Tico HELP!!!

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
pitries
Příspěvky: 9
Registrován: úte dub 07, 2009 23:22
Bydliště: Zlaté Hory
Kontaktovat uživatele:

Tico HELP!!!

Příspěvek od pitries »

Zdravim vsetkych
mam problem z ticom motor zacal robit ako keby ze raz ide na 3 valce raz na 2 neviem v com to je a takisto sa mi straca voda z chladenia. Auto mam od 1 majitelky malo vtedy 52000km a bolo vo fakt super stave. Problem nastal asi pred 5tis km kedy to zacalo blbnut z motorom ale teraz je to este horsie sa mi zda .Som z Bratislavy a vela ludi tu do tohoto auta nevidi a nevedia mi poradit ze by bola prasknuta hlava alebo tesnenie pod hlavou vylucujem pretoze sviecky su normalne opalene skor ide o 2 problemy. Zatial som vymenil sviecky, svieckove kable a sontroloval veko rozdelovaca ,svieckove kable som menil asi pred 8tis km pretoze jeden bol viacej opaleny na jednom valci davnejsie teraz ma totiz moje tico 85000km. Myslim ze je problem skor v rozdelovaci ale neviem v com a kdo by mi mohol (napr. daky servis) pomoct z mojim problemom. Kazdy tip mi pomoze tak kludne piste. Vopred vdaka za vase odpovede ;)
Reklama
 

Uživatelský avatar
99
Příspěvky: 104
Registrován: čtv pro 27, 2007 13:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tico HELP!!!

Příspěvek od 99 »

Já bych taky řekl, že to bude v kabelech od rozdělovače, ale když jsi je měnil...zkus to překontrolovat, zda vše sedí, případně to prostříkej kontaktolem, každopádně je divné, že se ti ztrácí voda z chladiče, to už zavání něčím horším. :( Anebo to ještě může být rozdělovač. To by chtělo sjet někam na PAL test, aby jsi viděl, jak ti to hází jiskru.
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Ja by som to tipol na tesnenie pod hlavou,voda ide do spaľovacieho priestoru,to môže robiť šarapatu :(
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Fitty
Příspěvky: 1532
Registrován: ned led 27, 2008 15:20
Bydliště: hradec králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fitty »

též bych to viděl na problém s těsněním i když zase mám tica 2 jedno má 100 000 km a druhý 175 000 ažádný problém jsem stímto neměl.. nedávno jsem dělal kámošovi na ticu který má 350 000km a též bez jediného problému s motorem a co takhle vím tak tico se zaručovalo spolehlivostí motoru... i když na druhou stranu každý kus to originál... ;)
aumirek
Příspěvky: 207
Registrován: stř bře 07, 2007 22:55
Bydliště: Klimkovice

Příspěvek od aumirek »

muže jít o 2 problémy ale pokud se tratí voda a nikde neuniká tak to těsněni a záleží kde je prasklé nemusíš poznat ani v oleji ani na svíčkách
Uživatelský avatar
pitries
Příspěvky: 9
Registrován: úte dub 07, 2009 23:22
Bydliště: Zlaté Hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pitries »

Tak tico je uz v servise. Dal som to do pozarucneho daewoo servisu kde ma odporucili v predajni z daewoo dielmi bolo to tam cely den na konci dna som zsa dozvedel ze mi nic nezistili zevraj tam vada nieje bol som dost paf lebo davno som mal vtedy problem z vyssimi otackami a v car maxe ci ako sa to vola co je tiez pozarucny daewoo servis mi tiez nic nezistili. Ale merali kompresie a vraj tesnenie na hlave to nieje. Este mi budu robit pal test lebo som ich upozornil ze pri startovani to hodilo dost velky vyboj na hlave rozdelovaca tak mozno je tam nejaky zvod. V kazdom pripade som zvedavy ako to dopadne.
Uživatelský avatar
pitries
Příspěvky: 9
Registrován: úte dub 07, 2009 23:22
Bydliště: Zlaté Hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pitries »

Tico je spat zo servisu na moje prekvapenie mi nic nezistili a nevedia co tam moze byt:
- bola merana kompresia valcov - vsetko ok
- bol spraveny pal test - vsetko ok

tak teraz nechapem v com to moze byt ked tieto 2 veci su ok zistili mi netesnost na spojoch na chladici zevraj tam asi unikala voda... dost divne lebo ja som si to nevsimol no a auto ma stale take blbe nekludne otacky na volnobehu a niekedy ked iade tak na krizovatke tak padnu otacky ze to ide skoro skapat stale sa mi zda ako keby tam nepalil nejaky valec zvlastne ze ked jazdim tak tam nevidim az taky problem ale urcite od kupy mojho tica je tam vidiet ze vykon motora je slabsi ani nejde tak volne do otacok ako kedysi. Fakt som z toho auta netastny :(
Odpovědět

Zpět na „TICO“