Diagnostika

Informace pro uživatele tohoto fóra, návrhy, připomínky k foru atd.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět

jsem ochoten zaplatit za diagnostiku auta

ano do 100
45
14%
ano do 200
86
28%
ano i vice jak 200
158
51%
ne
22
7%
 
Celkem hlasů: 311

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika

Příspěvek od palikx »

pokud bylo bourane tak zalezi jestli vylitly airbagy.
pokud ano jednotka na vymenu.s tim nejde nic delat.pouze je moznost sehnat cloveka co se zabyva resetem jednotek a ten by ti to mohl mozna smazat.ja ale na tyto auta nikoho neznam.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Reklama
 

Tvarůžek
Příspěvky: 14
Registrován: sob led 12, 2008 17:49
Bydliště: Valašské Klobouky

Re: Diagnostika

Příspěvek od Tvarůžek »

Byl jsem včera na diagnostice motoru (pořád problikává kontrolka a volnoběh létá hore dole) v MIKONA AUTO s.r.o. ve Zlíně
Při minulé návštěvě to napichli a konstatovali že je to starší model(r.v.1998)a ten nejde resetovat :?: že to mám doma odpojit od baterky na dva tři dny a ŘJ se resetuje (nepomohlo :( )Včera se s tím trápili několik hodin a potom řekli že se musí znova nahrát program do ŘJ :?: :?: :?: že na to nemají software nebo co ??? Na jejich obranu musím řict že si za obě návštěvi nevzali ani korunu -i Ale problém zůstává. Říkali něco o servisu v Kuníně Poraďte !!!
Daewoo Matiz r.v.1998 60 000 km
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika

Příspěvek od palikx »

tak
zalezi co ti nasli na chybu kdyz ti sviti kontrolka.
to ti snad rekli?
odpojit baterku ano na 10 minut a potom 3 krat za sebou zapnout a vypnout zapalovani.jeste jsme v manualu vycetli ze se ma po pripojeni baterky mechanicky otocit motorem 3 krat do kola.
mel by se nastavit.teda pokud je to krokovy motorek.
jinak muze byt spinavy nebo poskozeny modul zapalovani svicky nebo kabely.
chce to vedet tu chybu.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Tvarůžek
Příspěvky: 14
Registrován: sob led 12, 2008 17:49
Bydliště: Valašské Klobouky

Re: Diagnostika

Příspěvek od Tvarůžek »

Chybu mi neřekli. Myslím že s toho byli trochu bezradní. Ale palikxi díky za tip -i Jinak krokoví motorek je nový.
Daewoo Matiz r.v.1998 60 000 km
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika

Příspěvek od palikx »

a v dobe kdy jsi tam byl na diag to zlobilo?nebo to dela jen nekdy.
jak moc litaji otacky.
prosim popis to trosku.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Tvarůžek
Příspěvky: 14
Registrován: sob led 12, 2008 17:49
Bydliště: Valašské Klobouky

Re: Diagnostika

Příspěvek od Tvarůžek »

Je to různé. Někdy to funguje normálně, jindy létají otáčky volnoběhu hore dole, občas stačí zastavit motor a znova nastartovat vše OK ! Jindy to nepomůže. Občas jsou otáčky tak nízké že zhasíná motor. Kontrolka motoru někdy svítí jindy na čas zhasne ale nevypozoroval jsem v tom blikání nějakou souvislost s něčim, po zapnutí klíčku vždy po chvili zhasne.
(Jen pro pobavení. Už jsem si nevěděl rady tak jsem vyrobil přírubu stejnou jako krokoví motorek ,do ní jsem vyvrtal díru vyřezal závít M8 zašpičatil šroub,stejně jako je "krokáč" a tím šroubem nastavil otáčky volnoběhu :idea: a funfovalo to !!! Samozřejmě je to nouzovka a při návštěvě servisu jsem to demontovál.) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Daewoo Matiz r.v.1998 60 000 km
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika

Příspěvek od palikx »

tak musi byt problem v motorku.
chtelo by to zjistit co se rozsvici za chybu.ale pokud obcas pomuze znovu nastartovat tak motorek nebo kabelaz.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
nexia
Příspěvky: 30
Registrován: ned říj 28, 2007 19:41
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika

Příspěvek od nexia »

Zdravím četl jsem si toto téma a musím říct že je to super.Rád bych se připojil do seznamu čekatelů na diaqnostiku.Dají se zjistit i chyby na eletrice.Nejdou my přední mlhovky. -i -i
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Diagnostika

Příspěvek od Serpico »

...taky se a rád připojuji do pořadníku " d o c t o r a p a l i k x e ", příměr jsem ukradl Valentinovi vozí ho na kombinéze...no vzadu na zádech ale řekl bych spíš na prd... a taky umí...

Inu, mějme se fajn s naším palikxem
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika

Příspěvek od palikx »

pro nexii
jasne vsecko bude pokud ten pristroj funguje konektor by mel byt snad ho pres vikend vyrobim.
ale chyby v elektrice to nenajde to najdu az ja se schematem.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Diagnostika

Příspěvek od Serpico »

...to doctore palikxi jsem viděl na vlastní oči - neuzavřený obvod ( zapalovací modul ) jako u wraca a je bezradný ( scanner 11 - alias Jáchym )...no jo ale pak nastupují zkušenosti...anebo různé výmluvy profi servisů ( starý model ap.) , jak jsme se už tady všichni dočetli...o to víc si vážím mechaniků, kteří dokáží říct nevím, zkusíme ještě to a ono, příčin může být víc a nedokáži ji teď označit a jít najisto... vono je to jako u opravdových doktorů pošlou pacienta na CT a nic neobjeví, vyhrála příroda... tento příměr je poněkud nadsazený ale k vzhledem k elektronice a jisté složitosti fyzikální mechaniky vůbec, jsou postupy podobné a na rozdíl od skutečné medicíny jednotlivé komponenty lehce transplantovatelné, no nic Valentino příjímal doctorát na stupních vítězů ...no a ty u nás na servru, tak se měj doctore - palikxi

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
rado7650
Příspěvky: 57
Registrován: úte úno 10, 2009 21:39

Re: Diagnostika

Příspěvek od rado7650 »

Ťažká otázka,zaleží koľko taký prístroj stojí.....
fitipaldi
Příspěvky: 7
Registrován: stř úno 18, 2009 19:45

Re: Diagnostika

Příspěvek od fitipaldi »

čaute , s diagnostikou mám trochu skúseností, nepotrbujes nato niaký super stroj , stačí ti diagnostický kábel a program na pc A PO NAPOJENí TI VYPíšE DTC kˇody ktoré ti presne opíšu , ja mám nubiru II a v pohode som odstránil závadu na ktorú neprišli v štyroch servisoch, nubira ako skoro všetky autá od roku 2000 maju OBD 2-ku konektor kder to treba napojit , stiahnuť DTC chybové kody a je to, o nič viac nedokáža ani ich originál prístroj, je to odskúšané :PP:
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika

Příspěvek od palikx »

mas asi pravdu.
a jak zjistis chyby na ABS?treba.nebo jak nakodujes klic?treba,co airbagy?
pokud tohle vsecko dokazes nejakym kabelem a programem z internetu tak za to rad zaplatim.
bohuzel moje nadeje umrely na nefunkcnim pristroji.uz jsem ho zkousel na aute a vse chodilo ale pak z niceho nic zhasnul a uz nejde zapnout,cele jsem to rozebral a zkousel promerit ale jelikoz nevim kde ma byt jake napajeni tak je po vsem.
zatim je mi to lito ale asi je to v haji.
samotneho me to strasne mrzi.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Diagnostika

Příspěvek od Serpico »

...to palikxi to je Kainova zvěst - kleklo to...vypnulo se to - to se musí zvládnout ( věčně dodávám sebedůvěru druhým, sobě neumím...), teď si sedni - pokud tam nejde napájení, tak je to banální závada ( omluva z mé strany Tobě, teď jsem si dovolil hodně... ) a pokud to už " jelo " tak to musí jet znovu!, mohlo třeba vzniknout někde přepětí a něco vyřadit, nezoufej na nettu se najde někdo ze slaboproudu mechanik PC prostě někdo z této branže, někde se taky museli servisovat a kalibrovat néé...největší obavy mám ze speciálních součástek a jejich nahrazení...

Kdopak se ozve palikxovi, já si s tím zrovna netykám a to ani v domácích " Jáchymech ", nakonec je to pro nás všechny..., to nesmíme nechat pohřbít!
Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „O tomto foru“