kontrolka CHECK??

Moderátor: Blue Lanos

D3J5
Příspěvky: 15
Registrován: pon bře 09, 2009 20:18

kontrolka CHECK??

Příspěvek od D3J5 »

dnes som sa vracal z prace a z nicoho nic sa mi rozosvietila kontrolka check,na tomto fore som uz nasiel prispevok o tejto teme , ale to mi vobec nepomohlo.Otacky sa mi zvysili z necelych 1000 na 1300,a pedal plynu sa mi akoby pozasekava ked ho treba zosliapnut.Prosim poradte
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Problém je v klapke -čiže vyčistiť klapku aj krokový motorček a potom klapku nastaviť :D

Tady máš fotku aj návod ako to nastaviť :D

https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?t=9368&start=0
D3J5
Příspěvky: 15
Registrován: pon bře 09, 2009 20:18

Příspěvek od D3J5 »

Peha,ja som to skusal presne tak ako je to v tom navode,ale nic otacky sa kolisu od 1000 do 1300 (hore a zase dole,dookola). :cry:
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Ale kolísanie je vinou klapky asi na 90% :idea: No vetšinou to je špinavý alebo zlý krokový motorček :idea:
Uživatelský avatar
dominik
Příspěvky: 34
Registrován: čtv kvě 25, 2006 10:58
Bydliště: Praha-Řepy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dominik »

Ja mam to iste a ani cistenie nic nepomohlo...naucil som sa s tym zit nic ine mi neostalo... a otacky kolisaju len sporadicky... :? :? :? ale pedal tiez "stvrdne" a chceck svieti hned ako pustim plynovy pedal....
Daewoo Leganza 2.0 CDX (1997)
BMW 318d (2007)
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No to môže robiť KO motorček jo a Dominiku nastav si ten doraz lebo práve to robý tu blbinku :D
D3J5
Příspěvky: 15
Registrován: pon bře 09, 2009 20:18

Příspěvek od D3J5 »

tak ked ju vycistim tak to bude ok???????
D3J5
Příspěvky: 15
Registrován: pon bře 09, 2009 20:18

Příspěvek od D3J5 »

-peha- píše:Ale kolísanie je vinou klapky asi na 90% :idea: No vetšinou to je špinavý alebo zlý krokový motorček :idea:
tak ked ju vycistim bude to ok????,
D3J5
Příspěvky: 15
Registrován: pon bře 09, 2009 20:18

Příspěvek od D3J5 »

Vycistil som ten krokovy motorcek a nic
Uživatelský avatar
mikikoti
Příspěvky: 273
Registrován: úte dub 07, 2009 13:09
Bydliště: Ludanice

Re: kontrolka CHECK?????????????????????????????????????????

Příspěvek od mikikoti »

mikimora120 píše:dnes som sa vracal z prace a z nicoho nic sa mi rozosvietila kontrolka check,na tomto fore som uz nasiel prispevok o tejto teme , ale to mi vobec nepomohlo.Otacky sa mi zvysili z necelych 1000 na 1300,a pedal plynu sa mi akoby pozasekava ked ho treba zosliapnut.Prosim poradte
cau zajed do servisu at ti to napichnou na diagnostiku ale většinou když svítí check tak je vadná lambdasonda tak jí skus vyměnit
muffo
Příspěvky: 12
Registrován: ned dub 12, 2009 10:41

Příspěvek od muffo »

mikimora120 píše:Vycistil som ten krokovy motorcek a nic
Skus restart na diagnostike,ak to nepomože tak to je špatny krokovy motorček Mal som presne tento problem zvýšené otáčky.vyčistil som klapku vyzeralo to že to pomohlo ale po par km zase otáčky hore-tak som kupil nový motorček ,v servise potom restart a je to ok. :lol:
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No práve včera mi volal PALI a jemu vymenili krokový motorček (nadával lebo cena 3000 sk)ale Legyna mu vraj šlape ako šialená,otáčky OK a výkonovo lepšia :D Takže naše fešandy šlapou :lol:

[img][img]http://thumbnails.imajr.com/DSC06156-1314036.JPG[/img][/img]
Uživatelský avatar
buben
Příspěvky: 71
Registrován: ned led 18, 2009 07:09
Bydliště: Český Těšín

Re: kontrolka CHECK?????????????????????????????????????????????

Příspěvek od buben »

Taky sem to měl opakovaně,nastavil jsem klapku a přestalo to. Bez čištění,jen sem ji nastavil aby otáčky byly asi tak těsně nad 900 a mám klid.
Uživatelský avatar
dnalor
Příspěvky: 93
Registrován: čtv dub 12, 2007 13:56

Re: kontrolka CHECK?????????????????????????????????????????????

Příspěvek od dnalor »

Ja som vyčistil klapku, odpojil lamda sondu a nič. tým šróbikom čo odfotil peha spravím 3-4 obrátky dolava a doprava a otáčkami to ani nepohne, stále mi kolíšu medzi 1000-2400 a už toho mám dosť. Jeden típek mi vravel že vraj za vzduchovým filterom je snímač prietoku vzduchu a tam mám vyčistiť kontakty. Ja už neviem.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka CHECK?????????????????????????????????????????????

Příspěvek od -peha- »

No vo vzduchu je problém len keď je zanesený filter ale to je malá pravdepodobnosť že Ti to robí ten problém :idea: Takže pokud si vyčistil klapku a krokový motorček a nastavenie nepomohlo tak je problém v tom že krokáčik už bude KO.No môžeš skúsiť ješte vyšistiť to čidlo prietoku vzduchu ale asi tam chyba nebude.Tou skrutkou sa nastavuje len doraz klapky ale kolísanie sa tým neodstrání :idea:
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“