Klimatizace

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Petr
Příspěvky: 16
Registrován: stř říj 13, 2004 20:13
Bydliště: Karviná

Příspěvek od Petr »

Sice nevím kde to je napsané,ale nic jsme tam nenašli.Ale dík za informaci.
Reklama
 

gadzo
Příspěvky: 131
Registrován: sob kvě 28, 2005 16:42
Bydliště: BA

Příspěvek od gadzo »

Na Nexii nemá zmysel dopĺňať klímu. Keď raz pustila, tak pustí znova. Sú to zbytočne vyhodené love. Ja som dával dopúšťať 2x, mohol som to radšej hneď vraziť do chladiča klim. a mohol som mať pokoj. Žiadné lepenie, nič, jedine nový chladič. Najlacnejšie v SR asi www.euro-saturn.sk. Cena 3998,-
Uživatelský avatar
c0re
Příspěvky: 47
Registrován: úte pro 06, 2005 13:18
Bydliště: ZM - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od c0re »

Hi, viete mi poradiť, skadiaľ sa napĺňa chladivo do klimatizácie? Našiel som síce nejaké dva ventily s vnútorným závitom. Jeden pri nádržke, druhý pri snímači tlaku v okruhu. Ale neviem, či sa napĺňa stadiaľ. Dík.
Nexia GLE 8V, HYUNDAI Tucson CDRi 4WD

Lui, I think, this is beginning of beautiful friendship...
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

..tak to si nasiel uplne spraavne..
..

EDIT: ..a jak si to xesh doma naplnit ..?? mi este povedz...
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
c0re
Příspěvky: 47
Registrován: úte pro 06, 2005 13:18
Bydliště: ZM - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od c0re »

Dik. S chladivom nie je problem. Mam znameho chladiara. Este musim zistit, ci ma vhodnu hansen spojku na natlakovanie. Ak nie budem musiet nieco dat vyrobit. Cena naplnenia by mala byt do 1000SKi.
Nexia GLE 8V, HYUNDAI Tucson CDRi 4WD

Lui, I think, this is beginning of beautiful friendship...
gadzo
Příspěvky: 131
Registrován: sob kvě 28, 2005 16:42
Bydliště: BA

Příspěvek od gadzo »

Oprašim tému s pred roka, teraz značne aktuálnu. Jeden dobrý človek odtiaľto z fóra mi chaldič klimy minulý rok vymenil - drží super, len nechcem ho menovať, lebo by už na mňa nemal čas. :)
Problém : slabo chladí. Myslel som, že nie je dostatočné množstvo chladiva, tak som išiel dať doplniť, ale tlak je OK, napriek tomu chladí slabo. Kde by mohla byť chyba? Kompresor zapína ako hodinky, remeňe vymenené. Chaladiar mi povedal, že môže byť upchatý voláky filter v okruhu. Existuje na nexii niečo také? V zime mi slabo kúri, nemôže to mať súvislosť?
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Myslim ze mas skor problem s klapkou ventilacie (asi ta co prepusta cez ohrievac vzduch). Ostava stale pootvorena, preto ti to v zime zle kuri a v lete zle chladi.
Uživatelský avatar
newnexia
Příspěvky: 99
Registrován: úte srp 07, 2007 23:11

Příspěvek od newnexia »

ja mam klimu a aj chladi ale v poslednej dobe najma ked stojim na mieste zo zapnutim motorom .....zapnem klimu rozbehne sa (to v motore znacne pocut ) a chladi potom prestane a zas takto dokola...a v motore akoby sa stale zapinala vypinala...za jazdy som taketo nieco nepostrehol..neviete co to moze byt
SK
Příspěvky: 203
Registrován: stř bře 29, 2006 09:02

Příspěvek od SK »

newnexia píše:ja mam klimu a aj chladi ale v poslednej dobe najma ked stojim na mieste zo zapnutim motorom .....zapnem klimu rozbehne sa (to v motore znacne pocut ) a chladi potom prestane a zas takto dokola...a v motore akoby sa stale zapinala vypinala...za jazdy som taketo nieco nepostrehol..neviete co to moze byt
a ked stojis alebo jazdis v meste tak to aj slabo chladi.....cize aj pre ostatnych ktorym to slabo chladi.

nefunguje ti bud maly alebo velky velntilator......ak je chladic slabo chladeny tak to po zohriati vypne kompresor. Po zapnuti klim. sa ma rozbehnut maly ventilator a velky na I stupen rychlosti, pri zvyseni teploty motora a teploty chl. klimatizacie, zapina velky ventilator II stupen. Ja som mal prerazenu odrusovaciu cievku na velkom ventilatore, to je taka KOCKA zaliata v umelej hmote medzi motorcekom ventilatora a koncovkou....tu kocku som rozobral (rozbrusil) opravil cievku a je to OK
Uživatelský avatar
newnexia
Příspěvky: 99
Registrován: úte srp 07, 2007 23:11

Příspěvek od newnexia »

ne ked idem chladi to slusne..s tim by nebol problem..ale ked zapnem klimu nA mieste a stojim raz to ide raz ne...a stale ked pocuwam motor sa nieco zapina a nieco vypina.
SK
Příspěvky: 203
Registrován: stř bře 29, 2006 09:02

Příspěvek od SK »

newnexia píše:ne ked idem chladi to slusne..s tim by nebol problem..ale ked zapnem klimu nA mieste a stojim raz to ide raz ne...a stale ked pocuwam motor sa nieco zapina a nieco vypina.
o 1 prispevok vyssie som ti popisal kde mas problem, je to presne to co som mal aj .... ak stojis na mnieste tak to zapina vypina kompresor a slabo chladi. Ak ides je to chladene naporovym vzduchom a preto to chladi dobre
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“