Tesnenie pod hlavou

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

Radoslav Hološka píše:Chlapi a este treba nechat natlakovat hlavu a dat ju mierne vyrovnat. Mne to neurobili pred vymenou tesnenia a chyba sa neodstranila. O tyzden na to praskla a voda dusila sviecku v tretom valci. Ale teraz to mam spravene a mam pokoj. Takze drzim palce a dajte to robit odbornikom,laickost sa tu nemusi vyplatit!
Ako vies, ze ti praskla po tyzdni? Mohol si ju kludne mat prasknutu uz pred tym. Vymenou tesnenia a dotiahnutim sa to mohlo na chvilu spravit. Samozrejme, ze ked je moznost ju natlakovat je to dobre a zrovnat na magnetke by tiez nezaskodilo. Moze byt aj skrizena, prenesene povedane vyzera ako masla. Dobre nesadne a moze ju zacat podfukovat. Ja som ju nedaval zrovnat lebo by to bolo tazke zorganizovat ked som mal tu hlavu vonku, ale nebolo by zle. Teraz len pozorujem a pozorujem. Voda nemizne, dymi v norme, olej je normalny az na mierny kondenz na viecku. Ak je to kondenz... :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Radmont
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 09, 2004 16:23
Bydliště: Žilina

Příspěvek od Radmont »

ja mam narovnanu a zarovnanu magnetom a vsetko fachci ako ma (zatial) :)
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

Vsetko fachci ako ma pokial sa neposere nieco ine. Okrem toho aj to tesnenie si neviem predstavit, ze by prasklo 1000 km od domova.
Uživatelský avatar
matto
Příspěvky: 7
Registrován: stř črc 02, 2003 16:25
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od matto »

Tak pani, priebezne som si to vybavil u jedneho znameho, ktory mi slubil , ze by ma to malo stat 4-5 litrov (komplet aj s robotou)
...viete mi niekto poradit kde by som to mal v okoli Blavy za menej?
Vopred dakujem za typy 8)
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

Mna to vyslo 590 tesnenie, 1400 olej, 400 chladiaca aj destilovanou vodou, cize 2390. To je len material. Ked si to das spravit, tak ber nejakych 5 hodin po 500 korun a to neviem, ci sa to da stihnut za taky cas. Ked su podmienky a dari sa...Orientacne by to aj mohlo byt do 5000. V podstate ten znamy ani nemusi byt vydriduch. Ked zobere nejakych 2500 za robotu, tak ja by som to tiez lacnejsie nerobil. Su to zasluzene peniaze.
jurajz
Příspěvky: 17
Registrován: stř lis 12, 2003 21:10
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jurajz »

Asi pred dvoma tyzdnami som mal rovnaky problem a uz to mam spravene. U mna bolo prasknute tesnenie pod hlavou. Popri tom mi vsak vymenil tesnenie cez ktore pretekal olej a zasieral cely motor, cele mi to pekne vycistil a pri skladani mechanik zistil, ze mi este aj servo pumpa prepusta olej, tak to mi dal hned vediet, ze ci ma spravit aj to, lebo to je trosku vacsia polozka. Suma sumarum vyslo to na 8000.- bez papiera z toho bol material: pumpa serva 4900.-, tesnenie cca 600.-, ostatne praca. Mam to vsak teraz ciste. Pre istotu cely tyzden jazdim len na destilovanej vode a dneska ak stihnem idem k nemu a ak nebude ziaden problem vymeni to za nemrznucu zmes. Servis je v Petrzalke kusok od Nam. Hraniciarov
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

A olej tam dal spat ten isty co tam bol? Ved bol zasraty. To nieje zanedbatelna polozka. Co sa tyka ceny prace je taka aku som si myslel,ze to moze stat.
jurajz
Příspěvky: 17
Registrován: stř lis 12, 2003 21:10
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jurajz »

olej som kupil dalsi Castrol GTX3 - 5l /je uz len 5l,lebo 4l uz prestali predavat/ za neceleych 1100.-, ale mal som ho akurat menit pri 100 000 km, takze tento problem ma vobec netrapil
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“