Nezapína imobilizér.

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Blue Lanos, pejee, lomngi

Odpovědět
Ozorák Mikuláš
Příspěvky: 315
Registrován: úte říj 24, 2006 19:21
Bydliště: Nové Zámky - SK

Nezapína imobilizér.

Příspěvek od Ozorák Mikuláš »

Zdravím všetkých. Chalani , mám ťažkosti s imobilizérom v nessi. Už tri dni nezapína po vybratí kľúčika zo spínacej skinky. Všimol som tiež , že na rádiu nebliká kontrolka / rádio je originál / avšak je plne funkčná. Mám pocit , že to súvisí. Od tej doby mi nezapína imobilizér , odkedy nebliká kontrolka na rádiu. Volant sa mi tiež nedá uzamknúť. Nesúvisí to všetko spolu ?
Dnes som po dlhom mordovaní sa okolo spínacej skrinky a poistiek som prišiel nato, že po vybratí poistky č. 18 a po opätovnom vložení , imobilizér zapne, ale po vybratí kľúčika už nezapne. Znova musím vybrať poistku a vložiť späť , aby sa sfunkčnil imobilizér.
Elektrikári poraďte.
Ak sa nepodarí dať všetko do pôvodného stavu, musím do servisu do Nitry.
Dopredu ďakujem za rady.
Miki
______________________________
Škoda 110 - červená
Daewoo Nexia GLE , 1,5 SOHC, 8V , 1996 - zlatá metalíza
Reklama
 

Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

dochazi k chybe v rj imobilizeru a tim ze vyndas pojistku tak tu chybu smaznes, restart, tak to ti moc neporadim, mozna bude problem v elektromagnetickym krouzku co je na spinaci skrince, nebo cip v klici, to ze se ti nezamyka volant je nejspis v haji pojistka zamku, mela by vycvaknout zaroven kdyz vyndas klicek, obcas se tam nahromadi bordel vazelina a prach pak to stuhne a nevyzkakuje zkus prostriknout WDečkem a pak strkej a vyndavej klicek pritom kdyz vyndavas tak ho trozku naklon aby si tahal tu pojistku jakoby ven
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Ozorák Mikuláš
Příspěvky: 315
Registrován: úte říj 24, 2006 19:21
Bydliště: Nové Zámky - SK

Příspěvek od Ozorák Mikuláš »

Po dlhej dobe som sa rozhodol dať auto do servisu aby sa pozreli na ten imobilizér, lebo sa mi úplne nový akumulátor do 5 -tich dní totálne vybil. Vedúci servisu mi povedal, že vybíjanie akumulátora zapríčil skratovaný imobilizér ktroý síce po reštartovaní fungoval, ale zároveň mal nadmernú spotrebu elektriky. Odmontovali ho, vymenili zamykací systém volantu. Stálo ma to prekvapujúco 2.500.-Sk. Imobilizér dočasne nemám. Možno budúci rok dám namontovať. Cena je 5.000.-Sk.
Miki
______________________________
Škoda 110 - červená
Daewoo Nexia GLE , 1,5 SOHC, 8V , 1996 - zlatá metalíza
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“