Elektrospojka klimatizacie

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Blue Lanos, pejee, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Elektrospojka klimatizacie

Příspěvek od vado »

Poslednych zopar dni sa za mojim Lanosom kazdy obzrie. Nie ze by bolo take pekne auto, ale pretoze vydava zvuk stareho budika (takeho toho velkeho s dvoma zvoncekami na sebe), ktory akurat zvoni. Na vine je elektrospojka klimy, teda lamely v nej.
Asi pred rokom mi menili roztrhnuty remen klimy v servise a pri tejto prilezitosti mi tam mechanik natlacil vazelinu. Prestalo to zvonit. Vazelina sa minula a zase zvonim.
Neviete niekto postup, ako tam tu vazelinu dostat, ci sa to da zvrchu, alebo musi auto na zdvihak ? Nechce sa mi kuoli tomu do servisu.
Pripadne co stoji nova elektrospojka + robota ?
vdaka za info
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Reklama
 

djneo
Příspěvky: 55
Registrován: stř led 14, 2009 09:01

Re: Elektrospojka klimatizacie

Příspěvek od djneo »

vado píše:Poslednych zopar dni sa za mojim Lanosom kazdy obzrie. Nie ze by bolo take pekne auto, ale pretoze vydava zvuk stareho budika (takeho toho velkeho s dvoma zvoncekami na sebe), ktory akurat zvoni. Na vine je elektrospojka klimy, teda lamely v nej.
Asi pred rokom mi menili roztrhnuty remen klimy v servise a pri tejto prilezitosti mi tam mechanik natlacil vazelinu. Prestalo to zvonit. Vazelina sa minula a zase zvonim.
Neviete niekto postup, ako tam tu vazelinu dostat, ci sa to da zvrchu, alebo musi auto na zdvihak ? Nechce sa mi kuoli tomu do servisu.
Pripadne co stoji nova elektrospojka + robota ?
vdaka za info
Asi máš len volný remeň klimatizácie,alebo suché ložisko kolečka šponováka.Skús najprv našponovať remeň a keď nepomôže namasti ložisko šponováka.Spojka na kompresore klimatizácie sa nesmie mazať ,musí byť suchá.Ešte môžeš skúsiť vystriekať spojku čistiacim odmasťovacím sprejom.
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vado »

Problem je urcite v elektrospojke, pretoze ked zapnem klimu - a teda spojka je zopnuta - tak zvonenie prestane.
To s tou vazelinou som kdesi pocul, ked som to povedal v servise mechanikovi, ten o tomto rieseni uz vedel. Vazelinu mi tam nejako dostal, zvuky prestali. Vydrzalo to asi rok, teraz zvoni zase ... :cry:
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“