Vymena chladiacej zmesi

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Vymena chladiacej zmesi

Příspěvek od Dark69 »

Zdravim chcem sa opytat cez ktoru hadicu mam vypustit z chladica tu zmes ze vymenim ju za novu....mam auto nexiu 1.5 16V.A ked potom nalejem novun zmes treba odvzdusnit system??ked ano tak ako???vopred vdaka...nemam zaujem chodit do servisoch tu kde byvam nemam na to nervy uz!tie ich reci prid na tyzden nemame teraz casu atd :lol: :lol: radsej sam a mam pokoj a usetrim :D ...a treba mi nemrznucu zmes na hlinikovu hlavu hej?to je jedno akej znacky?odporucte vdaka
Reklama
 

Uživatelský avatar
Rodis
Příspěvky: 129
Registrován: pát bře 10, 2006 23:14
Bydliště: Nové Zámky, SR

Příspěvek od Rodis »

Na originál chladiči na NEXII by si mal mať v dolnej časti vypúšťací ventil. Je to taká umelohmotná čierna zátka na závit priemeru cca. 2cm.Ja ho tam nemám, nakoľko som nedávno menil chladič a na tom, čo som namontoval už nie je - asi výrobca neuznal za vhodné asi vrámci šetrenia výr. nákladov to tam dávať.....
NEXIA 16V, sedan, audio KENWOOD, fólie,červené podsvietenie palubovky,elektróny,-PREDANÁ
teraz Hyundai MATRIX 1,6 16V, 2009...

Keď môžem pomôžem, a keď nie, tak aspoň popletiem.
http://sharpei-fany.7x.cz/
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

jupii diki moc hned idem na to pozriet...moc si mi pomohol dufam ze tam bude
dik
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

Nemam tam tu zatku umelu..nemozes napisat kde sa presne na ktorej strane nachadza ??mozno som prehliadol ....motor mam 1.5 16V DOHC...a ak tam fakt nebude ako to vymenim tu chladiacu zmes inak?aby som vypustil ju celu cca 6.5l :( vdaka za akukolvek radu
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Ak ju tam nemas, tak to vypusti cez hadicu, odpoj tu co ide na spodny vyvod z chladica (povol pasku a opatrne tahaj). Ale daj si rukavice, pretoze ja som si vzdy "dotentoval" ruky o plech, ked hadica naraz povolila. A robit to ked je motor studeny :lol:
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

Mam nejaky blby chladic na spodku nevidim vobec nijaku hadicu :( alebo je taka mensia zelezna?nemozes napisat na ktorej strane sa nachadza dole? na strane sofera alebo spolujazdca????pretoze taku hrubsiu mam v strede chladica ale to mi je nanic ja chcem vypustit skoro vsetku zmes a nie len polovicu :( ...vopred diki
stefan
Příspěvky: 640
Registrován: čtv črc 28, 2005 09:21
Bydliště: Žilina

Příspěvek od stefan »

Vypusti to cez vykurovacie teleso. Nachádza sa vedľa štartéra, pod nohami spolujazdca. Idú do neho dve hadice (v prípade klímy ešte ďalšie dve).
Povol jednu z gumených a vypustíš kvapalinu.
ex - Espero, 11/96, 1,5 DOHC, 66 kW,strieborná metalíza, 107000km, plná výbava.
Renault Scenic, 12/2000, 1,9 dti, 72 kW, bordová metalíza, 150 000 km, ešte lepšia výbava.
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“