Tacuma stav paliva

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Hele to bude asi stejný jako u Nubi. Jsou tam dva na sobě nezávislý systémy, plovák a odpor co se chladí benzínem. Jak ten se vynoří začne kontrolka "hladový oko" nejdřív pozvolna žhnout a pak svítit, ale stává se to až po takových 5Okm s ručkou na "O" chce to opravdu pevný nervy tu kontrolku vidět v činnosti. Já když mi u Nubi začla žhnout v zatáčkách bral asi 57 lt. Nádrž u Nubi je na 62lt. Fuj byl to ale otřesněj zážitek (to počítadlo s označením Kč) :lol: :lol:
Naposledy upravil(a) Richard dne úte říj 14, 2008 23:28, celkem upraveno 1 x.
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Reklama
 

khenry
Příspěvky: 18
Registrován: pon bře 02, 2009 14:32

Příspěvek od khenry »

Hm, mne začne svietiť kontrolka skoro pri spodnej čiare. Od prvého bliknutia po súvisle svietenie prejdem este cca 20/25 km v meste. Skúšal som potom viackrát natankovať po hrdlo a dotankoval som vždy nie viac ako 55l benzínu.
Uživatelský avatar
Deyw
Příspěvky: 48
Registrován: čtv led 15, 2009 08:19

Příspěvek od Deyw »

Po prvním probliknutí kontrolky jsem najel ještě 100km, pak jsem byl na suchu. Potřeboval jsem vyjet starej benzin, protože mě to studený nechtělo startovat. Dojel jsem to na LPG. Natankoval SHEEL a vše je OK.
zbynekZR7
Příspěvky: 23
Registrován: čtv úno 12, 2009 18:22
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek od zbynekZR7 »

Mi říkal automechanik že Tacuma "hladové oko" nemá - že si musím na stav paliva dávat pozor.Ručička ležela ale jak jsem natankoval tak to bylo jen cca 50l.Musím to někdy vyzkoušet.
červené AVEO 1.4 DOHC Komfort
Uživatelský avatar
LikeableBoy
Příspěvky: 31
Registrován: čtv bře 26, 2009 23:04
Bydliště: Telnice (severní čechy)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LikeableBoy »

Po úplném rosvícení hladového oka natankuji do plné kolem 55 litrů,takže standardní rezerva.Ten mechanik co tvrdil že to nemá kontrolku asi nebyl moc mechanik. :D
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Na to vyjíždění nádrže "do mrtě" dejte bacha :!: :!: :!: :!: čerpadlo se při běhu tím benzínem i chladí a maže, takže když nebude v nádrži benzín, a pojedeš na LPG může se ti klidně čerpadlo spálit nebo zadřít :!: :!: :!: :!: pokud nemáš čepadlo při provozu na LPG odpojený :!: :!:
Většinou se to neodpojuje, takže benzín je furt ve vstřikách natlakovanej a čerpadlo běží i když jedeš na LPG :!: :!: :!:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „TACUMA/REZZO“