co ma dnes potešilo

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

To nevim co kde berete ale standartne se lije plna syntetika do 100000km a pak je vhodna polo a je to zlaty stred cimz se nada nic pokazit takze jsem rad ze jste se laicky vypovidali ale tot cele... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Ale pokud se pletu a je lepsi ful syntetik i kdyz tam mam pres 130000km klidne ji tam dam mam doma jeste feldu a to to za ty prachy klikne hamne vzdyt je to levnejsi nez cokoli tady co ma napis olej a bral jsem to jen z hecu diky cene... ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Slam píše:
palikx píše:no peknej polskej original.jen skoda ze pro bezproblemovy provoz hydrostelu by tam mel byt 5w40.ale je to na uvazeni kazeho co tam naleje.
Ted jsi ho teda utrel! ;) Taky me ale prekvapilo, co si to tam Hanzy dobrovolne nalejva namisto plne syntetiky. Asi jeho moturek uz ma nejlepsi leta za sebou, tak by ridsi olej neudrzel. ;) :lol:

Muj moturek je o proti tvemu marasu zanesenemu carbonem ve spickovem stavu takze velmi spatny forecek... :lol: :lol: :lol: :lol:
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Čoveče Hanzíku, já nevím, ale zrovna u Slama mluvit o zaneseném motoru a vůbec o nějaké špíně V nebo NA autě je fakt spíš urážka než legrace :lol: :lol: :lol: :lol:No ale teď mě napadá, ty máš teď auto dlouhý jako Nubira, viď? :lol: :lol: :lol:
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2757
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Slam »

Jen ho nech, kdyz clovek nemuze nic najit, tak zacina basnit. ;) BTW full syntetika prave ruzne sajrajty rozpousti narozdil od polo. Navic nezalezi tak na poctu km, jako na stavu motoru a jeho provozu, takze na kratky jizdy proste nic jineho nez full dat s klidnym svedomim ani nemuzu. 8)
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Já vím, já to beru jako legraci :lol: :lol: Dyš von he Hanzy takovej :lol: :lol: :lol: Třeba si dá facku :lol: :lol: :lol:
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Myslel jsem to tak ze z benzinu zasranej kdezto muj je krasne cistouckej kdyby jste videli na vlastni oci jaky olej se vypousti pri vymene nalili by jste ho zpatky ale to uz se tady resilo x krat... ;)
Jinak je mi jasne ze Slamikova nejdelsi cesta je na pumpu a na myti a pak mu to stoji a az se na miste zaprasi tak zas jede ho umyt a na takove jizdy mu tam staci i vypaleny z fritaku... :lol: :lol: :lol:
Jinak me potesilo autko uz jsem odvez z lakovny do dilny a zitra by mohlo byt hotove... :D
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Ivoš píše:Čoveče Hanzíku, já nevím, ale zrovna u Slama mluvit o zaneseném motoru a vůbec o nějaké špíně V nebo NA autě je fakt spíš urážka než legrace :lol: :lol: :lol: :lol:No ale teď mě napadá, ty máš teď auto dlouhý jako Nubira, viď? :lol: :lol: :lol:

Co nejezdi se nespini vime svoje ze Slamiku... :D
Jak myslis dlouhe ze mi ho natahli na stolici tolik???Ale nebyla by spatna v kombiku asi se ho zajdu zeptat jestli mi to jeste nepotahne... :D
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

pokec

Příspěvek od Serpico »

..to Slam naprostý souhlas - krátké jízdy to je zabiják na motor - voda se zahřeje už od 2 - 3 km - olej až na 20 - 25 km - není víc co dodat - jenom to u fy. jsem jezdil s formanem měl najeto 450tisíc km - ale denně jezdil 300 - 500 km - prostě v teplém režimu - a byl v pořádku - naproti tomu moje neteř jezdí do práce 3 km a to už je rovnou na odstřel - takový auto utahá ještě dřív než najede 100tisíc...k čistotě motoru dodávám jenom toliko - je třeba - už jenom z toho důvodu, že hned víš pohledově, kde je problém...a jinak abych dodržel téma - mám rád vánoční čas...
Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Hanzy píše:
Ivoš píše:Čoveče Hanzíku, já nevím, ale zrovna u Slama mluvit o zaneseném motoru a vůbec o nějaké špíně V nebo NA autě je fakt spíš urážka než legrace :lol: :lol: :lol: :lol:No ale teď mě napadá, ty máš teď auto dlouhý jako Nubira, viď? :lol: :lol: :lol:

Co nejezdi se nespini vime svoje ze Slamiku... :D
Jak myslis dlouhe ze mi ho natahli na stolici tolik???Ale nebyla by spatna v kombiku asi se ho zajdu zeptat jestli mi to jeste nepotahne... :D
No já nevím jestli je Leganza delší než Nubira Sedan, ale asi jo...no a po té bouračce to máš nastejno s náma :lol: :lol: :lol: :lol: Myšleno v nadsázce....jinak kdy budou fotečky....jestli se mám těsit zas na sraz na pěknou Legu, nebo už ne :D
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Mno, tak jsem zažil dneska ťukanec....nějakej moula, co stál přede mnou na křižovatce, najednou začal couvat a já za sebou neměl ani trochu místa, tak jsem stál a nacouval nám koulí do SPZky a kdybych nezatroubil, tak by snad ještě pokračoval....naštěstí to odnesla jen SPZ (promáčklá) a rámeček (hodně moc popraskal a kus i odpadl...)...naštěstí chvála bohu za ten plastový mezikus mezi rámečkem a nárazníkem...ten už zachánil mnohokrát nárazník....nuže zajeli jsme stranou, kouknul jsem jestli není prasklej nárazník a ten mezikus....dohodli jsme se na 150 Kč na novej rámeček, popřáli si pěkné svátky a jeli pryč ;) Pak jsem přišel na to, že novej rámeček stojí 45 Kč´(klasika černej, jinej se ani na Sedánka nehodí) :lol: :lol: :lol:
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Robin
Příspěvky: 32
Registrován: čtv pro 20, 2007 12:20

Nazdar

Příspěvek od Robin »

Tak jsem se tu zaregistroval a zdravím všechny. Mám doma Nexii 16V a potřebuju vyměnit rovodový řemen, neboť je auto dovezené z Itálie a má najeto 135000 (cca) - no a já nevím kdy ten talián naposled rozvod měnil tak bych to pro jistotu udělal. Poradíte mi někdo co jak s tím? Hlavně by mně zajímalo jestli mám měnit celý rozvod jako sadu nebo stačí vyměnit jen řemen, a taky co je pravdy na tom že musím při výměně rozvodu měnit i vodní pumpu. Jinak v servise mi řekli že si ode mně za tuhle akci rádi vezmou 10000,- a to jim bylo zatěžko se na auto jenom podívat - no a takhle se to opakovalo asi třikrát až jsem dospěl k závěru, že auto buď prodám nebo si to spravím sám. Ostatně na Oplu Omega co jsem měl jsem si dělal všechno sám tak jako na všech nesčetných škodovkách jemu předcházejících...Lidi prosím poraďte jinak bude k můj vůz mání!
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2757
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Slam »

Hanzy píše:Myslel jsem to tak ze z benzinu zasranej
My, co tankujeme jedine Shell V-Power, takoveto problemy jedincu, co tam lejou benzin z konve v mistnim JZD, nemame... :lol:
Hanzy píše:Co nejezdi se nespini vime svoje ze Slamiku... :D
To by ses teda divil, jak se pletes! 8) Schvalne si to nekdy vyzkousej, nez zacnes trousit "rozumy". :P ;)

Ivoš píše:dohodli jsme se na 150 Kč na novej rámeček, popřáli si pěkné svátky a jeli pryč ;) Pak jsem přišel na to, že novej rámeček stojí 45 Kč´(klasika černej, jinej se ani na Sedánka nehodí) :lol: :lol: :lol:
150 stoji ramecek v chromu, ty vyderaci! ;) Ten mezikus jsem menil hned, kdyz jsem auto koupil, byl na jedne strane prasklej. Jinak kdyz me nedavno nechal vzkaz koular, tak RZ mela dolik minimalne pul cm hlubokej a byla cela vyhla, ale v ramecku drzela a ramecek, mezikus ani naraznik zadnou ujmu kupodivu neutrpely.
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Nazdar

Příspěvek od Ivoš »

Robin píše:Tak jsem se tu zaregistroval a zdravím všechny. Mám doma Nexii 16V a potřebuju vyměnit rovodový řemen, neboť je auto dovezené z Itálie a má najeto 135000 (cca) - no a já nevím kdy ten talián naposled rozvod měnil tak bych to pro jistotu udělal. Poradíte mi někdo co jak s tím? Hlavně by mně zajímalo jestli mám měnit celý rozvod jako sadu nebo stačí vyměnit jen řemen, a taky co je pravdy na tom že musím při výměně rozvodu měnit i vodní pumpu. Jinak v servise mi řekli že si ode mně za tuhle akci rádi vezmou 10000,- a to jim bylo zatěžko se na auto jenom podívat - no a takhle se to opakovalo asi třikrát až jsem dospěl k závěru, že auto buď prodám nebo si to spravím sám. Ostatně na Oplu Omega co jsem měl jsem si dělal všechno sám tak jako na všech nesčetných škodovkách jemu předcházejících...Lidi prosím poraďte jinak bude k můj vůz mání!
Zdravím Tě, kolego ;)
10 000 Kč za rozvody + pumpa je šílenost...změň servis....na Nubiru 1,6 nás to stálo 7 500 Kč a lze to prý pořídit i levněji....pokud se rozhodneš udělat si to sám (což u Daewa není problém - tedy pro mě ano :oops: ale pro koumáky tady z Daewoo Clubu), můžeš nakoupit díly třeba v Polsku (Hanzy i Peha mají kontakt) a tam jsou díly min. o půlku levnější než stejné díly v ČR. S tímhle tě to vyjde na pár korun....obecně Daewoo není drahá značka, jen servis si musíš vybrat obezřetně....napiš odkud jsi (město) nebo ještě lépe si to přidej do profilu a někdo z klubu poradí dobrý servis....

Jinak prosím zvol umístění příspěvků do patřičné sekce - například tohle dát do sekce Nexia ;)
Každopádně nevěš hlavu a ať ti auto hodně dobře jezdí ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Slam][quote="Ivoš píše:dohodli jsme se na 150 Kč na novej rámeček, popřáli si pěkné svátky a jeli pryč ;) Pak jsem přišel na to, že novej rámeček stojí 45 Kč´(klasika černej, jinej se ani na Sedánka nehodí) :lol: :lol: :lol:
150 stoji ramecek v chromu, ty vyderaci! ;) Ten mezikus jsem menil hned, kdyz jsem auto koupil, byl na jedne strane prasklej. Jinak kdyz me nedavno nechal vzkaz koular, tak RZ mela dolik minimalne pul cm hlubokej a byla cela vyhla, ale v ramecku drzela a ramecek, mezikus ani naraznik zadnou ujmu kupodivu neutrpely.[/quote]

Já neměl ponětí kolik stojí....a i kdyby, tak pořád kdybych byl svině a volal policajty, tak vyfásne pokutu, že neměl sundanou kouli...byl to Renault Laguna a ta koule byla sundavací ;) Ale že jsou ty svátky, tak jsem takovej vyměklej :lol:
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Odpovědět

Zpět na „POKEC“