Captiva- jazda

Krásné SUV od Chevroletu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Janoo
Příspěvky: 211
Registrován: úte úno 27, 2007 16:33
Bydliště: Rožňava

Captiva- jazda

Příspěvek od Janoo »

Aká bola vaša jazda na Captive? Ako sa vám pozdáva? :lol: :lol:
červený Daewoo Kalos sedan 1.4 16V, 2xabg,abs,central,el. okná 14 disky plánujem chip
Reklama
 

Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

jazda

Příspěvek od mzprx »

Jazdil som na tej benzinovej 2,4 a aj na tom silnejsom TDI 2.0. Oba motory su naladene tak, ze tahaju od nizkych otacok, ten benzin konci tiez pri 4000 otackach, dalej sa da vytocit, ale uz netaha. Diesel som mal k dispozicii "surovy" s najazdenymi cca. 190km, preto neviem posudit ci pocit z tej turbodiery vo vykone pri prechode z 1ky na 2ku je normalny, alebo mensi ako u predoslych verzii (udajne je tam teraz novsi riadiaci sw). Ale asi keby som si mal vybrat tak 3,2l benzin bude to prave orechove. :D Trochu mi u dieslu vadi ten zvuk traktora (aj ked musim uznat ze je ho viac pocut vonku ako vnutri)
Na SUV fajn jazda, aj ked musim priznat, ze pohodlim a tichom sa na EPICU 2,5 L6 automat nechyta. :lol:
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
PolarSVK
Příspěvky: 20
Registrován: čtv led 18, 2007 09:45

Příspěvek od PolarSVK »

No takze mam Captivu 2.0 najazdenych cez 7000 km, co nieje zas
az tak vela. Ale tak nejake skusenosti tam su...

Motor a spol:
Co sa tyka motoru, problemy som zatial nemal, do 2000 ot. velmi
o sebe nedava vediet no od 2000 ot. sa rozbehne a taha az do 4000 ot.
da ja 4500 ot., ale to uz je trapenia a podla mna zbytocne skusal som
to len par krat. Samozrejme ako kazdy spravny (chlapec :D ) aj ja mam rad rychlu jazdu a preto mi to nedalo takze na 4.prevododovy stupen som
dal 155km/hod. a celkovo som viac krat vyslapol k 190km/hod. Z kopca
peknych 200km/hod. trochu to aj trvalo ved captiva nieje ziadny dropcek a predsa len odpor vzduchu a dalsie veci tam hraju velku rolu.
Samozrejme po takychto radovankach nechavam turbo par minut
dochladit nechcem ho menit po 10 000 km.
Spotreba tak vecsinou jazdim po meste to je asi 65% no meni sa
to, tam sa spotreba pohybuje v rozmedzi 9 az 10,5 lit./100km podla palubneho pocitaca. Najnizsiu spotrebu, ktorú som dosiahol bola 6,4l/100km. Pri cestovani Praha-Poprad som mal stálu spotrebu
7,4l/100km akurat na dialnici to islo k 9l/100km na okresoch to zas spadlo na 7,4l. Takze ja som s tymto spokojny.

Interier:
S interierom som spokojny miesta tam je dost. A to mi vzadu sedela
trojica vaziaca spolu 300kg zivej vahy :D. Takze pre pasazierov
maximalny komfort, piaty ludia tam cestuju ako vo vaticke. Co sa tyka prednej casti mal som strach ci ta koza stalym pouzivanim nebude na
prednych sedackach praskat, ale zatial nic. Ovladanie na volante ako aj
vsetky tlacitka a ich funkcie pracuju vynikajuco. Akurat ma stvu dve casto svietiace kontrolky a to je kontrolka signalizujuca stav palivovej nadrze a druha kontrolka stavu nadrze ostrekovacou. No ale s tym nic nenarobim. :D
Radio(zistil som, ze je to Siemens) je vynikajuce (az na jednu chybicku,
ktoru popisem nizsie) system Deluxe 8 reproduktorov hra fakt velmi
slusne. Za zmienku stoji aj vyhrievanie predneho skla, samonastavovacie odpruzenie pri zaťazení, nalozite plny kufor a auto sa samo vyrovna do vodorovnej polohy, a nevyzera ako keby maly predne kolesa vyletie to vzduchu,AQS funkcia, ktoru som skusal len dva krat,
je to zaujimave pri schadzani strmeho kopca auto samo zide kopec, bez
toho aby ste sa niecoho bali. Je to trochu cudne, ked nemate nohu na brzde a idete takym kopcom dole... 8)

Problemy v captive:
Co ma vzdy nastve je okopana zadna cast stredoveho tulenu, ale to
nevidim ako problem auta, ale ludi, ktori si nevazia nic co nieje ich,
chlapci neurazte sa :lol: .
Dalsia, ale to uz je podstatnesia vec je podsvietenie radia, v noci a cez
den je to super, ale ako nahle zacne svieti slnko do auta tak fakt nic nevidno na displeyi. Este, ze vsetko ovladam cez packy na volante a nemusim sa tam dole ani pozerat. Dalsia vec je zadna mriezka, ktora
bohuzial musela off, lebo vydaval cudesne zvuky pri prechode
nerovnostami, momentalne je to v poriadku. Akurat mi niekde v kufry
spadla srubka a nemam rad taketo zvuky, ked bude cas pozriem sa na
to.

Inac som s autom ako s celkom spokojny a okrem veci, ktore som napisal vyzsie mi na aute nevadi nic.

Tak tolko moje skusenosti s captivou, sorry za gramaticke chyby.
:roll:
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

podsvietenie radia...

Příspěvek od mzprx »

Zhasni si svetla cez den a uvidis...
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

jo hezka recenze az na tu spotrebu.vim je to velke auto ale preci jen sem zvykly na uplne neco jineho. treba se to jeste zlepsi a navic urcite si zmer spotrebu fyzycky.palubni pc na peugeotu 307 ukazuje spotrebu 7l a moje 306 (bez pal pc)se stejnym motoren jezdila za 5,2.takze palubaku v peugeotu neverim ani jednu jedinou hodnotu.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
PolarSVK
Příspěvky: 20
Registrován: čtv led 18, 2007 09:45

Příspěvek od PolarSVK »

mzprx no jasne ak niesu zapnute svetla tak nieje problem...
:D

nechapem, preco sa to zmeni, ked zapalim svetla mohli to
v pohode nechat v jednom rezime...
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

podsvietenie

Příspěvek od mzprx »

Uz sa na rieseni pracuje.
Ja mam rovnaky problem s mojou EPICOU. Treba to auto presvedcit, ze je v krajine s povinnym dennym svietenim (Svedsko a podobne). Tam sa intenzita podsvietenia radia a hodin riadi senzorom automatickej klimy.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
PolarSVK
Příspěvky: 20
Registrován: čtv led 18, 2007 09:45

Příspěvek od PolarSVK »

palikx: dosiahol som 9000 km vcera som isiel trasu PP-KE-PP spotrebu som mal 7,1l/100km miestami 6,7l/100km takze trochu spadla.Ale nesiel
som cez dialnicu!

Asi si mal pravdu, ale zas su to len udaje s palubneho 8)
Uživatelský avatar
jiruna
Příspěvky: 50
Registrován: úte črc 17, 2007 23:14
Bydliště: Praha

Příspěvek od jiruna »

PolarSVK píše:palikx: dosiahol som 9000 km vcera som isiel trasu PP-KE-PP spotrebu som mal 7,1l/100km miestami 6,7l/100km takze trochu spadla.Ale nesiel
som cez dialnicu!

Asi si mal pravdu, ale zas su to len udaje s palubneho 8)
Tak jsem si také pořídil Captivu 2D, má najeto 17tis.km a já jsem najel něco kolem tisíce km a to převážně Praha Šumava a zpět. Ta spotřeba dle počítače se pohybuje kolem 9 l, po skutečném přepočítání systém plná-plná jsem dospěl k 7,9l/100. Že počítač proměřuje mi potvrdili i v servisu. Po Praze to ukazuje i přes 11l, což mně trochu straší. Jaké máte zkušenosti ?
MichalPraha
Příspěvky: 1
Registrován: stř srp 22, 2007 18:34
Bydliště: Praha

Captiva - zkusenosti

Příspěvek od MichalPraha »

Zrovna jsem dostal Captivu, vybral jsem si ji jako firemni auto, zdalo se mi skoda jit do nejake orezane drahe limuziny jako BMW nebo Audi...

Tohle auto co mam je plne vybavene, nic vic tam uz pridat neslo :) Jen motor musel byt Diesel, takze je 2.0... aspon me to moc nenuti zavodit :)

Dojem je zatim naprosto super a to i pres vyhrady nize!
Velke, cerne auto, pohodlny posez, vyhled, prijemne ovladani, na dalnici neskace ze strany na stranu -- chova se lepe nez novy Mercedes C co jem zkousel take! A da se s nim pri prutrzi projet louze velikosti maleho more, kam se normalni auta neodvazi :) Ale zas abych neprechvalil, X5 je X5 :) Mimochodem, v garazi ve firme jsem stal vedle kolegovy X5 a vzhledove se Captiva nemusi vubec stydet, vypada stejne velka, stejne solidni, navic modernejsi (byl to predchozi model X5)

Ale problemy uz se vyskytly - kdyz jsem ji dostal, tak hned prvni vyjezd z garaze byl se 4 sviticimi kontrolkami - ABS, sjizdeni svahu a oba protismyky. Poprve s tim zajeli do servisu, jen to smazali a dalsi den to tam bylo zas. Dalsi den tedy zajeli opet do servisu, tam prehrali firmware a vse je zatim OK. Mozna tam jen zajedu s donastavenim SW, trochu jinak se od te doby chova signalizace bezp. pasu a mam dojem ze jeste neco, ted si nevzpomenu....

Auto takto plne elektroniky je trochu risk.

Moc pekne hraje 8-repro audio se 6-cd menicem primo v palubce.

Subjektivne podivne funguje klimacka, bud fouka studene nebo teple, nic mezi tim.

Ovladace vseho solidni, pripada mi to jako americke auto -- velka cerna plocha tlacitka.

Najel jsem jen 1000 km, coz je velmi malo.

Jeste si vzpominam na jedno prekvapeni - kdyz jsem nastartoval rano v pomernem chladu v horach ve Spindlu, tak se moc autu nechtelo jet. Mam automatiku, takze asi nedochazi k plynulemu pridavani plynu u studeneho motoru pri rozjizdeni, takze se motor dusil. Ale trvalo to asi jen 20-30 vterin, pak vse ok. Trochu se bojim zimnich startu :(

Ahoj,
Michal.
tarale
Příspěvky: 103
Registrován: pát led 16, 2009 20:35
Bydliště: Levoča

Re: Captiva- jazda

Příspěvek od tarale »

Prispejem aj ja svojou Captivou 2.0 150K ,KUPIL SOM JU SICE NA SILVESTRA CO ZNAMENA ZE JU MAM CCA. 17DEN ALE PODLA MNA ZATIAL FAJN AUTO NEMAM NEJAKE ZLE POCITY Z JAZDY AJ KED JE PRAVDA ZE STREDOVY PONEL V ZADU JE OKOPANY ALE TO JE SKOR MOJIM 5R SYNOM TAKZE TOTO JE V POHO AKO VELKU VYHODU VIDIM VO VYHRIEVANYCH PREDNYCH SEDACKACH CO MI DAJU ZAPRAVDU LUDIA CO MAJU KOZU A V ZIME JE TO HROZNE SADNUT NA ,,LAD,, INAK VSETKO FAJN AK NA NIECO ZLE PRIDEM NAPISEM... -i
Uživatelský avatar
Billi James
Příspěvky: 14
Registrován: úte led 13, 2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: podsvietenie

Příspěvek od Billi James »

mzprx píše:Uz sa na rieseni pracuje.
Ja mam rovnaky problem s mojou EPICOU. Treba to auto presvedcit, ze je v krajine s povinnym dennym svietenim (Svedsko a podobne). Tam sa intenzita podsvietenia radia a hodin riadi senzorom automatickej klimy.
Na denne svietenie treba preprogramovat BCM- to je palubna riadiaca jednotka...na to su specialne zariadenia a reprogrami priamo od výrobcu.
Staci tam dosrat jedinu vec a auto nebude startovat alebo ti nebude chcet automatika hadzat richlosti alebo tak...
Dnes som to na jednej captive musel koli tom prepalovat 2x :mrgreen:
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: Captiva- jazda

Příspěvek od mzprx »

Na Epice je to kus dratu...
Islo by to podobne aj na Captive, ale cez zmenu SW je to jednoduchsie. Akurat, ze si za to servis zapyta 2 litre.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Odpovědět

Zpět na „CAPTIVA“