starter

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
peco
Příspěvky: 637
Registrován: stř pro 21, 2005 14:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peco »

congo píše:nejsom zasa uplny tlllllk :lol: :lol:

vcera som sa rozhodol ze sa na to kuknem a co sa stalo?
kotatko moje naskocilo na supu :P :P

takze asi to aj tak rozoberem :) ale jedno viem uz davno BAKTERKA JE OK :)

presne toto sme teraz riesili na mazde. moc sa netes. neni to samoopravovak.

je to rozsekana jedna platnicka na rotore v starteri. a ked sa starter zastavi v tej "spravnej" pohole tak to nestartuje. docasne riesenie je, ze ked to nestartuje, proste nasilu pretocit motor,alebo poklepat na to spravne miesto.


nam to menili teraz v CR a stalo to 3500CZK. bol to repas starteru, takze novy rotor(ten bol v haji),uhliky


odvedy to slape,
Reklama
 

Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Toto isté mi robil kedysi štartér na otcovom wartburgu a na vine bol obyčajný kontakt,na tom tenkom kábliku čo ide od spínacej skrinke,až po čase štartér definitívne odoprel poslušnosť,bolo treba vymeniť uhlíky (cca po 110 000 km),rotor odišiel cca po 200 000 km,ale to sme už menili celý štartér,lebo ten pôvodný pol už clý na padrť :? -P
Búchať kladivkom po štartéri som zas musel na oboch škodovkách,tiež bolo treba vymeniť uhlíky :P :lol:
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
congo
Příspěvky: 105
Registrován: ned led 01, 2006 22:06
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od congo »

takze zavada odstranena :)

vymena uhlikov sice nepomohla ale dobre ze som ich vymenil - trosku bol problem ich vymenit na tom plosaku alebo co to bolo :)
chyba bola v spinaci startera (alebo cievke alebo ako sa to presne vola)

a cena? som sa zasmial uhliky staly 300,- a nova cievka 900,-
Nexia 1.5 16v, SONY CDX-GT 500, Jensen XS1693, Magnat Basstec 225
prekrocil som magicku hranicu 200.000 km :D
gadzo
Příspěvky: 131
Registrován: sob kvě 28, 2005 16:42
Bydliště: BA

Příspěvek od gadzo »

Mal som podobny problem. Pomohla demontaž a komplet rozobratie štartéra, jeho vyčistenie spolu s kontaktmi. Schovali ho úplne super. Pozor pri demontaťi. Vrchná matica na ktorú nie je vidno drží len svorku kábla (-), treba uvolniť aj uchytávajúci šrób. Trieskal som kladivom, ale potom ma napadlo, že to ešte niečo drží. Obrázek
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“