vznlipbpyftt
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodat/Opravit ? Nubira 97 2.0l 16V

Příspěvek od Ivoš »

Tohle dilema řeším i já, ale mám mnohem menší potíže...resp. musím vrazit peníze do podvozku...na nerovnosti v zatáčce to už moc nesedí a lítá to do strany (kombik to nedělá a sedí jak přibitý), pár věcí v motoru (asi nějak klepe klikovka, těsnění pod parohy) a výměna spojkového prasátka (či jak se to jmenuje)...jinak kosmetické věci - čalounění dvěří, nové repro atd....vážně jsem přemýšlel o prodeji, protože to bude docela pálka, ale prodal bych to tady tak za 15 - 20 000 Kč což je dost málo, takže to vezmu postupně a šup opravovat.... ;)

Ve tvém případě bych to ale prodal, nebo jak radí Simone, dotáhnout jiné za pár peněz a vyměnit díly.
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Kazalin
Příspěvky: 34
Registrován: ned úno 10, 2008 20:25
Bydliště: OL

Re: Prodat/Opravit ? Nubira 97 2.0l 16V

Příspěvek od Kazalin »

Tak já zatím dobry, jezdí spolehlivě, po výměně radiátorku kouření dokonce i topí :)
Co mě netěší, asi budu muset udělat přední nápravu, protože při větší akceleraci má tendenci "někam" uhýbat.
Na Fiatovi jsem byl zvyklý, že když mu vytnu, tak mohu i bezdrža, což si na Nůbě nedovolím, a volantem to musím pořád korigovat. Myslím, že to budou stabilizátorky. Navíc, když je natočená náprava naplno a auto stojí a kopnu do kola, něco tam plechově zarachotí. Spotřeba kolem 8 l průměr.
Proč to píšu do tohoto tématu, vždy jsem si myslel, že Nůba půjde z baráku jako první, ale nakonec šel Fiat. Jeden maník mě ukecal k prodeji, že se mu moc líbí, tak šel a já porvé na autě vydělal :D
Zatím mě Nůba nesere, tak u nás může bydlet :D
Daewoo Nubira 2.0 kombál
Lancia Kappa 2.0 Turbo - Amore Motore
kitt2002
Příspěvky: 209
Registrován: pon dub 18, 2005 23:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodat/Opravit ? Nubira 97 2.0l 16V

Příspěvek od kitt2002 »

Kdyz by to chtel nekdo na nahradni dily, tak klidne za maly peniz prenecham tohoto plechace plne pojizdneho a s platnou technickou...
Daewoo Nubira I 97 2.0 16V sedan , 2-litru zdar !!!
kitt2002
Příspěvky: 209
Registrován: pon dub 18, 2005 23:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodat/Opravit ? Nubira 97 2.0l 16V

Příspěvek od kitt2002 »

Tak dnes sla Nubira na vecne casy pryc z domu. Dekuji ji parkrat za zachranu zivota a diky za cca 60.000 km bez poruchy. Az tedy na poslednich 20.000 km...Byla to i preze vsechno super pohodlna kara a timto dekuji Nubire
Daewoo Nubira I 97 2.0 16V sedan , 2-litru zdar !!!
Uživatelský avatar
Kazalin
Příspěvky: 34
Registrován: ned úno 10, 2008 20:25
Bydliště: OL

Re: Prodat/Opravit ? Nubira 97 2.0l 16V

Příspěvek od Kazalin »

Tak to gratuluji Kitte, já minulý týden koupil nádhernou Lanciu Kappu 2,0 v turbu, to je pane masakr.
Pokud srovnám ty dva dvoulitry, Nubiru a Kappu, to je jako jet v tramvaji a Pendolínem :D:D:D
Nubira 98kW 137HP
Kappa 151kW 205HP
Na stejný obsah dost rozdílné parametry.
Prostě... Nůba zůstane jen stavební dělnicí :D
Naposledy upravil(a) Kazalin dne stř dub 08, 2009 17:20, celkem upraveno 1 x.
Daewoo Nubira 2.0 kombál
Lancia Kappa 2.0 Turbo - Amore Motore
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodat/Opravit ? Nubira 97 2.0l 16V

Příspěvek od Petr S. »

115kW-205HP??? To je nějaký divný ne? 150kW-204HP,tak co to máš za propočty? 115 je nějakých 156HP. A 98kW je 133HP.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
Kazalin
Příspěvky: 34
Registrován: ned úno 10, 2008 20:25
Bydliště: OL

Re: Prodat/Opravit ? Nubira 97 2.0l 16V

Příspěvek od Kazalin »

Petr Soukup píše:115kW-205HP??? To je nějaký divný ne? 150kW-204HP,tak co to máš za propočty? 115 je nějakých 156HP. A 98kW je 133HP.
Soruvka, jsem se uklepl, ale už jsem to výše opravil. Díky za uporornění. :)
Daewoo Nubira 2.0 kombál
Lancia Kappa 2.0 Turbo - Amore Motore
Uživatelský avatar
Kazalin
Příspěvky: 34
Registrován: ned úno 10, 2008 20:25
Bydliště: OL

Re: Prodat/Opravit ? Nubira 97 2.0l 16V

Příspěvek od Kazalin »

Tak je rozhodnuto, naše Nůba jde také z domu. Sice jezdí denně, ale....................
Daewoo Nubira 2.0 kombál
Lancia Kappa 2.0 Turbo - Amore Motore
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodat/Opravit ? Nubira 97 2.0l 16V

Příspěvek od Ivoš »

Tak to já se pustím do oprav....ten bourák pořád skvěle vypadá, kromě benzínu a oleje jsem do něj za opravy nevrazil ani kačku, takže hurá do servisu.....a navíc je to Beaťácký auto čiliže dokud se nerozpadne, tak bude moje :lol:
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
stefan zbortek
Příspěvky: 163
Registrován: pát lis 30, 2007 19:23
Bydliště: Praha 9

Re: Prodat/Opravit ? Nubira 97 2.0l 16V

Příspěvek od stefan zbortek »

Tak tak,na nové nemám a kdybych se o mojí nůbu víc staral tak jezdím dál bez problémů.Mě se totiž potkal motor.Všech 16 ventilů,vodítka a vše co k tomu dál patří.Takže byla otázka co s tím.Auto bez motoru neprodejné.Tak jsem šel do opravy.Nebylo to tak hrozný a díky palikxovi zase jezdím a jsem s ní plně spokojen..... -i
DAEWOO NUBIRA SX 1.6,16V 1999 již prodaná...
Peugeot 406,combi,2.0 Hdi,80Kw,Full výbava
Uživatelský avatar
Kazalin
Příspěvky: 34
Registrován: ned úno 10, 2008 20:25
Bydliště: OL

Re: Prodat/Opravit ? Nubira 97 2.0l 16V

Příspěvek od Kazalin »

Mě, teda nás, prototže je to ženino auto, Nůba taky moc nestála, ač nás minulé léto fest pozlobila s tím zapalovacím modulem a následně s tlakovým senzorem a následně s radiátorem topení/kouření (po slovensky).
Ale vyplynulo to tak, že ve srovnání s Lanciou Kappou je to tragač a lenoch. Jasně, po přesednutí z Fiata Bravo to byl měkkoučký kočár, svižný a prostorný, ..ale na Kappu nemá ani náhodou.
Srovnání je následující: houpavá líná tvrdá kačena :D:D:D
Uvidíme, nasadil jsem na Nůbu cenu, pod kterou nejdu, pod cenou ji prodávat nebudu, jelikož má svou vysokou užitnou hodnotu. S Feldou se to nedá srovnávat a to nehovoře o nových autech, které už doopravdy stojí za starou bačkoru.
Stěžoval si mi kamarád, co dělá mechoša v Citroenu, co to je za katastrofu a ostudu.
Daewoo Nubira 2.0 kombál
Lancia Kappa 2.0 Turbo - Amore Motore
fitipaldi
Příspěvky: 7
Registrován: stř úno 18, 2009 19:45

Re: Prodat/Opravit ? Nubira 97 2.0l 16V

Příspěvek od fitipaldi »

zdravim, ja mám nubiru rok, je to zž moje 3 e daewoo , mal som racera, espero, a teraz nubiru, som spokojný a nemenil by som ju za nič. ročne v priemere najazdím asi 40000 Km a len bežné veci sa menia čo sa opotrebováva ,, brzdy olej prípadne ložiská atď. Nubiru som kúpil spod ruky so závadou , ktorú som riešil až do januára tochto roku a končilo to výmenou motoru a odvtedy nemám snou najmenšie problémy. Motor som v konečnom dôsledku ami nemusel meniť, lebo na vine bol maník ktory tam predtým prehodil snímače na klukovke na iný štýl. Ale v konečnom dôsledku je to spolalivé auto. Mám ho na plyn a spokojnosť. Tomuto auto treba trochu rozumieť a je to auto na veky.
-i
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“