pozdrav

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
YGY
Příspěvky: 20
Registrován: pát říj 26, 2007 23:02
Bydliště: mlada boleslav

pozdrav

Příspěvek od YGY »

ahoj lidi koukal jsem se na vase stranky a protoze jsem cerstvy majitel LEGY, tak napsat i par radku. zatim nevim jestli bude pro me LEGY radost, nebo starost, ale jak to tak vypada podle prvniho tydne, spis to druhe. zacalo to tim, ze jsem druhy den sveho stastneho majitelovani prisel k autu a ejhle...predni kolo prazdne. nevahal jsem a zajel do 10 metru vzdaleneho pneuservisu. tam mi mili pani gumaci zdelili, ze mam schnile hliniky a ze dokud je nevimenim, neno neopiskuju, tak se mi to bude stavat porad. dalsi nemile zjisteni bylo, kdyz jsem se jal zkouset ABS, misto kopani do pedalu za mnou byla 20 metru dlouha cerna cara, az po precteni navodu jsem si vsiml, ze mi kontrolka ABS,nesviti nikdy....zrejme vychytrali minuli majitel. po par stech najetych kilometrech jsem se vydal na dlouhou cestu kolem auta, omrknout, zda-li se jiz obrzdili ty rezave kotouce a co jsem nezjistil.... ze predni uz jsou ok, zato zadni jsou stale stejne.....z toho vypliva....ze mi nebrzdi zadek!!!!! prkotinami jako slabe baterie v dalkaci, ci ne ulpne dobre fungujici antena atd. tady zatezovat nebudu. chtel jsem vas jen kratce pozdravit a napsat neco o moji LEGYNE. no hodne zdaru a hura do prace, dokud je teplo :P
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Zadní kotouče: hlavně u hliníků jak auto dlouho stojí při dešti cáká voda na kotouč a zrezne, navíc se udělaj takový strupy a ty se neojedou, je potřeba kotouč sundat a soustružník to vyřídí pokud bude ještě z čeho (je předepsaná min. tloušťka) Mrkni na tohle téma v sekci Nubira, 2,0 má stejné zadní brzdy jako ty a já to pro ostatní nafotil, někdy se blbě sundavá kotouč kvůli čelisti ruční brzdy, i to máš v sekci popsané.

Hliníky opískovat a dát novou barvu - dělal to Ondras a najdeš to v sekci Matiz včetně fotek

ABS může být jen vadná nebo vyndaná pojistka Kontrolka by měla svítit po nastartování zhasnout. Pak při rozjezdu v cca 5 km/h uslyšíš takové zacvakání, zarachocení cca 1 sek. (jednotka zkontroluje ventilky motory a čidla) a pokud se po tomhle kontrolka ABS nerozsvítí je OK. Pokud se rozsvítí je v ABS problém, jaký zjistí diagnostika

Baterii v dálkáči vyměň když je slabá někdy odemkneš někdy ne pak už vůbec, víš jak pak zpárovat dálku s alarmem????.
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Vitaj na fóre a nech ti to jazdí a nehnevá.ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2757
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Slam »

S tim menenim baterek v dalkaci bych nespechal, pokud je chces menit kvuli tomu, ze dalkac reaguje az tesne u auta - to je totiz OK, vlastnost. To neni Fabie, kde dalkac funguje snad na 200 metru... Pry je to kvuli bezpecnosti, aby Ti kod pripadny zlodej nemohl tak lehce vycist (na dalku)...

Co se tyce popsanych problemu, zakladem je pred koupi auta toho prohlednout a vyzkouset co nejvic, ale i tak je to vicemene sazka do loterie. S ostatnimi problemy Ti nepomuzu, nebot jsem se s nimi jeste nesetkal...
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
MiSedl
Příspěvky: 442
Registrován: ned kvě 13, 2007 12:54
Bydliště: Most

Příspěvek od MiSedl »

Taky ahoj,vítej na foru.
Já nevím s tím dálkáčem jsem to po koupi auta odemykal z okna bytu=cca.30m,ale časem se to zhoršilo a po půl roce je to tak 8 metrů.
Že by baterie?Zatím to neřeším,ale až to bude jak s dálkáčem co mám na telku v ložnici,kdy musím lovit směr všudemožně tak to začnu více koumat. :D :D
Daewoo Leganza 2,0 CDX full,kůže,Sencor SCD 5455 MR, rv.98 + Ford KA 1,3 , rv.98,červený mazlík pro manželku.
http://s8.gladiatus.cz/game/c.php?uid=35270
Klikni a uvidíš kdo jsem
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

čauko kluku tak výtej na fórku a v rodinke Legy :lol: :lol: :lol: A teraz ten dálkáč to Ti popísal dosť podrobne Slamko a tie brzdy tak bacha to som nedávno riešil aj ja a jednalo sa o zahrdzavené piestiky na plávajúcom strmeni čiže mi presne ako tebe zadok pomali nebrzdil a to je aj dôvod prečo Ti nekope pedál pri brzdení môj po oprave kope ako najatý takže je dobré to rozobrať a prečistiť lebo vymeniť ale bacha já som mal jeden tak zadrený že som ho odlomil a tie problémy potom no hrôza ale teraz ako hovorým vše je v cajku :lol: :lol: :lol:
https://www.chevroletclub.cz/album_pic.php?pic_id=1964
YGY
Příspěvky: 20
Registrován: pát říj 26, 2007 23:02
Bydliště: mlada boleslav

Příspěvek od YGY »

diky vsem za vycerpavajici odpovedi. dnes se asi vrhnu na ty brzdy. kuchnu to a uvidim, jestli jsem natolik sikovny, ze to opravim. no kdzy ne tak asi oslovim nejaky servis. diky moc za rady, doufam ze nekdy budu moci poradit i ja 8)
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

MiSedl píše:Taky ahoj,vítej na foru.
Já nevím s tím dálkáčem jsem to po koupi auta odemykal z okna bytu=cca.30m,ale časem se to zhoršilo a po půl roce je to tak 8 metrů.
Že by baterie?Zatím to neřeším,ale až to bude jak s dálkáčem co mám na telku v ložnici,kdy musím lovit směr všudemožně tak to začnu více koumat. :D :D
Taktiež Ťa vítam na fóre aj keď nemám Leguanzu,ale Matesa, no s tým diaľkovým mám podobné skusenosti s Ibizy.
Tiež sa mi zo dňa na deň skrátil dosah DO,najprv mi to dosiahlo aj z balkona na 7.poschodí,pomaly aj 100m od domu,a potom bác,11.10.2001 mu zašibalo,musel som to presne priložiť k určitému miestu,aby to zareagovalo,keď som bol v servise,kde to montovali,naštastie som nemal zapojený centrál,len alarm,nakoľko šlo o 3dverák,vravel,že by to musel poslať výrobcovi (SIEMENS-teda nejaká dcérska firma čo sa zaobrá alarmami,ale patrilo to pod SIEMENS),ale výsledok by bol taký,že oprava asi drahšia ako nový,nakoľko už v čase montáže sa jednalo o nejaký výbehový typ.Tak som sa na to vykašľal, v novembri (listopadu) 2003 mi zas odišiel nadobro aj jeden s ovládačov,než by som si kúpil nový ovládač,skôr som si kúpil nové auto :lol: :lol: :lol:
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
MiSedl
Příspěvky: 442
Registrován: ned kvě 13, 2007 12:54
Bydliště: Most

Příspěvek od MiSedl »

OK,tak az to nepujde odemknout tak to nechám stát a koupím něco jiného :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Daewoo Leganza 2,0 CDX full,kůže,Sencor SCD 5455 MR, rv.98 + Ford KA 1,3 , rv.98,červený mazlík pro manželku.
http://s8.gladiatus.cz/game/c.php?uid=35270
Klikni a uvidíš kdo jsem
YGY
Příspěvky: 20
Registrován: pát říj 26, 2007 23:02
Bydliště: mlada boleslav

Příspěvek od YGY »

peha... diky moc za radu. dneska jsem si k tomu lehnul a cely den delal brzdy. na jedne strane byl totalne zarostly pistek a na druhe strane zase plovouci trmen. vse se podarilo zdarne vycistit, rozhybat promazat a brzdy zase funguji tak jak maji.....tady krome ABS to si jednou jde a jednou ne. no asi je to pro nej ted sok :o tak ho necham jeste chvili rozdychat a pak dojedu asi na diagnostiku. mel bych jeste jeden dotaz..... potrebuju obout na zimu. gumy uz mam, ale chtel jsem to dat na nejaky plechy a nevim jaka je roztec sroubu. muzete mi prosim nekdo poradit.... popripade z jakeho jineho auta shanet. diky moc a brzdam ZDAR :lol:
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Vydíš YGYnko já som na to došiel len náhodou lebo som sa babral s ručnou a vlastne som to už skladal a v tedy ma napadlo že keď som povoloval strmeň tak som to robil jedným klúčom a držalo to tam ako uliate ale len tie spodné :lol: :lol: :lol: Takže všetkým bacha na to a treba to občas skontrolovať lebo som to už od tej doby robil na troch Legách a dvoch Nubkách čiže asi dosť bežná vecička :D No hlavne že Ti to šlape
Uživatelský avatar
Beda
Příspěvky: 156
Registrován: stř říj 24, 2007 12:27
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Beda »

ahoj YGY, taky jsem nováček. S leganzou jezdím týden a takový problémy jako ty zatím nemám. Ťuk, ťuk,ťuk :D Jen mi nějak vrže při velmi pomalý jízdě, zvláště při couvání. Koukám, že jsi z M.Bolky a já z Liberce. tak to máme asi k sobě nejblíž. Zatím po prohlídce to vidím na základní údržbu, doufám tedy, už jsem přišel i na to aby se mi i nazamlžovala v tomhle sychravim počasí, klima na to pomůže. ale taky ještě nemám vyzkoušeno všechno, časem se uvidí. Akorát taky scháním plecháče na zimu. Pneu jsem k tomu navíc dostal nějaký 2x univerzály a 2x zimáky, tak nevim jestli budu kupovat nový, uvidím, třeba ta zima bude jako loni :lol:
Leganza 2,0 CDX (1997) černá
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

MiSedl píše:OK,tak az to nepujde odemknout tak to nechám stát a koupím něco jiného :D :D :D :D :D :D :D :D :D
To som zas tak nemyslel,ja som Ibizu dobre predal - za korektnú cenu pre nás oboch,nový majiteľ bol veľmi spokojný,
ono to šlo aj s tým jedným ovládačom,len než by som bol mal vymeniť alarm,radšej by som bol vyradil z činnosti.
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
YGY
Příspěvky: 20
Registrován: pát říj 26, 2007 23:02
Bydliště: mlada boleslav

Příspěvek od YGY »

beda...tak to jsme na tom stejne. ja jezdim taky tyden. ja jsem legynu kupoval levne, takze jsem pocital s tim, ze na tom budu musit neco maknout. ale jsem automechanik, takze takove veci, jako nefungujici zadni brzdy jsou v poho. jen me to prekvapilo u takoveho auta. to jsem naposledy zazil pred 10 lety se skodovenkou. jinak plechy jsem nejlevneji sehnal v drafelu... neco kolem 1100, ale museji je objednat a na to ja nemam cas. v sobotu jedu horovat, takze uz potrebuju zimaky. tak hodne stesti a JEDEME DAL 8)
Uživatelský avatar
pali
Příspěvky: 15
Registrován: pát dub 06, 2007 23:05
Bydliště: Humenne SK

Příspěvek od pali »

Cauko kluku vytej na foru a v rodine krasok a korejskych maciciek(kocek).Vela stastnych kilometrov.
Daewoo Leganza CDX 2,0 l biela HE-603AV full vybava,koza,Folie,LPG LOVATO,vyfuk POWERFULL,KOLA ALLESIO 17"Xenony:)
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“