Kúpiť Daewoo Tico

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
DaewoEspero
Příspěvky: 3
Registrován: pon úno 23, 2009 14:25

Kúpiť Daewoo Tico

Příspěvek od DaewoEspero »

Chcel by som kúpiť Daewoo Tico , rád by som vedel vaše názory, skúsenosti s prevádzkou, atd.

Našiel som celkom dobrú ponuku v autobazáre Darex : http://darex.sk/auto.jsp?id=854&branch=3
alebo : http://daewoo-tico.autobazar.eu/s-id635073.html
Co odporucate menej kilometrov za vecsiu cenu alebo viac kilometrov za mesiu cenu?... a ake by boli investicie do buducna? :?: :?:

Dakujem :) :idea:
Reklama
 

bzukul
Příspěvky: 80
Registrován: pon led 19, 2009 17:48

Příspěvek od bzukul »

ja ti odporucam auticko z darexu. Vsimni si riadiacu paku a spadnutu gumu na nej + nema koberecky co bude dalsia investicia. Zase by som si radsej doplatil a kupil ho, urcite sa ti oplati. A treba zhodnotit aj vzdialenost oboch kandidatov od tvojho bydliska a cenu za ktoru sa k nemu prevezies pretoze co ak sa ti nebude pacit, nebude mat v poriadku EK, TK? Vsimni si ci nema vydrane pedale, ak su vydrane je mozne ze ma stacane kilometre, co myslim je velmi zriedkave. Dalej Presov je tusim niekde v horskych podmienkach, viac tam snezi, viac sa sypu cesty solou, takze urcite pozri podvozok ci neni moc hrdzavy, lebo sol urycluje krdzavenie a rozoziera. Pozri motor, vyskusaj brzdy, ja som pri kupe svojho ani nic neskusal, ani som sa na nom nepreviezol....a mal som stastie, zatial som do neho kupil 2 stahovacky na hadicu chladenia, lebo bola dost uvolnena a nasaval sa viac studeny vzduch, listu zadneho stieraca, sprej na osetrenie interieru, odmontoval som podbehy a vycistil blato ktore sa tam nahromadilo a na spatne priskrutkovanie som kupil nove maticky + zadarmo som "kupil" kusok hadicky, lebo bola prezerana hadicka na zadnom ostrekovaci. Ked to scitam, vmestil by som sa do 300 sk za celkovu udrzbu, no a samozrejme som este bol na EK. Vyskusaj si klimu, a ked ju zapnes na plny chod, poviklaj packami a mozno ta to ofukne aj hlinou a listami ako mna. Mozno ti daju zlavu. Vzadu si skontroluj povinnu vybavu, zdvihak je k autu original! Ja som s ticom spokojny, chodim na nom kazdy den do skoly a naspet, kazdy den 50 km, zatial neboli vyraznejsie problemy. Dalej auticka vyrobene v 1997 uz maju nieco vo vybave vylepsene, ale teraz neviem co, tusim kovove narazniky (starsie verzie maju plastove!). V doplnkovej vybave by mohla byt klima, hodiny (ako vidim auto z darexu ich nema), el. stahovanie okien a central, co moze tiez zamiesat kartami, neviem ci planujes zjednavat cenu. Povyklaj packami pri volante vyskusaj smerovky (mojmu otcovi ostala pri skusani packa od stieracov v ruke). No a tak potom si pokukaj celkovo take prkotiny ako funkcnost svetiel, startovanie, funkcnost zamkov, okien, stieracov, zhodnot celkovy dojem z auta a rozhodni sa. Ako pisem, ja ti mozem tico len doporucit, ale zavisi model od modelu a od toho ako sa predosly majitel o svoje auto staral.

Co na ticu musim pochvalit je radenie spiatocky, klasicky oproti 5ke, nic nestlacas ani nepridvihujes. A este vyriesene stieranie prednych skiel na tri urovne, prva pomale prerusovane stieranie, druha pomale neprerusovane stieranie a tretia rychle neprerusovane stieranie. Na otcovej octavii sa musim okrem riadenia venovat obcasnemu zapinaniu stieracov, co je v mestskej premavke do ktorej je tico urcene velmi narocne.
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Ja si osobne myslím,že Tico s nad 100 000 km má už "zlízanu smotanu",bude vyžadovať výraznejšie investície,ideálne by bolo zohnať s menej najazdenými km.ja som mal 70 000,to autíčko bolo spoľahlivé.Boli vymenené už rozvody a predal samo ho vlani začiatkom leta za 45.000 km
no holt tento pán sa necíti ohľadom ceny,to nemá šancu predať za tie penaze
http://www.autovia.sk/autobazar/?search ... Eada%C5%A5
no možno by som sa bližšie zaujímal o toto
http://www.autovia.sk/autobazar/DAEWOO-Tico-SX-531397
zháňať TICO
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
DaewoEspero
Příspěvky: 3
Registrován: pon úno 23, 2009 14:25

Příspěvek od DaewoEspero »

diki moc za napady a poznatky
;)

a co tak toto : co vy na to ? http://autobazar.hyperinzercia.sk/auta/ ... icky-kraj/
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Z drahého kraja je,keby tak najmenej 10 000 zľavil
toto bolo moje TICO,čo šlo vlani v júli za 45 000, zo 70 000km
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek
Obrázek
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Woyta
Příspěvky: 332
Registrován: sob říj 13, 2007 23:08
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Woyta »

No Tico nad 100tis km nebusi byt az tak spatne.
Pred lety jsme ho kupovali s 85tis km opravene po havarii na zadek a navsteve prikopu. A jak jsem pozdeji zjistil tak oprava jen pro prodej. Ted ma pres 100tiskm. Na aute nebyla od te doby temer zadna oprava. Jen drobnosti. Kdyz ridim ja tak auto dostava velkej zahul protoze ho vubec nesetrim.
Jedine co trochu zlobi jsou synchrony prevodovky a prava predni brzda.

Je fakt ze Tico by melo mit teoreticky zivotnost 150tis ale jsou i kusy co maji vic. Vse zalezi na tom jak se k nemu majitel choval.

Nase auto je pomalu vrak a az doslouzi tak doslouzi. (uz i Skoda Favorit ma vetsi cenu nez nase Tico) Proto se k nemu chovam tak jak konstrukteri nezamysleli a vychutnavam si kazdou zatacku a obzlast za deste. :)
Intel E7200 @3,8ghz, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative SB Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Logitech MX518, Logitech G25, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodnik
Nissan 200SX S13 / Daewoo Tico
bzukul
Příspěvky: 80
Registrován: pon led 19, 2009 17:48

Příspěvek od bzukul »

alvin píše:Ja si osobne myslím,že Tico s nad 100 000 km má už "zlízanu smotanu",bude vyžadovať výraznejšie investície,ideálne by bolo zohnať s menej najazdenými km.
moje malo najazdene 163 000 km a nema ziadne problemy, iba troska drhne spiatocka. Ja som na nom najazdil zatial okolo 1000 km a nic sa este nepokazilo.
Uživatelský avatar
tulen
Příspěvky: 119
Registrován: čtv led 22, 2009 16:33
Bydliště: Topolcany SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tulen »

moje má cez 149500km a jediná chyba je hrdza karosérie a brzdy ale tam stačí iba vymenit kotúče a obloženie ale motor šlape super, ja som na ňom spravil cez 2tis km a môžem si len pochvalovať, ono záleží ako bolo o to auto starané, ja som ho napr kúpil z firmy ktorá ho vyraďovala takže mám k nemu komplet servisnú knižku od prvého Km až po posledný (keby tie sumy opráv a dielov spočítam tak asi presiahnu hodnotu nového auta :D ) ale vdaka pravidelnemu servisu je v takom stave akom je, lebo niekomu ked sa nieco pokazi tak to len tak akože zamaskusje alebo napr tam dá nekvalitny diel... a tým potom trpia aj iné veci a ja osbne po všetkých možných skúsenostiach by som auto z bazaru nechcel ani ZADARMO (by ste sa čudovali ake šroty sa pomocou roznych trikov predavaju v bazaroch, pretože rozumný človek nedá dobré auto do bazaru !!!) takže moja rada znie kúpiť vždy auto z nejakou tou "HISTORIOU" vždy je lepsie kúpiť 10 ročné auto z 200tis km po dajme tomu dôchodcovi ako nablýskané 5 ročné z "80tis km" z bazaru

ked to v skratke zhrniem :arrow: tak jednoznačne kúpiť auto od jeho majitela, dobre si ho prezrieť vyskúšať popýtať sa na predošlé poruchy, zistiť čo bolo menené, niekto si napr aj odkladá bloky nahradných dielov alebo staré diely...

...tak prajem vela štastia pri výbere ;)
TICO SX r.v. 1997
Jak na to TICO v PDF :arrow: Tico links
TaggerxXx
Příspěvky: 1
Registrován: úte bře 03, 2009 22:26

tico na predaj

Příspěvek od TaggerxXx »

To bordové tico čo je tu pofotené je zase na predaj. Má nové brzdové obloženie, výfuk... servis za cca 10000sk, nové stk, ek. Predávame ho za (45000 sk + 5000 zimné gumy), tak sme ho aj kúpili. Je spolahlivé.
Odpovědět

Zpět na „TICO“