Leganzáci POZOR !!!!! ( KLIMATIZACE )

Moderátor: Blue Lanos

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Leganzáci POZOR !!!!! ( KLIMATIZACE )

Příspěvek od -peha- »

Tak že to to je pre tých čo majú digi klímu teda Klimatronic :idea: Pred dvoma mesiacami mi vypadlo ovládanie klimatroniku a tak som navštívil servis no chyba bola len v jednom konektore ktorý sa zahrieval prietokom el.prúdu takže po očistení mi zasa všetko šlapalo až do predvčera keď to zasa vypadlo a tak som včera navštívil servis no a po sundání šuflíka pri spolujazdcovi sa nám naskytol strašný pohlad,tan konektor bol ako by opálený ohnom a pár cm od neho bola ocelová výstuha,podotýkám že v tom konektore bola elektrika takže moja Legy málem zhorela ,ješte teraz ma oblievá pot.Bolo mi povedané že pri počte 24 Leganz v RV som posledný čo nemal problém.Tak preto pánové dajte si to buď skontrolovať alebo sami , nieje to problém proste 5x samorezka okolo schránky pri spolujazdcovi a po jej odklopení uvidíte 2 konektory ,jeden sivý(šedivý) a druhý ten problémový je čierny tak neváhajte a preverte si to lebo takto to môže vyzerať a dopadnúť to môže ješte horšie.


Obrázek
Reklama
 

SEO Crawler
Příspěvky: 18
Registrován: úte led 13, 2009 15:32

Příspěvek od SEO Crawler »

Ja som mal ten isti problem, ale ten konektor tam mam stale. menil si za nejaky lepsi? sevas
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Nie káble sme zletovali do kopy teda zelené a čierne zvlášť no a išla na to taká silná zmrštovačka a na koniec taký kryt zo surovej gumy taký čo používajú elektrikári na vysoké vedenie :idea:
SEO Crawler
Příspěvky: 18
Registrován: úte led 13, 2009 15:32

Příspěvek od SEO Crawler »

Diki moc. Davam do poriadku hlavu motora tak poviem mechanikovi nech mi to spravi tiez nech mam pokoj a isotu. :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Patrick
Příspěvky: 262
Registrován: čtv zář 20, 2007 19:21
Bydliště: Praha 4 - Modřany

Příspěvek od Patrick »

Zdravím, co by to mohlo způsobit za škodu, když by se mi to spálilo také?
Kdybych to měl taky takové trochu opalené, ale pořád by to fungovalo jak má, tak to můžu nechat tak jak to je? bo mám podstoupit nějaké opravy..........?
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Je to proste chyba od výroby lebo ten konektor má také planžetové spojenie no a to je tenké a nakolko tam dochádza k velkému prietoku el.prúdu tak sa to opaluje a oba konektory sú volne uložené no a je okolo nich plno ocelových vecí ktoré sú ukostrené no a konkrétne ja som mal šťastie lebo sa to tam len tak dotklo takže sa nič hrozného nestalo ale následky môžu vraj byť také...

Po prerazení na kostru

1-môže byť poškodená jednotka kúrenia (klimatronic) ..škoda asi 20 000 sk

2-porucha v RJ na ovladaní klímy...škoda až do 50 000 sk

3-požiar auta a tam sa o škode už netreba baviť

Je to proste len taký malý nedostatok ale môže spôsobiť velké škody no a oprava lebo vlastne úprava teraz nestojí zručného človeka nič a toho čo sa mu nechce s tým babrať tak do 500 sk no a pri zachránených hodnotách to tých pár korún a chvýlka času za to stojí :idea: :idea: :idea:
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

No toto Pehacku no jeste ze si u soptiku! :D Asi bude dobre na to kuknut a nebo to jinak nechat shoret cele kdyz to mam dobre pojistene... ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Patrick
Příspěvky: 262
Registrován: čtv zář 20, 2007 19:21
Bydliště: Praha 4 - Modřany

Příspěvek od Patrick »

No já osobně z toho mám celkem hrůzu tak radši co nejdříve to nechat pořádně zkontrolovat, ať vím na čem jsem.
Marek-hntirov
Příspěvky: 7
Registrován: pon úno 16, 2009 18:08

XXX

Příspěvek od Marek-hntirov »

Nemám digiklímu,

ale je super, že takto upozorňuješ ostatných.

THX.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Leganzáci POZOR !!!!!

Příspěvek od -peha- »

Pre Santuca tak takto to tam teraz vyzerá jo a ten druhý som nechal pôvodný lebo tam nie je stálý prúd lem v tom jednom a ten sa často prehrieva.Nedávno som to opravoval dalšiemu kamošovi :D
Přílohy
oprava klímy.jpg
oprava klímy.jpg (126.57 KiB) Zobrazeno 6312 x
Uživatelský avatar
MAREKzPD
Příspěvky: 50
Registrován: ned zář 11, 2005 15:47
Bydliště: PRIEVIDZA

Re: Leganzáci POZOR !!!!!

Příspěvek od MAREKzPD »

a kde presne sa nachadza ten konektor co treba demontovat ako sa k nemu dostanem dik :D zajtra pojdem menit ziarovky na klimatroniku tak to hned pozriem :D
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Leganzáci POZOR !!!!!

Příspěvek od -peha- »

Chlapče - chlapče :twisted: a čo takto rolovať myškovým kolečkom až na prvý príspevok tam je presný popis :lol:
Uživatelský avatar
MAREKzPD
Příspěvky: 50
Registrován: ned zář 11, 2005 15:47
Bydliště: PRIEVIDZA

Re: Leganzáci POZOR !!!!!

Příspěvek od MAREKzPD »

:lol: ano ano mas pravdu uz som si to precital zajtra to omrknem dik Pehacku :lol: :D
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Leganzáci POZOR !!!!!

Příspěvek od -peha- »

No mrkni lebo fakt vela legyn s tým má problém :D proste tam urobili súdruhovia s Kórei troška renonc :D
Uživatelský avatar
MAREKzPD
Příspěvky: 50
Registrován: ned zář 11, 2005 15:47
Bydliště: PRIEVIDZA

Re: Leganzáci POZOR !!!!!

Příspěvek od MAREKzPD »

NO TO SNAD NIE JA MAM TEN KONEKTOR UPLNE OBHORENY :( DOBRE ZE SA TO AUTO NECHYTILO HORIET ZAJTRA TO MUSIM PORIESIT NIAKO :lol:
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“