výmena radiatora kurenia

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

jde to vymenit jen je to tak trosku stisneny.a kdyz je clovek trochu nervozni obcas neco povoli vic nez by melo ale jde to udelat.jedine daewoo u ktereho se musi sendat palubla je matiz.tam to jinak nejde.ale i tak se to za 2 hodiny v pohode udela.
tak hodne stesti
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Reklama
 

Uživatelský avatar
Kazalin
Příspěvky: 34
Registrován: ned úno 10, 2008 20:25
Bydliště: OL

Re: výmena radiatora kurenia

Příspěvek od Kazalin »

Zdarec pánové, tak jsem se s kolegou pustil do toho radiátorku kouření. Kuchli jsme spodní čáast balubky a napočítali asi 50 šroubů. Vypustili vodu, vyndali radiátorek a.... zjistili: nějaký dobrák předchozí majitel, nebo jeho dobrý automechanik nalil utesňovací kapalinu do systému. Radiátorek relativně čistý, bez usazenin na stěnách, čistý hliník, či co je to za směs. Ale všude, ve všech cestách menší či větší krystaly hmoty jako kalafuna. Vodní kámen to jistě nebyl, ten poznám. Zrnka šly rozdrtit mezi prsty, ale spolehlivě ucpaly všechny cesty, kudy teče voda tak, aby radeji netekla. Nejvíce to bylo znatelné na výstupu z radiátorku, kde to zřejmě prosakovalo a kde se to důkladně vysráželo a vykrystalizovalo.
Došlo i na kuchnutí radiátorku, ale už bylo pozdě, takže to nafotím zítra a dám sem.
Palix má pravdu, kuchačka palubky, demontáž radiátoru i nenávratné otevření radiátoru stálo 3 hod. práce.
Uvidíme, jak montáž, zítra poreferuji.
Daewoo Nubira 2.0 kombál
Lancia Kappa 2.0 Turbo - Amore Motore
Uživatelský avatar
Kazalin
Příspěvky: 34
Registrován: ned úno 10, 2008 20:25
Bydliště: OL

Re: výmena radiatora kurenia

Příspěvek od Kazalin »

Takže vše je smontováno, Nůba zase topí jako šlak :)
Slíbené fotky
Přílohy
Obraz005.jpg
Obraz005.jpg (174.86 KiB) Zobrazeno 2791 x
Obraz001.jpg
Obraz001.jpg (133.03 KiB) Zobrazeno 2791 x
Daewoo Nubira 2.0 kombál
Lancia Kappa 2.0 Turbo - Amore Motore
Uživatelský avatar
Kazalin
Příspěvky: 34
Registrován: ned úno 10, 2008 20:25
Bydliště: OL

Re: výmena radiatora kurenia

Příspěvek od Kazalin »

kvalita telefonu nic moc, jen pro ilustraci
Přílohy
Obraz004.jpg
Obraz004.jpg (192.66 KiB) Zobrazeno 2791 x
Daewoo Nubira 2.0 kombál
Lancia Kappa 2.0 Turbo - Amore Motore
Rorschach
Příspěvky: 31
Registrován: sob črc 04, 2020 09:05

Re: výmena radiatora kurenia

Příspěvek od Rorschach »

Teda je mi jasné, že moc Nubir nejezdí, ale hrozný porod už jen vyndat to topení.
Odstrojil jsem taky vše od volantu dolů, středový panel i tu plechovou konzolu kde drží rádio a další a pak hledání šroubků. I když jsem tušil kolik jich má být tak děs a skončilo to destrukcí více dílů. Hlavně to odnesl druhý plastový díl odspodu.
Chybka byla, že ač jsem pročetl všechna témata a hledal návody na youtube (pár rusáků to tam měnilo, ale rusky neumím takže jsem netušil přesně co a jak). No po násilné destrukci jsem zjisil, že ten druhý kryt drží ještě dva šroubky od motoru. Tam kde je spojka hadiček podtlaků.
Dost nepomohli i předchozí kutilové, kteří například dali hadicové spony tak šikovně, že se k nim nedalo pořádně dostat. Další bonus byla plastová spojka nejspíš načnutá, která rupla definitivně. Snad ji na czdrafel najdou ve skladu co nejdřív a pošlou mi ji.
Dva dny práce s přestávkami a mám jen demonotovaný radiátor a další 2-3 dny budu čekat než dojde spojka a musím koupit i novou hadici.

Kdybych to tušil vyprdnu se na to a rovnou kuchnu celou palubku ven a následně topení asi by s tím bylo míň práce.

Úchvatné jsou i dva šroubky druhé krytu u stěny k motoru. Nejsou vidět a i najít je po hmatu dalo dost práci. Ale za to jsem kromě bordela našel i 21kč v autě :lol:

A doufám, že pak při montáži mi nezbyde moc šroubků
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: výmena radiatora kurenia

Příspěvek od conpet »

Na Leganze mě to čeká taky, ale nechám to na léto, teď jsem dělal spojku, tak se na to musím psychicky připravit :-)
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: výmena radiatora kurenia

Příspěvek od LordMMX »

vy tu plačete hoši a ja to mám najhoršie na evande... tam musí ísť von komplet celá palubka, neostanú snáď ani káble
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“