Servisní manuál - NEXIA

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

talat
Příspěvky: 127
Registrován: ned úno 04, 2007 20:09
Bydliště: Martin/Priekopa city

Příspěvek od talat »

myslím tím k palikxovi a petrmovi.no skoda
nexia gtx 1,5 16V
Reklama
 

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

nexia

Příspěvek od Serpico »

.....no talat to je smůla, palikx a petrm dobrá marka - jedni z mála v " šoubysnisu " taky mechamiků - rádoby značkovejch " a nebo jak se neustále opakuji " zaplať ať má majitel na další vilu ( pro dorůstající děti ) a hlavně neotravuj ".... viz SRBA a další jím podobný...

mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Claudius
Příspěvky: 16
Registrován: sob lis 26, 2005 19:40

manuály na všechna Daewa

Příspěvek od Claudius »

Manuály na všechna Daewa najdete zde http://www.gmclub.ro/forum/index.php?sh ... hl=manuale
Nexia 1.5 hatchback, Matiz Gold
stefan
Příspěvky: 640
Registrován: čtv črc 28, 2005 09:21
Bydliště: Žilina

Příspěvek od stefan »

Kedy sa konečne objaví knižka Jak na to? Daewoo Nexia,
v el. podobe ???
ex - Espero, 11/96, 1,5 DOHC, 66 kW,strieborná metalíza, 107000km, plná výbava.
Renault Scenic, 12/2000, 1,9 dti, 72 kW, bordová metalíza, 150 000 km, ešte lepšia výbava.
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

stefan píše:Kedy sa konečne objaví knižka Jak na to? Daewoo Nexia,
v el. podobe ???
Kup si ji a a mas to. Vsichni byste akorat kradli a z ceho pak maj ty autori zit !!!!
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
stefan
Příspěvky: 640
Registrován: čtv črc 28, 2005 09:21
Bydliště: Žilina

Příspěvek od stefan »

Rad by som, ale nikde som ju na Slovensku nevidel.
Videl som je v Plzni, ale v tedy som zaváhal a doteraz to
ľutujem.
ex - Espero, 11/96, 1,5 DOHC, 66 kW,strieborná metalíza, 107000km, plná výbava.
Renault Scenic, 12/2000, 1,9 dti, 72 kW, bordová metalíza, 150 000 km, ešte lepšia výbava.
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

stefan píše:Rad by som, ale nikde som ju na Slovensku nevidel.
Videl som je v Plzni, ale v tedy som zaváhal a doteraz to
ľutujem.
https://www.nexiaclub.com/jak-na-to-daewoo-nexia/
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

Tak jsem konečně dostal avízo, že knížka "Jak na to - Nexia " , byla vyexpedována a měla by zítra dorazit.To budu chytrej!!!!!:P:P:P
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Hynek píše:Tak jsem konečně dostal avízo, že knížka "Jak na to - Nexia " , byla vyexpedována a měla by zítra dorazit.To budu chytrej!!!!!:P:P:P
No vidis, vysla kdyz jsem prodaval nexii takze ji nemam, ale na astru jsem si ji koupil a nelituju tech 6 kil za ni, pro amatera tam je dost veci a profik to uz zna :lol:
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Ozorák Mikuláš
Příspěvky: 315
Registrován: úte říj 24, 2006 19:21
Bydliště: Nové Zámky - SK

Příspěvek od Ozorák Mikuláš »

Potvrdzujem Milosha. Ja som knihu objednal tiež a naozaj sú tam dobré veci.Len pre zaujímavosť. Po dlhom hľadaní som našiel maďarskú stránku , kde sú tiež nákresy dielov vozidiel , medzi inými aj NEXIA. Je to www.tecdoc.hu.
Miki
______________________________
Škoda 110 - červená
Daewoo Nexia GLE , 1,5 SOHC, 8V , 1996 - zlatá metalíza
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

jak na to

Příspěvek od Serpico »

....jo souhlas ta kniha " Jak na to je dobrá " - elektroschéma perfekto - předtím jsem měl v anglištině, samostatně jenom elektriku. Je zajímavý rozdíl u 1,5 8V - 57 KW oproti 55KW v TP a taky rozdíl kroutící moment 123 Nm oproti publikovanému 130 Nm, ale to je jenom teorie...praxe se může lišit...jo sem rád, že ji mám, každému doporučuji ještě manuál náhradních dílů - ten na nettu prodával Pepe za velmi atraktivní cenu asi 150 Kč na CD, to bylo vše co jsem potřeboval....

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

Musím jen potvrdit to , co někdo napsal předemnou. Kdo si chce aspoň trošku na Nexii udělat něco sám , má v této velmi dobře udělané knižce neocenitelného pomocníka. Ty montážní postupy a zpětné montáže s upozorněním na možná úskalí .... no prostě paráda!!!! :lol: :lol: :lol:
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
Rodis
Příspěvky: 129
Registrován: pát bře 10, 2006 23:14
Bydliště: Nové Zámky, SR

Příspěvek od Rodis »

V sobotu som ju objavil v kníhkupectve PantaRei. Po počiatočnej eufórii som bol "schladený" cenou, ktorá bola 800,-SKK, čo sa mi zdalo fakt veľa a teda kniha zostala v polici... . No čo, aspoń som videl, že niečo také dostať a existuje aj na Slovensku....Ale možná, že raz keď budem veľký si takú kúpim ;) Milosch čo dal vo svojom príspevku link na objednanie - tam aj po prepočte kurzu /445,-českých/ a prípadnej dobierke na Slovensko by to nevyšlo spomínaných 800,-SKK. fakt už tí obchodníci nevedia čo by mali pýtať.....
NEXIA 16V, sedan, audio KENWOOD, fólie,červené podsvietenie palubovky,elektróny,-PREDANÁ
teraz Hyundai MATRIX 1,6 16V, 2009...

Keď môžem pomôžem, a keď nie, tak aspoň popletiem.
http://sharpei-fany.7x.cz/
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Mit jeste nexii kupuju knihu hned, ja si koupil knihu ze stejne edice ale na astru a je to za tech 6 stovek opravdu dost dobry pomocnik 8)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

nexia

Příspěvek od Serpico »

...tak ještě jednou ke knize " Jak na to " pro nexii vydal KOOP technicky informačně dobrá, používám ji dlouho asi 3roky...a vypadávají listy...knihařské zpracování "mizerné, s bídou vazba V1", názor odborníka - knihaře to není ani " brožovaný výtisk " i časopisy dnes mají alespoň vazby V 2 / V 3, tedy alespoň na svorky ap., " Jak na to " má jenom zdrsněný hřbet a zalepený, nelze uvažovat o jakékoliv vazbě, pro srovnání Tatra od Gomela má klasiskou strojně šitou vazbu V 8 a s tvrdými deskami a cena se pohybuje okolo 800 Kč, k vzhledem k náročnosti historické dokumentace, navíc " Jak na to " nemá v tiráži uveden náklad ( podstatná věc od toho se odvíjí v polygrafii cena...) takže toliko ke kvalitě zpracování a ceně tedy neodpovídá kvalitou prodejní ceně...
Inu, když není jiná musím vzít za vděk i tak...a skousnout mizernou kvalitu.
Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“