NUBIRA a PLYN (pro LPG positive)

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Uživatelský avatar
slunicko
Příspěvky: 35
Registrován: čtv srp 17, 2006 13:48
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek od slunicko »

Mne na to upozornili na technické kontrole, plynaři totiž upevnění rezervy neřeší, tak jsem to přichytila vojenským řemenem k držáku na hever. Drží to dobře.
Iveta
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Příspěvek od Jura »

Hmmm, já ten původní držák nemám (nejspíš je pevně spojen s karoserií a pod tou LPG nádrží) a i ta "skrutka", kterou bylo kolo připevněné mi z auta po montáži LPG zmizela. Tak musím vymyslet něco jiného. Stačí to mít připevněné k té "papundeklové" zvedací a vyndávací desce v kufru? Uvažuju o držáku připevněném ke kastli - k plechu který je vodorovně okolo nádrže a skrz vyndyvycí papundelk prošroubovaé nějakou náhradní skrutkou. Napadá někoho jiné řešení?
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No já tam taky namám originál ale urobenú a je to prichytené k tomu papunteklu to stačí ono mne ležala dobre ale ako som dal ten poťah tak sa šmíkala po celom kufry a teraz drží ako hrom no urobiť si ten držiak nie je problém a na tu skrutku sa spítaj u plynárou alebo v mototechne jo ale ono stačí keď dáš také plechové áčko a do sredku dáš 10 skrutku a potom stačí velká podložka a krýdlová matka a je to :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Příspěvek od Jura »

Jasně, díky, nějak to vymyslím. Jinak včera mi v Geře udělali diagnostiku, prý to v některých režimech dávalo nesprávné množství plynu. Přetryskovali to za vstřikovači na větší trysky, chyby z ŘJ vymazali a vyměnili sponku na jedné z hadic vodního okruhu, který po jejich zásahu lehce kapal. Doufám, jen, že větší trysky nepřinesou větší spotřebu. Od té doby zatím check neblikl, v porovnání s benzínem auto jede na plyn úplně stejně (ne-li líp). Uvidíme dál, moje spokojenost zatím trvá.
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Příspěvek od Jura »

f1nger píše:Čus nubiráci.Chtěl bych do tý mí mrchy pořídit LPG neví tady někdo na kolik to vyjde??? :shock:
29.300 Kč komplet, Elpigaz, Gera Hradec Králové, max. spokojenost
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Ha Jura.. teď teprv koukam druhej se stejnym klumpem na foŕu. Tu spotřebu 8,9 máš plynu nebo benálu ?
Ináč na tom spritmonitoru sem taky. můžeš kouknout na náklady :x
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Příspěvek od Jura »

Krtek píše:Ha Jura.. teď teprv koukam druhej se stejnym klumpem na foŕu. Tu spotřebu 8,9 máš plynu nebo benálu ?
Ináč na tom spritmonitoru sem taky. můžeš kouknout na náklady :x
No, klump... Ty máš Daewoo Nubira III, žejo a já už Chevrolet Nubira, heč!!! ;) A já jsem v poho (zatím...) :lol:
Ta spotřeba je samozřejmě v plynu. Dle spritmonitoru od loňského března v benálu prům. 7,4 jaro - podzim na letních kolech a kolem 8,4 podzim - jaro na zimních. Nyní cca 8,9 plyn + asi 1l benzín. Jezdím +/- "normálně". Jsem zvědavej, jak to bude vypadat se spotřebou plynu a benzínu na letňákách.
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Příspěvek od Jura »

Hele, koukám na Tvoje náklady na tom spritmonitoru. Těh položek repair, accesoires... :roll: Spotřebu máš o trochu lepší, to neřeším, taky máš jiný motor. Ale proč platíš takovou příšernou pojistku??? Já jsem letos odešel od Uniqy, kde to celkem bylo (havar. + povinné) 9600 a založil jsem pojistku u Allianz skrz ten jejich Direct, tedy po internetu a CELKEM hav. - pov. platím ve variantě silver (tedy prakticky všechny rizika) cca 7600 korun. I s asistencí, náhradním autem, poj. čelního skla a dalších... :idea:
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Příspěvek od Jura »

Tak už jsem to konečně vyřešil a kolo je upevněné. Využil jsem zaslepený montážní otvor v kastli a namontoval přípravek, který mi kamarád vyrobil Drží to jak "bejk".

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Dobre tak to to mám aj já je to paráda a na STK nemôžú buzerovať a jinak na rezervu sa dá dostať prípravok ale ješte sme ho nemontovali lebo je drahý a hlavne strašne nepraktický a to to riešenie je parádička a hlavne keď potrebuješ tak pri vybratej rezerve nezavadzia ani to pomali nevidno :lol: :lol: :lol: Jurko si šikulkaObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Příspěvek od Jura »

Dík za uznání, já to ale nevyráběl. Jen mne tohle řešení napadlo a nestálo mne to nic, vyrobené to mám v rámci sousedské výpomoci. Připevnění kola jen k papundeklu nebo jen na sucháč mi přišlo nespolehlivé, co kdyby přeci jen jednou přišla větší rána na čumák a rezerva se vydala směrem k nám (resp. na záda mých dětí...)
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Uživatelský avatar
karstn
Příspěvky: 334
Registrován: pon lis 29, 2004 16:57

Příspěvek od karstn »

Jura píše:Dík za uznání, já to ale nevyráběl. Jen mne tohle řešení napadlo a nestálo mne to nic, vyrobené to mám v rámci sousedské výpomoci. Připevnění kola jen k papundeklu nebo jen na sucháč mi přišlo nespolehlivé, co kdyby přeci jen jednou přišla větší rána na čumák a rezerva se vydala směrem k nám (resp. na záda mých dětí...)
A nemohl by ti to v ramci sousedské vypomoci udělat jestě jednou? (připadně za nejaky malý obnos?) Taky by se mi něco podobné hodilo.
Nubira SE 1,4 16V
Orlando 1,8
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Příspěvek od Jura »

karstn píše:A nemohl by ti to v ramci sousedské vypomoci udělat jestě jednou? (připadně za nejaky malý obnos?) Taky by se mi něco podobné hodilo.
Je mi líto, ptal jsem se a prý ne. Tak sorry. Když bys měl kde si to (nechat) vyrobit, můžu to vyfotit a oměřit.
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Uživatelský avatar
karstn
Příspěvky: 334
Registrován: pon lis 29, 2004 16:57

Příspěvek od karstn »

Jura píše: Je mi líto, ptal jsem se a prý ne. Tak sorry. Když bys měl kde si to (nechat) vyrobit, můžu to vyfotit a oměřit.
hmm škoda. bohužel moc nemam kde, ale skus ve volné chvíli pomeřit možna že najdu nějakou dobrou duší :)
Nubira SE 1,4 16V
Orlando 1,8
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“