No to som tomu dal

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
newnexia
Příspěvky: 99
Registrován: úte srp 07, 2007 23:11

No to som tomu dal

Příspěvek od newnexia »

sevas takze kauza hmlovky pokračuje :lol:

podarilo sa mi vysrobovat tie 2 sroby co ju drzia konecne a vypadla mi von....kukaaam a hmlovka dobra ale oxydacia oskrabkal som a dal som aj tak preistotu novu hmlovku a paradaa ide......robil som to v trosku mokrom prostredi mozno to stoji za zmienku ...no zrazu hmlovka ide cuduj sa svetu :lol: a z nicoho nic sa vypli obidve ..... takze nejaky skrat alebo neviem co....

kedze vieme ze na nexii idu zadne hmlovky len ked su zapnute predne...tak mi nejdu uz ani zadne :(

takze mam zapnute hmlovky predne aj zadne nesvieti ani jedna a na palubovke svieti konkrolka prednych hmloviek zadnych nie....podla mna skrat....pozrel som vsetky poistky a su dobre... =o((

neviem ci to stoji za zmienku nikdy som si nevsimal zvuky ale ked zapnem tie hmlovky zo skrinky s poistkami to tak pukne...ako ked smerovka vyda ten zvuk ked je zapnuta...myslim ze to ale ma robit ked ich zapnem.... no neviem ak niekto vie skuste poradit ale nevm no :(
Reklama
 

Uživatelský avatar
zovi
Příspěvky: 54
Registrován: čtv dub 26, 2007 22:33
Bydliště: Hlohovec - SK

Příspěvek od zovi »

Sú tam relátka cez ktoré sa spína silový obvod lebo by zhoreli vypínače, kedže to puká znamená to že relé spína len sú odpálené kontakty treba vymeniť relé !
Leganza 98 bordová 17" 215/45, LPGdo 10L Lovato - minulosť. Pôvodne cez Tico, Nexiu a Leganzu k autíčku s veľkým A !!!
Pribudla znova Nexia GTX LPG stieborná !
Uživatelský avatar
newnexia
Příspěvky: 99
Registrován: úte srp 07, 2007 23:11

Příspěvek od newnexia »

to ma tiež napadlo ale dnes som bol v daewoo carex ze si kupim relee na spinač ventilatora....lebo idu mi 3 stupne ventilatora a na 4ty stupen to cvakne v relee....dal som tam uplne nove relee a nic stale to slo rovnako..tak som sa rovnako spytal ze puka mi to pri zapnuti hmloviek povedal ze elektrikar ma dovolenku ale ze to nebude tim ze vidim ze ani ten ventilator sa tim nespravil...myslis ze odislo rele ? ked puka aj ventilator na 4 stupni a releom to neni ?? neviem ved ked budes mat cas tak zapnit hmlovky a pocuwaj ci to necvakne pri relee ..mozno to tak je ani si neuvedomis...no nic ved cakam aj na reakcie ostatných diki
Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Granko »

kukni ako je zapojene relatko, zober drot, pichni ho tam a pozeraj, co zacne svietit (hmovky alebo kabelaz :lol: )
Uživatelský avatar
newnexia
Příspěvky: 99
Registrován: úte srp 07, 2007 23:11

Příspěvek od newnexia »

fu kamooo to uz take nezvladaaam veci ja :)) s skrinke su relatka 4 dufam ze mylsim to dobree.napisane tam je nieco ze fnp lamp ci tak nejak . no a s tim prepojenim nieco jednoduchsie pre debila :lol:
Uživatelský avatar
newnexia
Příspěvky: 99
Registrován: úte srp 07, 2007 23:11

Příspěvek od newnexia »

takze vravite rele v poistkovej skrini a pojde to ? :?:
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

ak si z blizka Košic dam ti relatka na odskušanie mam ich všetky na nexiu
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

Granko píše:kukni ako je zapojene relatko, zober drot, pichni ho tam a pozeraj, co zacne svietit (hmovky alebo kabelaz :lol: )
Pro laika opravdu rada nad zlato! :( :roll: :roll: :roll: :cry:
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
newnexia
Příspěvky: 99
Registrován: úte srp 07, 2007 23:11

Příspěvek od newnexia »

som z BA ale dik aj tak a ta rada fakt pre mna nic moc....kupim rele za par penazi a nepojde to vytoci ma :)) ale aj tak dik za rady ked niekto bude maat nnejake nove infoo kludne piste
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

Až zjistíš závadu, tak to sem "šoupni" pro poučení druhých! ;)
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
newnexia
Příspěvky: 99
Registrován: úte srp 07, 2007 23:11

Příspěvek od newnexia »

servus takze dnes som zisdtil ze mi nejde ani klakson......neviem ci to ma nieco s timi hmlovkami ale netrubi mi ..poistky su setky dobre....tak poradte ....inak v poistkovej skrinke je rele na hmlovky s oznacenim ROT. LAM Relee?? dik
Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Granko »

hmmm, mne z klasonu umrela ta spodna trubka, takze teraz mi to trubi tak priteplalo :))), dufam, ze sa to vyriesi ako pred tym....
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

to s temi mlhovkami je divne
pokud sviti kontrolka prednich a nesviti zadni je to bud ve vypinaci a nebo v rele.jedno musi byt na predni a nazev by mel byt fog lamp a pripadne frt(front) a zadni R rear.
ale ja si nexii nepamatuju kde presne tyhle veci jsou.pokud sviti kontrolka prednich podival bych se do motoru do svazku myslim ze je tam jedna velka spojka a ta by to mohla zpusobit.no pak tam bude asi jeste nejaka spojka na rozdvojeni napajeni k mlhovkam jako to je na klaksonu.vsecko to je v kabelazi co vede na spodni pricce pod chladicem
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
newnexia
Příspěvky: 99
Registrován: úte srp 07, 2007 23:11

Příspěvek od newnexia »

parada dnes som kupil a vymenil rele fog relay lamp a nic nejdu stale ani hmlivky ani klaksoon paraada :cry:
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Merat, merat, merat. Zmeraj si, ci mas na tom klaksone (pri zapnutom zapalovani) + napatie oproti "kostre" (napr. blok motora atd), to same u tych hmloviek (samo ze ich najskor zapnes). Takto cez net sa to dost tazko radi, kedze nikto to nemoze zmerat "na dialku". Ak nemas voltmeter, tak ti uplne postaci autoskusacka (s malou ziarovkou), na 12 voltov za par korun. Najst chybu nemoze byt tazke, len takto, to bude dlhhsie trvat.
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“