Polícia na cestách...

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od ppp »

Ozorák Mikuláš píše:V zákone č.8/2009 je síce napísané , že po prekročení rýchlosti o viac ako 10 km je pokuta,
Nic take tam nie je. Podla zakona prekrocenie maximalnej dovolenej rychlosti je priestupok, ktory moze policia kludne riesit ignorovanim, dohovorom, pokutou alebo ohlasenim. Ktory sposob si vyberu a v pripade poslednych dvoch sposobov aj do akej vysky je na ich uvazeni (doplnam ze sa tym samozrejme musia riadit zakonom, vyhlaskami a nariadeniami ale sadzobnik pokut nie je ani jedno z vymenovaneho).
Jedina moznost je uhadat do 53km/h na 50tke ze je to v tolerancii presnosti merania radaru takze ste mohli ist 50 a za to pokutu dat nemozu.

Ale co je zaujimavejsie, tak nariadene ministra vnutra sa odvolava na zakon z 1990 ktory uvadza vysjky pokut este v kcs a to max 1000 alebo 5000 ak pri poruseni predpisov doslo k ohrozeniu ucastnikov cestnej premavky, co su podstatne nizse sumy nez v sadzobniku pokut, tak z toho som teda jelen.

Moje espero ukazuje od cca 30km/h do 130km/h na tachometri o 5 az 6km/h vyssiu rychlost nez gps. Co som videl par informativnych meracov na ceste medzi PP a PO a nieco vo svatom jure tak niektore ukazovali blbosti ine presne.
Reklama
 

Uživatelský avatar
michal.sk
Příspěvky: 110
Registrován: sob led 24, 2009 08:16
Bydliště: Bratislava

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od michal.sk »

TO MUCO... :D

ok, som za to co pises, ale ja mam vlastne skusenosti. a tak ako pises, nebol som pri tom, nebol som ani tym policajtom, ale ani ty si tam nebol... bez urazky

a co sa tyka pokut je na kazdom z nas do akej miery ovlada zakony, a vie na co ma pravo, a potom si to nemusi vyhadat, ale staci to vysvetlit.... a polica tiez nama pravo na vsetko co robi, a hlavne sa policajti velmi radi vyhrazaju... velmi oblubene je napriklad toto: ak nie ste, pan vodic, ochotny zaplatit pokutu na mieste, bedem vas musiet nahlasit na DI, a tam to bude podstatne drahsie....

ale to uz je iny zakon, o policii, pravomociach, a tak ;)

hlavne, nachcel som ta nasr...., ale ved vies ako to chodi... :PP:

a ked si precitas niektore prispevky, ale ved utvor si nazor sam....
tak pis dalej, nehnevaj sa, budem reagovat....
škoda 105
š favorit 135
daewoo nexia 1,5 16V
renault espace III 2,0
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od Muco »

Ok!!- v poho.. ;) ;) :PP: :PP:

Teraz mi tak napadlo,čo pokutovali minule jedného chlapíka v HYBE za kartu prvej pomoci,ktorá ešte ani nevedia kedy bude povinná ...to je pekná hanba,no ešte sprostejšie zo strany polície je to,že po odvysielaní tejto skutočnosti,na druhý deň policajti sa ohradili tým,že pokutu zaplatil za lekárničku po záruke a nie za nejakú kartu,ktorá nie je povinná...
Ja teda sice neviem,kto mal akú pravdu,ale logicky mi z toho vychádza(i ked logika je niekedy daleko) ,že ak by som bol na mieste toho vodiča a zaplatil by som pokutu za lekárničku po expirácii,určite by ma nenapadla taká blbosť,že si vymyslím "príbeh" a dám to ešte aj do novín... Ja to beriem tak,že je to zo strany policajného zboru snaženie sa aspoň o aké-také očistenie sa pred občanmi,len aby to nezostalo bez odozvy. Predstavte si,že by príslušný nadriadený tých policajtov by sa na kameru vyjadril,že -"stalo sa, ale čo už"..To by vlastne prihodili polienko do ohníka..
Ale na druhej strane- ak by sa to zakladalo na pravde,-nebolo by lepšie sa jednoducho priznať a ospravedlniť sa???, to by akože policia stratila svoje ego??-Veď stať sa to môže - aj tam su zamestnaní len ludia...-éto môj názor.

Tu máte link-stiahnite si a vytlačte-budete mať pokoj:...ak to niekomu pomôže,budem rád

http://blog.pasztor.name/karta-prvej-pomoci.htm
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od Ivoš »

Výborná věc, Muco. Už je vytisknutá a v kastlíku ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od -peha- »

Muco perfekt -i -i -i Já síce nechápem načo ju mám mať lebo mám dosť školenia prvej pomoci a mám dojem že ani páni čo to schválili nevedia nič no ale čo už zákon je zákon takže MUCO si dobrý -i :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od Muco »

;) ;) ;) ;) -som rád,že vás to potešilo :P :P
Peháčik-to je tak...My by sme sa mohli od teba a tvojich kolegov len učiť...-je to paradox že to musíš mať aj ty - pritom by stačil ukázať služobný doklad o tom,čím si!.Ja chvála panu bohu,som nemal tú možnosť ešte podať niekomu prvú pomoc,no myslím si,že si mnohí z nás (vrátane mňa)nevieme ani predstaviť v praxi o čom to je...nedá sa ani vylúčiť,že pri kolíznej situácii by som nešiel ja sam prvý do kolien :? :?
Podľa mňa-už tento :"povinný doplnok" je myslím si na velké hov...,pretože v prípade núdzi by som chcel vidieť toho frajera,ako vytiahne papierik a bude čítať na mieste činu návod ako podávať prvú pomoc a podla toho postupovať :? :? :?
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od V.Brousek »

Souhlasím s Mucom. Žádná příručka v případě nehody moc nepomůže. Dokud nebudou zavedy povinné kurzy první pomoci, nezlepší se pomoc zraněným. Peha by mohl vyprávět, jak jsme někteří bezradní, když máme poskytnout to základní ošetření. Když není člověk na tuto základní pomoc vyškolen, neumí jí ani poskytnout.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od -peha- »

Už so si ju zalaminoval a lekárničku obnovujem pravidelne takže vždy pripravený :lol: Díky MUCO -i
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od Muco »

Bodaj by sme boli len pri tom obnovovaní lekárničiek -bez jej použitia :) :)
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od alvin »

michal.sk píše:TO MUCO... :D


a co sa tyka pokut je na kazdom z nas do akej miery ovlada zakony, a vie na co ma pravo, a potom si to nemusi vyhadat, ale staci to vysvetlit.... a polica tiez nama pravo na vsetko co robi, a hlavne sa policajti velmi radi vyhrazaju... velmi oblubene je napriklad toto: ak nie ste, pan vodic, ochotny zaplatit pokutu na mieste, bedem vas musiet nahlasit na DI, a tam to bude podstatne drahsie....
.
Hlavne ,celý čas,keď s tebou jedná,drži v ruke tvoje doklady a ukazuje tým,že ťa má vlastne v šachu a vôbec,väčšina z nich je bohorovných,česť výnimkám 8) 8) 8)
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od Muco »

Oživím to tu ??? i keď mi to pripadá,ako keby som mal nabrúsené zuby len ja na slov. POLICIU-nie,nie je to tak-len sa mi zdá potrebné vás informovať-konkrétne vás-českých bratov :oops: :oops: :oops:
Opäť naša slovenská polícia "zabodovala" pred národom a nové FOOPAAA je na svete... :oops: :oops: :oops:
Dnes bolo v správach,že žilinskí policajti neoprávnene vyberali pokuty od českých vodičov (to je o to smutnejšie),že nemali v lekarničkách kartu prvej pomoci.Kartu prvej pomoci nemusíte mať,pokial ste kupovali lekárničku pred 1.májom 2009- Takže dievčatá a chlapci z čiech- ak budete u nás brázdiť cesty
NEPLATIŤ pokutu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Od nás -slovákov- si to nedovolia,lebo sme patrične poinformovaní.
Škoda len,že takíto jednotlivci u polície kazia zbytočne IMAGE polícii a je to o to smutnejšie,že zámerne tieto neoprávnené pokuty vyberali...

http://natankuj.sme.sk/c/4351262/karta- ... smesk.html


http://drahovsky.blog.sme.sk/c/191775/N ... -2009.html
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
Ivo R.
Příspěvky: 870
Registrován: úte dub 05, 2005 00:08
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od Ivo R. »

Muco píše:Oživím to tu ??? i keď mi to pripadá,ako keby som mal nabrúsené zuby len ja na slov. POLICIU-nie,nie je to tak-len sa mi zdá potrebné vás informovať-konkrétne vás-českých bratov :oops: :oops: :oops:
Opäť naša slovenská polícia "zabodovala" pred národom a nové FOOPAAA je na svete... :oops: :oops: :oops:
Dnes bolo v správach,že žilinskí policajti neoprávnene vyberali pokuty od českých vodičov (to je o to smutnejšie),že nemali v lekarničkách kartu prvej pomoci.Kartu prvej pomoci nemusíte mať,pokial ste kupovali lekárničku pred 1.májom 2009- Takže dievčatá a chlapci z čiech- ak budete u nás brázdiť cesty
NEPLATIŤ pokutu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Od nás -slovákov- si to nedovolia,lebo sme patrične poinformovaní.
Škoda len,že takíto jednotlivci u polície kazia zbytočne IMAGE polícii a je to o to smutnejšie,že zámerne tieto neoprávnené pokuty vyberali...

http://natankuj.sme.sk/c/4351262/karta- ... smesk.html

http://drahovsky.blog.sme.sk/c/191775/N ... -2009.html
Tato informace již proběhla i u nás

http://auto.idnes.cz/za-chybejici-slove ... tomoto_fdv

simone by nám mohl podat patřičné informace od zdroje :D
CHEVROLET AVEO 1.4 16V ( 100 k ) bílá barva
DAEWOO LEGANZA - automat (předáno ml. synovi)
CHEVROLET SPARK
nový FORD S-MAX - bílá barva , automat , pohon 4x4
Člen SK fóra Daewoo http://www.daewooforum.cz/
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od Muco »

:oops: :oops: :oops:. Len ako hovorím-kvôli nejakým jednotlivcom sa na nás pozeraju v zahraničí ako na takých deb..lov a u nás si zasa povedia- " no- zasa policajti..".To su také zbytočné "prešľapy",až to bolí...
a samozrejme je to handba aj pre celé slovensko ako také (už len tým ,že hovorca vyvrátil,že by k takému niečomu došlo).
Myslím si,že Simon sa nemôže k tomu bohužiaľ až tak detailne vyjadiť...Chudák Simon ,ale bohužial,aj jemu to nepridá k dobrej spolupráci s ľuďmi.....
To sú raz niektorí jednotlivci takí deb....
To ako napr.ten opitý vojak-co havaroval a ešte sa chcel pobiť s políciou..No čo sa u nás deje... :? :?
Je sice už v civile,ale na mene OSSR to tiež nepridá :roll: :roll: :roll:
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od alvin »

Ospravedlňujem sa za zavádzajúcu informáciu,ktorú som bol uviedol,ale bol som uvedený na pravú mieru,že napokon neprešla tá oficialne povolená hladina alkoholu v krvi 0,2 promile,ostalo to na tej nule,iba sa to môže tolerovať. jediné čo sa zmenilo,že už paragraf nehovorí nič o napití sa pred jazdou,ale iba počas nej,lebo podľa starého si vodič nemohol dať ani glg 8° piva :PP: povedzme pol hodinu pred jazdou :(
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od simone »

no skusim ale nemajúnás v oblube ale citáty sú z oficiálneho sadzobníka PZ a podľa nariadenia MUSÍM uložiť takú pokutu aká tam je.
Čiže najprv alkohol:
§4 ods.2 písm. b), c) Vedenie vozidla pod vplyvom alkoholu alebo iných návykových látok predložiť
písm. f) Odovzdanie vedenia vozidla osobe, ktorá nespĺňa podmienky na vedenie vozidla alebo je pod vplyvom alkoholu, alebo inej návykovej látky, alebo ktorej schopnosť viesť vozidlo je inak znížená predložiť

rýchlosť:
§16 ods. 2 až 7 Prekročenie najvyššej dovolenej rýchlosti ustanovenej pravidlami cestnej. premávky alebo prekročenie rýchlosti obmedzenej dopravnou značkou

1. o viac ako 10 km/h 50 €/ 1.506,30,-Sk
2. o viac ako 20 km/h 100 €/ 3.012,60,-Sk
3. o viac ako 30 km/h 200 €/ 6.025,20,-Sk
4. o viac ako 40 km/h 300 €/ 9.037,80,-Sk
5. o viac ako 50 km/h 400 €/ 12.050,40,-Sk
6. o viac ako 60 km/h 500 €/ 15.063,00,-Sk
7. o viac ako 70 km/h 650 €/ 19.581,90,-Sk

no a tie sankcie aj treba lebo nás umiera mooooc vela mi čo s tým robíme to registrujeme inak ako len ked niekto si prečíta čiernu kroniku a STÁLE zlyháva ludský faktor :(

No a ak vodič nemá pri sebe hotovosť ale je ochotný -teda uzná svoju vinu- zaplatiť policajt je POVINNÝ mu zadržať vodičské oprávnenie na dobu 14 dní. To je čas dokedy vodič musí zaplatit na pošte a s ústrižkom príde na príslušné OO PZ ktoré mu zadržalo a vráti sa mu VP. Ak nie VP putuje na ODI a tam.... Toto všetko platí aj na zahraničných vodičov.!!!
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Odpovědět

Zpět na „POKEC“