Tacuma/Rezzo zimní provoz

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
megajvr
Příspěvky: 198
Registrován: stř led 14, 2009 19:05
Bydliště: Ostrava

Tacuma/Rezzo zimní provoz

Příspěvek od megajvr »

Chci se zeptat všech nových i těch starších majitelů jaké máte zkušenosti z provozem Tacumy v zimě :?
Jak např. auto topí, jestli třeba zamrzají kliky, jak se auto chová na sněhu a pod. Budu rád za každý postřeh :o)
Exauta : nějaká Tatra,Praga V3S,Karosa,Zetor,Olcit,Simca,Renault,Nissan,Škoda 100,1000,1203,Fabia,Nubira a teď Tacuma
Současné služ. : Škoda Octavia 1.9 Tdi
Reklama
 

Uživatelský avatar
rudla
Příspěvky: 569
Registrován: stř led 14, 2009 19:57
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Tacuma/Rezzo zimní provoz

Příspěvek od rudla »

Tacuma i ve 20 stupňových mrazech chytala napoprvé. Kliky a dveře nikdy nezamrzly. Ale problém vidím v topení, nemůžu to ve velkých mrazech vytopit. Zdá se mi, že ventilátor nemá takový výkon jak u jiných aut, které jsem měl předtím. Jinak na zasněžené vozovce v zatáčkách poměrně dobře drží.
Tacuma 1.8 + LPG - 72 kW
Rostislav Kalina
Příspěvky: 27
Registrován: čtv led 15, 2009 14:55
Bydliště: Petřvald u Karviné

Re: Tacuma/Rezzo zimní provoz

Příspěvek od Rostislav Kalina »

Já mám stejný názor jako Rudla - chytá dobře,kliky nezamrzají,na vozovce taky super ale to topení - když to chci vyhřát tak musím ventilátor pustit na 4 jinak nic moc.
Tacuma 1,8 - 72kW - světlezelená metalíza
Uživatelský avatar
megajvr
Příspěvky: 198
Registrován: stř led 14, 2009 19:05
Bydliště: Ostrava

Re: Tacuma/Rezzo zimní provoz

Příspěvek od megajvr »

Něco na tom bude. Topení topí dobře, ale asi nastačí vytopit tak velký prostor. Možná má na to vliv i kabinový filtr :shock: Zatím jsem s jízdníma vlastnostma spokojený ;) Všechny gumy na dveřích jsem poctivě namazal silikonem a není problém :D
Exauta : nějaká Tatra,Praga V3S,Karosa,Zetor,Olcit,Simca,Renault,Nissan,Škoda 100,1000,1203,Fabia,Nubira a teď Tacuma
Současné služ. : Škoda Octavia 1.9 Tdi
Uživatelský avatar
rudla
Příspěvky: 569
Registrován: stř led 14, 2009 19:57
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Tacuma/Rezzo zimní provoz

Příspěvek od rudla »

Co myslíš tím kabinovým filtrem?
Tacuma 1.8 + LPG - 72 kW
Uživatelský avatar
megajvr
Příspěvky: 198
Registrován: stř led 14, 2009 19:05
Bydliště: Ostrava

Re: Tacuma/Rezzo zimní provoz

Příspěvek od megajvr »

Může to být ten samý problém jako u Nubi 1a2. Jak se filtr zanese tak ventilátor nemá sílu protlačit teplý vzduch v dostatečném množství do kabiny. Navíc i teplota mírně klesne. Další negativní vliv je taky, že se špatně odmlžují okna :( Ikdyž ten filtr vytáhneš, vyčistíš (jakýmkoliv způsobem) stejnak je v pórech pořád mikroskopický bordel. Takže jediná účinná cesta je pravidelná výměna za nový. Ovšem kab. filtr stojí kolem 900 kč(2dílný ) :evil:
Exauta : nějaká Tatra,Praga V3S,Karosa,Zetor,Olcit,Simca,Renault,Nissan,Škoda 100,1000,1203,Fabia,Nubira a teď Tacuma
Současné služ. : Škoda Octavia 1.9 Tdi
Uživatelský avatar
megajvr
Příspěvky: 198
Registrován: stř led 14, 2009 19:05
Bydliště: Ostrava

Re: Tacuma/Rezzo zimní provoz

Příspěvek od megajvr »

Ještě jsem chtěl dodat že např. na Nubi nebo Tacumě je špatně vyřešeno přepínání toku vzduchu do interiéru :twisted: Vzduch přepneš jenom jedním směrem a jinde to nefouká :(
Když to porovnám třeba se Škodovkami tak si průtok můžeš regulovat jak se ti zachce . Můžeš mít současně puštěný vzduch na nohy, na okno včetně bočních a třeba do středových výduchů :lol: U Daewa nemáš šanci takhle regulovat a je to škoda :(
Exauta : nějaká Tatra,Praga V3S,Karosa,Zetor,Olcit,Simca,Renault,Nissan,Škoda 100,1000,1203,Fabia,Nubira a teď Tacuma
Současné služ. : Škoda Octavia 1.9 Tdi
Odpovědět

Zpět na „TACUMA/REZZO“