vahajuci

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
nováčik
Příspěvky: 3
Registrován: sob úno 21, 2009 15:14

vahajuci

Příspěvek od nováčik »

Ahojte xcem sa opytat na vas nazor na auto. vaham ci si ho kupit, ci stoji za tie prachy, ci nie su nejake zavady na kt. by som si mal davat pozor a tak,....viem ze ste fanusikmi tohoto auta, a budete xvalit toto auto ale troska ho dobre poznate a poznate aj jeho chyby. dakujem
Reklama
 

Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: vahajuci

Příspěvek od mino »

HB alebo sedan? Nove jazdene?
Škoda Roomster TSI
martincakl
Příspěvky: 89
Registrován: čtv čer 07, 2007 08:49
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: vahajuci

Příspěvek od martincakl »

Na takto obecně položený dotaz se dá jen stěží odpovědět.
Záleží přece na spoustě věcí co od auta chceš a očekáváš.
Každé auto se může porouchat....vč.R&R...Aveo se také může porouchat...
Pokud budeš jezdit nějakých 5-10tis km ročně,pak ti Aveo může vyhovovat...
Jestli HB nebo sedan,to je přeci výhradně tvá volba...a ty musíš vědět co chceš..
Jaký motor?Jsem spokojený s 1,2....,ale na druhou stranu...dnes bych šel do 1,4...
Závady po 8tis km?Snímač ABS pravého předního kola...Jinak nic.
Spotřeba cca 5,4 (mimo město)-8 litrů (ve městě)...
Z motorizace je ti asi jasné že to není auto pro "mladého blázna" toužícího po adrenalinu...
Ovšem to Škoda Fabia 1,2HTP také není...
Chevrolet Aveo 1,2 sedan-sunset orange metalíza
Uživatelský avatar
-palck-
Příspěvky: 127
Registrován: pát led 16, 2009 13:32
Kontaktovat uživatele:

Re: vahajuci

Příspěvek od -palck- »

Co je s tymi snimacmi... ten isty odisiel aj mne... Inac na porovnanie jazdim na firemnej Toyote Corole 1,4 D, 2006ka ale len tak pre porovnanie: T-tichsie napravy pri prejazde cez nerovnosti ako A, T-jazda po zasnezenej neupravenej vozovke oproti A je katastrofa A lepsie sedi. Spotrebu pri T tusim 5,7l/100km dieslu, ktoru uvadzaju v TP sa mi este nepodarilo dosiahnut, kdezto priemer u A mame v pohode 6,6l benzinu. A oproti T rychlejsie zacne kurit... T uz 3x porucha zadnych brzd - zaseknutie!!! dost nebezpecne. A je aj dielensky lepsie spracovane. Celkovo nelutujem ze A 1,2 sedana mam, uplne to staci. Pretekar nie som a sponzorom statu tiez nehodlam byt.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: vahajuci

Příspěvek od Richard »

Já osobně mohu Aveo doporučit, má vyrovnanou cenu a užitnou hodnotu. Ve všech verzích 3DR 4DR 5DR , a od roku 2009 jsou nové motory i v 4DR Aveu, tedy 1,2 84 k a 1,4 100 k (do r.2008 1,2 72k a 1,4 94 k) Na normální ježdění ta 84 k 1,2 stačí ve všech verzích, motor je moderní 16V a má dokonce rozvody poháněné řetězem, tedy na 120000KM klid. Jízdní komfort celkem ujde, velikost kufru u 5DR a 3DR je trochu menší, asi 220 lt, ale dají se sklopit opěradla -1/3 a 2/3 a po sklopení se to celé dá ještě celé i se sedadly překlopit, takže místa je celkem dost. Sedan sice má kufr větší 400 lt ale díra do něj je menší, takže zapomeňte na stěhování sporáku :o) Jinak nemáme nějaké nějaké větší problémy, lidé jsou většinou spokojeni.
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
nováčik
Příspěvky: 3
Registrován: sob úno 21, 2009 15:14

Re: vahajuci

Příspěvek od nováčik »

tak jazdit budem 20tis rocne, bral by som sedan. Mam v zalohe toyotu auris
sanko12
Příspěvky: 14
Registrován: sob úno 24, 2007 16:22

Re: vahajuci

Příspěvek od sanko12 »

Ja ho mám už dosť dlho a môžem doporúčiť. Mám motor 1,2 a teraz by som volil už asi 1,4. Len vtedy keď som kupoval Aveo bol rozdiel so silnejším motorom okolo 40 000 a to sa mi nechcelo priplácať. Teraz cena riadne klesla a dá sa kúpiť v dnešnej dobe ozaj za dobrú cenu. Trocha by som vytkol Aveu takmer stále svietiaci check. Veľa úživateľou má tento problém. Bol som s tým už asi 5x v servise, tam mi to resetli a na druhý deň začal svietiť znova.
Uživatelský avatar
myŠka
Příspěvky: 10
Registrován: čtv led 15, 2009 20:52
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: vahajuci

Příspěvek od myŠka »

Ahoj. Vlastním Aveo od 6.10.2008 motor 1,4 a musím říci, že jsem nadmíru spokojený. Najeto něco málo přes 6.100Km. Žádné závady. Spotřeba je taky slušná - 6-8litrů/na 100km. Záleží jak jezdím. A řeknu ti, že v té výbavě a ceně neseženeš levnější. Rozhodoval jsem se u více značek, ale všude jinde bych dal o 50.000kč a více.
myŠka
bubo
Příspěvky: 27
Registrován: čtv bře 15, 2007 14:06
Bydliště: Bratislava

Re: vahajuci

Příspěvek od bubo »

Čaute. Mám aveo 4 dverové 1,4 kupované 2/2007 mám najazdené 96 000 km a okrem povinných servisných prehliadok s ním nie je absolútne žiadny problém.
Bolo škoda kilo 20, daewoo kalos, chevrolet aveo
Teraz chevrolet captiva, citroen c3
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: vahajuci

Příspěvek od Richard »

bubo píše:Čaute. Mám aveo 4 dverové 1,4 kupované 2/2007 mám najazdené 96 000 km a okrem povinných servisných prehliadok s ním nie je absolútne žiadny problém.
96000 ? nebo 9600 km? Jestli 96000 gratuluju, to je za 2 roky slušný proběh. Z toho vyplývá, že paradoxně problémy jsou spíše u aut, co jezdí málo, nebo převážně krátké trasy. Já když auto předávám, tak zdůrazňuji, že je potřeba auto občas protáhnout (vyhnat pavouky) a pak je většina problémů s CHECK vyřešena. Doporučuji motor vytáčet, ale ne s plným plynem a hlavně nenutit ho tahat v 50 na pětku kopce, nebo se rozjíždět na 5 z obce!
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: vahajuci

Příspěvek od Hanzy »

Myslim ze tech 96000km bude pravda kdyz pise ze jen servisni prohlidky a je to pravda jak auto hodne jezdi je to pro nej lip nez kdyz malo...ja mam na Leganze pres 80000km co ji mam a je to hlavne videt na vyfuku ktery je porad jak zanovni sic konec jsem menil za ladak ale ten origo je schovany a po 9 letech a temer 170000km je porad v poradku a bez znamek ze by dosluhoval...a co se tyce chek to znam jen pri startovani a to jezdim navic na lpg ale svizne tudiz pavuciny uklizeny prubezne neustale... :D
Takze moc pekny najezd jen tak dal a dej vedet jak budou kilometriky pribyvat... ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Pokec“