Montáž předních mlhovek

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Picasso
Příspěvky: 240
Registrován: čtv lis 22, 2007 12:02
Bydliště: Zábřeh

Montáž předních mlhovek

Příspěvek od Picasso »

Zdravím všechny!
Dnes mi dorazily přední mlhovky,který jsem si mimochodem objednal v Dráfelu za super cenu,no a teď přemýšlím jak je namontovat.
Prosím tímto kohokoliv,kdo by mi byl ochoten poradit s montáží a má třeba i nějaké zkušenosti,či poznatky.

Jen jako info:v autě mlhovky nebyli a jsou tam záslepky,jak je to s relátkem a se spínačem a taky síla kabelu(pokud tam již není?)

Předem moc děkuji za jakékoliv rady! ! !
Daewoo Nubira II combi 09/2000 - 1,6DOHC 16V,78kW - radio CD,ABS,2xAirbag,klima,el.okna+zrcátka,Alu Platin,červená 70U
Momentálně bez vozidla
Reklama
 

Picasso
Příspěvky: 240
Registrován: čtv lis 22, 2007 12:02
Bydliště: Zábřeh

Příspěvek od Picasso »

Tak koukám,že nikdo nereaguje na můj dotaz.Škoda,tak snad tam ty kablíky budou natažený a jen to zapojím.Půjdu se na to dnes mrknout a budu chytřejší,ale bojím se že to tak jednoduchý nebude.
Daewoo Nubira II combi 09/2000 - 1,6DOHC 16V,78kW - radio CD,ABS,2xAirbag,klima,el.okna+zrcátka,Alu Platin,červená 70U
Momentálně bez vozidla
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Podle příspěvků v jiných tématech bych řekl, že tam káblíky nenajdeš.
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Nevím , ale místo pro pojistky a relátko tam určitě je , ale jak chceš vyřešit zapínání , to budeš kupovat celou páčku ( blinkr , světla )......?
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Picasso
Příspěvky: 240
Registrován: čtv lis 22, 2007 12:02
Bydliště: Zábřeh

Příspěvek od Picasso »

Tak jsem na to byl mrknout no a samozdřejmě že tam není nic.Tak že se to bude muset všechno natahat.Není tu někdo kdo to dělal?A navíc jsem zjistil,že tam není ani relátko,jen volná pozice,tak se jdu shánět na netu.
Daewoo Nubira II combi 09/2000 - 1,6DOHC 16V,78kW - radio CD,ABS,2xAirbag,klima,el.okna+zrcátka,Alu Platin,červená 70U
Momentálně bez vozidla
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasta »

Tomáš píše:Nevím , ale místo pro pojistky a relátko tam určitě je , ale jak chceš vyřešit zapínání , to budeš kupovat celou páčku ( blinkr , světla )......?
Řeším to samý, ale čekám na lepší počasí. Nešel by použít ten vypínač co je na zadní mlhovku? Stejně to spolu musí svítit. Možná by stačila jen nějaká malá úprava.
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
Picasso
Příspěvky: 240
Registrován: čtv lis 22, 2007 12:02
Bydliště: Zábřeh

Příspěvek od Picasso »

O tom jsem taky přemýšlel,protože se mi nechce kupovat original přepínač pod volant.
http://www.czdrafel.cz/?chapter=detail&id=96190794
Jak se k tomu dostanu,tak ten přepínač vymontuju a mrknu,co se s tím dá udělat.Akorát si lámu hlavu s tím,jakou sílu kabelu na to celé použít.
Daewoo Nubira II combi 09/2000 - 1,6DOHC 16V,78kW - radio CD,ABS,2xAirbag,klima,el.okna+zrcátka,Alu Platin,červená 70U
Momentálně bez vozidla
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

Průřez , ne průměr, by měl stačit 2,5 mm. Pozor na izolaci!!! Jen ta obyčejná PVC nestačí! V prodejně řekni k čemu to potřebuješ a oni ti poradí. 8) :roll: ;)
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Picasso
Příspěvky: 240
Registrován: čtv lis 22, 2007 12:02
Bydliště: Zábřeh

Příspěvek od Picasso »

To by měly být takzvaný autokáblíky,že?Máme tady docela solidní firmu na elektro,tak se tam s nima poradím.A nevíš,jak je to s tím relátkem?Mě kámoš radil,že to může bý z čehokoliv,akorát tam samozdřejmě musí pasovat a musí být na světla?
Daewoo Nubira II combi 09/2000 - 1,6DOHC 16V,78kW - radio CD,ABS,2xAirbag,klima,el.okna+zrcátka,Alu Platin,červená 70U
Momentálně bez vozidla
Uživatelský avatar
cobyll
Příspěvky: 266
Registrován: čtv kvě 31, 2007 05:15
Bydliště: Wallachia Kingdom (Velká Lhota)

Příspěvek od cobyll »

Vlasta píše:
Tomáš píše:Nevím , ale místo pro pojistky a relátko tam určitě je , ale jak chceš vyřešit zapínání , to budeš kupovat celou páčku ( blinkr , světla )......?
Řeším to samý, ale čekám na lepší počasí. Nešel by použít ten vypínač co je na zadní mlhovku? Stejně to spolu musí svítit. Možná by stačila jen nějaká malá úprava.
Pozor,podle zákona zadní mlhovku v jistých případech použít MUSÍŠ, ale přední MŮŽEŠ. Není zbytečné svítit ve dne za hustého deště předníma mlhovkama? (a přitom zadníma MUSÍŠ)...(viz zákon 361/2000sb.)
EX"PLAVÁČEK" Daevoo Nubira I wagon 2,0 16V CDX 1997 - utopeno při povodni,
pak Renault Scenic 2,0 - zemřel mrazem,
teď návrat Chevrolet Nubira SX wagon 1,6/16V "Černoušek"
Cobyll (čti jednoduše "Kobyl") Valmez ID 2933
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

Cobyll má pravdu. Musí se zapínat každé zvlášť.! Pozor na to! Na STK bys měl problém.
A další věc - zapnutí musí být viditelně signalizováno, to znamená kontrolky !
S těma relátkama - je to opravdu jedno jaké použiješ, ale musí splňovat proudové zatížení / součet watů obou světel!!!/ pro dané osvětlení. Měl by tam být vývod na tu světelnou signalizaci a správně "orientované" kontakty, ty zasouvací musí odpovídat objímce. Pokud použiješ relé univerzální, co se montuje někam, kde je místo, tak je to v podstatě jedno.
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

cobyll píše:
Vlasta píše:
Tomáš píše:Nevím , ale místo pro pojistky a relátko tam určitě je , ale jak chceš vyřešit zapínání , to budeš kupovat celou páčku ( blinkr , světla )......?
Řeším to samý, ale čekám na lepší počasí. Nešel by použít ten vypínač co je na zadní mlhovku? Stejně to spolu musí svítit. Možná by stačila jen nějaká malá úprava.
Pozor,podle zákona zadní mlhovku v jistých případech použít MUSÍŠ, ale přední MŮŽEŠ. Není zbytečné svítit ve dne za hustého deště předníma mlhovkama? (a přitom zadníma MUSÍŠ)...(viz zákon 361/2000sb.)
Jenze u vetsiny aut ktere maji sdruzeny spinac, se stejne nejdriv pousti predni mlhovky a pak po nich zadni. Co ja vim tak to Skodovka ( Fabia a pod) a Renault ma takhle. A v TP to neni nijak omezeno
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

No sice mnoho vyhlášek a zákonů jde proti selskýmu rozumu, ale když to vezmu z jeho pohledu (selskýho rozumu), tak proč by nemohly být sdružený mlhovky....já například když jedu mlhou, nebo hustý deštěm ard. atd., tak zapnu obě mlhovky....obě mají stejnou váhu....protijedoucí magoři by mohli začít předjíždět a když bych měl jen zadní, tak bych měl smůlu a kdybych měl jen přední, tak pojede nějakej pitomec za mnou a normálních světel si všimne až kousíček ode mě a nebude mít šanci to ubrzdit....takže obojí je tak nějak nastejno....neznám vyhlášku, kteroou napsal Cobyll, ale co není zakázáno je de facto povoleno,že? ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
cobyll
Příspěvky: 266
Registrován: čtv kvě 31, 2007 05:15
Bydliště: Wallachia Kingdom (Velká Lhota)

Příspěvek od cobyll »

...to Ivoš: to není vyhláška,ale zákon o provozu na pozemních komunikacích a každej policajt i strážník ho zná nazpaměť,včetně pozdějších předpisů (jako jsou změny v roce 2002...)
EX"PLAVÁČEK" Daevoo Nubira I wagon 2,0 16V CDX 1997 - utopeno při povodni,
pak Renault Scenic 2,0 - zemřel mrazem,
teď návrat Chevrolet Nubira SX wagon 1,6/16V "Černoušek"
Cobyll (čti jednoduše "Kobyl") Valmez ID 2933
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasta »

Tak jsem to hledal a v zákoně č 361 2000 sb. je napsáno:
§32 (4) Přední světla do mlhy smí řidič užít jen za mlhy, sněžení nebo hustého deště. Zadní světla do mlhy musí řidič za mlhy, sněžení nebo hustého deště užít vždy.
Nikde jsem žádnou další úpravu tohoto zákona nenašel. Pro mě z toho vychází jen to, že není zakázáno rozsvěcet to současně. Určitě je lepší být dobře viděn nejen zezadu, ale i zepředu. Co je cena žárovky v mlhovce proti tomu, když mě někdo smete při předjíždění jen proto, že mi neviděl. A magorů kteří předjíždějí v těch nejblbějších situacích, těch je na silnicích víc než dost.
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“