sedačky Nexia

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Robin
Příspěvky: 32
Registrován: čtv pro 20, 2007 12:20

sedačky Nexia

Příspěvek od Robin »

Zdarvím všechny,
vím že mi asi budete spílat že už se to tu několikrát řešilo ale i přesto- mám problém se sedačkama v Nexii - jsou úplně nasr.... Dočetl jsem se tady na foru v něaké staré diskusi na tohle téma že tam údaně pasují ze starších Oplů. Nedozvěděl sem se ovšem co znamená že pasují...je to tedy tak že vezmu sedačky např z Corsy nebo Calibry odšroubuju ty z Nexie a našroubuju z Opla? Držáky a kolejnice to je všechno stejné? A nevíte náhodou někdo jestli by se tam nedaly dát sedadla z Omegy?A nebo B to je 1 ale ty by se mi asi líbily nejvíc...
Pak tady mám ještě jeden problém s podsvícením ovladačů topení a ventilace - nevíte někdo jak nenásilně a bez ztráty nervů vyměnit žárovky aniž bych to musel rozsekat na maděru a následně vyměnit komplet? Zkoušel sem to ale prostě nevím jak na to :( (a to už jsem to na pár autech dělal, tak nevim)

Dík moc za odpovědi a všem přeju bujarý Silvestr a perfektní nový rok
Reklama
 

pacho
Příspěvky: 14
Registrován: stř bře 18, 2009 16:25

Re: sedačky Nexia

Příspěvek od pacho »

Ahoj sedačky pasujou určitě z astry F zaděláš a jedeš, měly by pasovat i z kadeta nebo calibry, ostatní nevím.

Výměna žárovek je celkem jednoduchá, pod palubkou na straně spolujezdce u topení povol lanko co je pro nastavení teplo zima. Pak sundej takovej plastovej rámček co je na palubce, nelíp šroubovákem zaber za ovládání topení je vidět kde asi! celé to vytáhneš ven vycvakneš konektory, a odpojíš hadičky od tlakového ovládání, vyměníš žárovky a pak už jen zaděláš vše nazpět.
Robin
Příspěvky: 32
Registrován: čtv pro 20, 2007 12:20

Příspěvek od Robin »

Okej díky moc za odpověď, kdybyste někdo věděl jak je to s ostatními typy Opláckých sedaček a možnosti ejich bezúpravovémontáže do Nexie dejte prosím vědět.
S.v.o.b.i.k
Příspěvky: 788
Registrován: sob úno 19, 2005 21:48
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S.v.o.b.i.k »

Já tam mam z calibry a šli tam v pohodě..vyměnil sem je i s ližinama a sou to stejný rozměry...
Můj nový web o nexii
Http://nessi-gsi.kvalitne.cz
Obrázek
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Pokud mohu doporučit, tak Calibra nebo GSi jsou ideální - seženeš je levně a mají perfektní boční vedení a některé i vyhřívání (třeba ty moje z calibry).

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Robin
Příspěvky: 32
Registrován: čtv pro 20, 2007 12:20

Příspěvek od Robin »

Dobrá zkusím se tedy přeptat na ty z Calibry a GSI myslíš jako Kadeta? A kolik by to tak zhruba mělo stát. Na jednom vrakáči chtějí za origo sedadlo Nexia 500 a třeba tatovi do Alfy156 jsem tam koupil za 1000.
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Záleží na stavu, ale cena kolem 5000 za obě.

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Robin
Příspěvky: 32
Registrován: čtv pro 20, 2007 12:20

Příspěvek od Robin »

Oj to mi teda nejde moc dohromady, psal jsi levně a teď 5000...Nu přeptám se tedy na tom svém oblíbeném vrakáči a případně dám vědět co za ně nakonec ptali. Zatím dík
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Franta P. »

Já také přemýšlím o nějakých vyhřívaných. Přítelkyně má koktávku a vyhřívané sedačky tam má a je to super v zime než auto začne topit tak si pěkně hřejete zadek.
Co myslíte Nexia vs. Octavia(r.v98) SLX 1.9Tdi Původně to byla ta nejslabší ale nechala si jí nachipovat na tu s červ. i. takže přes nějakejch 80kw. Mám se cítit trapně před ní s Nessinou???
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Franta P. »

Robin píše:Dobrá zkusím se tedy přeptat na ty z Calibry a GSI myslíš jako Kadeta? A kolik by to tak zhruba mělo stát. Na jednom vrakáči chtějí za origo sedadlo Nexia 500 a třeba tatovi do Alfy156 jsem tam koupil za 1000.
Ty jo já dal u těch vydřiduchů v Dobřejovicích za sedačku do nexie litr. No a stejně uz se zase nejak rozpadá. Ale mám ještě komlet sadu ze zelené a tam jsou tvarované jak recara :-D protože má jen 75tis nalítano.
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
Robin
Příspěvky: 32
Registrován: čtv pro 20, 2007 12:20

Příspěvek od Robin »

já ti nevím. Myslím že to jsou srovnatelné auta každé má svoje plusy a minusy. Co se týče výkonu se holt musíme smířit s tím že v základu bez úprav máme max 90k - není to moc ale ani málo :) .
Za sedačku origo Nexia bych nedal ani zlámanou grešli bo stojí za prd - na tom vrakáči jsem obešel 6 Nexií a ve všech byly sedačky ještě horší než v té mojí a to měly někdy i míň najeto - sedadla rozviklané, polámané plasty, rozbitá konstrukce, potrhané čalounění - a to na různých typech. Proto si hodlám koupit nějakou sedačku z Opla. Měl jsem Omegu a ta měla mega pohodlné sedadla no škoda že tu doposud nikdo nenapsal zda pasují do Nexie. Na tom vrakáči mně s metrem běhat nenechají, takže to nemám jak zjistit. Sedadla z Astry mi připadají to samé co Nexie - když už to budu měnit tak za něco pořádného ať to stojí za to. No a jestli ty sedadla budou mít vyhřívání tak se tomu bránit nebudu :D Asi zkusím jít do té Calibry jestli je budou mít...
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Franta P. »

Ta moje z vrakáče byla taky v poho ale po pár měsících už sou zase v operadle cítit ty tyče. sedák je ještě dobrej ale opěradlo je kaput.
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
Robin
Příspěvky: 32
Registrován: čtv pro 20, 2007 12:20

Příspěvek od Robin »

Zdravíčko
takže jsem dnes zajel na to vrakoviště a koupil jsem tam sedačky z Astry F. Jsou obyčejné, čalounění mikroplyš, ale oproti těm co jsem měl v Nexii úplně v super stavu :lol: . Jediný problém, který jsem řešil byl s pásy, takže jsem musel vyměnit vnitřní kolejnice sedaček za ty z Nexie. Je tam trochu jiný úchyt na ten pás, protože v Astře jsou napínáky a ty oni prodávají zvlášť. Jinak vše pasuje na 100%. Kdybych pořídil sedačky i s napínáky nemusel jsem s nimi dělat nic ale to je 1 aspoň jsem ušetřil :D . Sedačky stály obě dvě 1000,- Kč myslím že je to dobrá cena. Za sedačky z Calibry chtěli 2000,- ale ani jsem se na ně nedíval, ty z Astry se mi líbily dost. Kdyby někdo chtěl, dejte vědět můžu poslat foto namontovaných sedaček.
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Franta P. »

Jen pošli foto. rádi se podíváme
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
Uživatelský avatar
Arendal
Příspěvky: 1083
Registrován: stř led 23, 2008 23:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

sedacky

Příspěvek od Arendal »

Tedka me kamos rikal, ze kadety mely sedacky vyskove nastavitelne, tak nevim estli to byla nejaka specialni ci to bylo z nejakeho jineho modelu.
Daewoo Nubira 1.6 16V kombi SX, tmavozelena
Škoda Octavia II FL kombi, 1.9 TDI bílá
+ Letajici Cihla - Opel Ascona 1.8 KAT, "modra-metal", hatchback
+ Daewoo Racer 1.5 sedan `94, stříbrná; nyní v autinebi.
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“