Nubira r.v.98 - závady u staršího vozu

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mr.Problem
Příspěvky: 264
Registrován: ned čer 19, 2005 22:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nubira r.v.98 - závady u staršího vozu

Příspěvek od Mr.Problem »

K té nádržce - opravdu všechny hadičky teda pokdu vím drží jak má být. Prostě jakoby z toho černýho vedl kohoutek a z něj to teče... bohužel tam žádný kohoutek není, čím bych to zastavil. je možný , že tam chybí nějaká hadička, ale kdž tma doliju vodu a než stihne vytéc tak normálně stříkají... Takže bych to asi fakt asi nejraději ucpal a bude. Pošlu foto.

K tomu pletenci. ano z motoru vede trubka, ta je před pletencem čímsi chráněna nějakým plechem ten je bohužel ale též schnilý ale ještě vydrží. Pletenec... jenomže zavaření, odříznutý to je v háji... na netu jsem se koukal 1600 Kč novej. Plus co práce... Což mi přijde vzhledem k zamyšlenému datumu destrukce vozidla 2 roky už zbytečná investice.. myslíte že by nepomohlo nouzově tam přidělat jinačí trubku, popřípadě ji přes to překrýt a takovým stahovacím prožkem ji připevnit ?
Daewoo Nubira I 1,6/16V CDX, černá sedan plná výbava.
Můj webík se vším :-) http://servisvm.cz a http://firmyzregionu.cz
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ládin
Příspěvky: 106
Registrován: úte bře 10, 2009 12:55
Bydliště: Pardubice

Re: Nubira r.v.98 - závady u staršího vozu

Příspěvek od Ládin »

K té nádržce - Určitě pošli foto a mrknem na to.Zatim ten kohoutek zkus ucpat a uvidíš.Taky než mi všechna voda vytekla to stříkalo :lol:
Daewoo Nubira 1,6 - Červenej drak - účastník hasičských vozidel červených Nubir,kdo byl na srazu tak ví.
Uživatelský avatar
Mr.Problem
Příspěvky: 264
Registrován: ned čer 19, 2005 22:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nubira r.v.98 - závady u staršího vozu

Příspěvek od Mr.Problem »

Prosím prosím, nevíte někdo jaké rozměry jsou toho první část výfuku "pletence" na Daewoo Nubira 1,6 1997/1998 sedan. Mám monžost to sehnat za 600 Kč jen chtějí velikost... Bohužel to nikde nemohu zjistit.
Daewoo Nubira I 1,6/16V CDX, černá sedan plná výbava.
Můj webík se vším :-) http://servisvm.cz a http://firmyzregionu.cz
pisty
Příspěvky: 8
Registrován: stř led 21, 2009 14:48

Re: Nubira r.v.98 - závady u staršího vozu

Příspěvek od pisty »

No treba si tam vliezt a odmerat.
Ja som ho kupoval za 700skk a vobec som ho nepouzil (Narazena trubka a cela ohnuta) a kupil som kompletny predny diel.
Ja som kupoval 7*14cm (aspon si myslim). Mam to na baraku a tam sa teraz nedostanem.
Da sa to kupit v akychkolvek autodieloch a u nas sa to vola vlnovec.
Uživatelský avatar
Mr.Problem
Příspěvky: 264
Registrován: ned čer 19, 2005 22:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nubira r.v.98 - závady u staršího vozu

Příspěvek od Mr.Problem »

Děkuji alespon za to. Já ted bydlím v paneláku, tak ty možnosti moc nejsou jedině až pojedu o víkendu k rodičům na vesnici... Takže 7*14 cm. vlnovec.,
Daewoo Nubira I 1,6/16V CDX, černá sedan plná výbava.
Můj webík se vším :-) http://servisvm.cz a http://firmyzregionu.cz
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Nubira r.v.98 - závady u staršího vozu

Příspěvek od Richard »

On ten pletenec se kupuje tak o 1-2 cm delší, než ten co tam je, Když to "uflexuješ" něco málo chybí ;) jinak ten krycí plech kolena je tam kvůli tepelné izolaci, že je orezlej nevadí..... ten první díl fakt moc nerezne, akorát nejspíš odejde ten vlnovec.... :roll:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nubira r.v.98 - závady u staršího vozu

Příspěvek od Vlasta »

Mr.Problem píše:K té nádržce - opravdu všechny hadičky teda pokdu vím drží jak má být. Prostě jakoby z toho černýho vedl kohoutek a z něj to teče... bohužel tam žádný kohoutek není, čím bych to zastavil. je možný , že tam chybí nějaká hadička, ale kdž tma doliju vodu a než stihne vytéc tak normálně stříkají...
Tedy jestli oba myslíme totéž, pak to černý je motorek ostřikovače. A měly by tam být dva, alespoň u mě jsou, mám ostřikovač i na zadním okně. Nový stojí cca 220,-Kč, nedávno jsem dával oba nové.
Je to ono? Tohle je z Autodílů Krč.
Obrázek
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
Uživatelský avatar
Mr.Problem
Příspěvky: 264
Registrován: ned čer 19, 2005 22:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nubira r.v.98 - závady u staršího vozu

Příspěvek od Mr.Problem »

JJ to je ono, mám tam jen jeden - ostřikovače jen v předu, jen tam na fotce chybí ten kohoutek...to místo odkud mi to teče... kdyby venku nemrzlo a nebyl sníh tak už to mám vyfocené aťse mi tady na daewoo fóru netlemíte
Daewoo Nubira I 1,6/16V CDX, černá sedan plná výbava.
Můj webík se vším :-) http://servisvm.cz a http://firmyzregionu.cz
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nubira r.v.98 - závady u staršího vozu

Příspěvek od Vlasta »

Buď teče přímo čerpadlo nebo to protíká přes těsnění. Je to takový gumový návlek, který to těsní a z části drží v nádržce to čerpadlo.
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
jaaty10
Příspěvky: 19
Registrován: sob bře 28, 2009 20:46
Bydliště: Košice

Re: Nubira r.v.98 - závady u staršího vozu

Příspěvek od jaaty10 »

Najnovsia zavada je :x ze tecie vodna pumpa okolo osky asi :? ta neporazi ma :o)
daewoo nubira combi 1,6 16v 1998 LPG
jaaty10
Příspěvky: 19
Registrován: sob bře 28, 2009 20:46
Bydliště: Košice

Re: Nubira r.v.98 - závady u staršího vozu

Příspěvek od jaaty10 »

Vymenena ,s pracou 70eur :PP:
daewoo nubira combi 1,6 16v 1998 LPG
pacho.p
Příspěvky: 1
Registrován: úte srp 18, 2009 11:27

Re: Nubira r.v.98 - závady u staršího vozu

Příspěvek od pacho.p »

Cafte Nubiraci,
tiez mam Nubku 98, 1,6/16V SW - LPG - 125.000km - je to super auticko az nato, ze to moje malo prilis vela problemikov.....az ma to niekedy stve..... Okrem beznych veci (olej, filtre, brzdy, rozvody+kladky, sviecky, vyfuk, manzety...) sa mi prihodilo:
- v zakrute z nicoho nic poskocilo auto o kus do strany (nebezpecne, ked to clovek necaka) - znicene silenbloky ramien prednej napravy + stabilizatory (znicilo mi to nove pneumatiky vpredu)
- jedneho dna moja krasavica nenastartovala - odislo palivove cerpadlo (dost draha vec)
- voda v oleji - nastastie len tesnenie pod hlavou
- start na tri valce - zasr*ne vstrekovace (nastastie nebola nutna vymena, ale pomohol pripravok od Castrou na precistenie)
- poskakovanie a sklbanie - vymena svieckovych kablov
- auto zle kurilo - vymena termostatu
- hrozostrasne skripanie z motora (pridreta vodna pumpa) bol som rad ze nestrhala remen
najnovsie:
- poblikovanie kontrolky mazania - zle cidlo tlaku oleja

to je tak asi vsetko na co si narychlo spominam...

(Predtym som mal feldu 15-rocnu cca 220.000 km a len jediny necanany problem - odisla indukcna cievka ...)
jaaty10
Příspěvky: 19
Registrován: sob bře 28, 2009 20:46
Bydliště: Košice

Re: Nubira r.v.98 - závady u staršího vozu

Příspěvek od jaaty10 »

Nova zavada-prestali svietit stretavacie svetla :roll: .Po kontrole poistiek a ziaroviek som bol uz
bezradny.Ujo servis :) zistil chybu vo svorkovnici niekde pod palubkou kde sa stretali vsetky draty
:roll: ,aj ten od svetiel,ktory tam veselo skratoval ;) a robil z tej svorkovnice hriankovac :lol: .Opravene :PP:
daewoo nubira combi 1,6 16v 1998 LPG
Uživatelský avatar
Mr.Problem
Příspěvky: 264
Registrován: ned čer 19, 2005 22:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nubira r.v.98 - závady u staršího vozu

Příspěvek od Mr.Problem »

Já se svoji Nubirkou taky stále bojuji, když nepočítám závady typu stále utíkající voda z nádobky pro ostřikovače, blbnující brzdy, výměna výfuku, vrzající kola... tak ... poslední rok 2011 asi již bude osudový ! NAvíc přítelkyně měla menší divočinu, že se jí otřevřel ve 100Km/h rychlostí kufr... tak asi nemá cenu udržovat "vrak".
Uživatelský avatar
zuzko
Příspěvky: 37
Registrován: stř říj 07, 2009 17:34

Re: Nubira r.v.98 - závady u staršího vozu

Příspěvek od zuzko »

Chlapi prosim vas o radu neukazuje mi palivometer neviete v com by to mohlo byt?dik
mal som TATRA 613, VW GOLF II,VW GOLF III -opel vectra 2,0 16V r.v2000
Pulírovanie a tepovanie automobilov zalešťovanie škrabancov Tel:0907 849 756
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“