nebojte se a pište

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

Marek píše:Já sem byl v Chorvatsku bez CZky a v pohodě. Za nepřišroubovanou SPZku sem nikdy neplatil. Za to buzerovali jenom ty největší šťouralové který nemohli nic najít.
milosh píše:Kdyz mas znamy kamose "organy", tak se nediv :lol:
tak ted, jestli mohu vaznou vsuvku, tak ja jem taktez nikdy za neprisroubovanou spz neplatil - fakt je, ze pri kazdym krystofovi evidentne zastavovali auta starsi sesti (spis osmi az deseti) let, snad jsem je ani nevidel s novym autem, ale to uz je asi na jine tema ...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

Nevim, nevim....otec koupil na SPZ ty modry nalepky s logem EU, nalepil a jezdili jsme s tim vic nez ctvrt roku, ale vcera sly dolu....Bezna policejni kontrola a bylo to....."Pane ridici, a vite, ze ty nalepky na tech SPZ jsou zakazany?"
Nastesti jsem to ukecal, ze misto pokuty jsem to musel na miste sundat. Dobry, ne? Tot moje zkusenost.... :lol:
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Robert píše:Nevim, nevim....otec koupil na SPZ ty modry nalepky s logem EU, nalepil a jezdili jsme s tim vic nez ctvrt roku, ale vcera sly dolu....Bezna policejni kontrola a bylo to....."Pane ridici, a vite, ze ty nalepky na tech SPZ jsou zakazany?"
Nastesti jsem to ukecal, ze misto pokuty jsem to musel na miste sundat. Dobry, ne? Tot moje zkusenost.... :lol:
No a nyní jsme u toho.Dnes Vás za to pokárali a třeba za týden nějaká moudrá hlava vymyslí,že se to může dodatečně nalepit,ale musí být schváleného rozměru.Přesně tak to bylo se šroubovanými SPZ.Ale trvalo dost dlouho,než se přišlo na to,že je to hloupost,protože po celý Evropě jezdí auta pouze SPZ, které jsou namačknutý v plastu držáku SPZ.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Damek
Příspěvky: 876
Registrován: pát srp 06, 2004 15:31

Příspěvek od Damek »

To je jasné, že sa to bude meni´t, tak ako kedysi bolo zakázané 3 brzdové a dnes to nové autá musia mať. Čo sa šroubovania týka, tak niektorí si to tak zamilovali, že si vŕtajú aj nové značky, čo sa nesmie a nie, že len dostanú pokutu, ale im aj zadržia osvedšenie o evidencií a budú si musieť vystá´t nové značky. No a čo sa týka nálepiek, tak závady, ktoré sa dajú odstrániť na mieste Ti pokutovať pokiaľ viem nemôžu, takže to stačí zlepiť.
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

SPZ

Příspěvek od V.Brousek »

to máš pravdu,dnes se již SPZ vrtat nemusí,ale ne každý luští zákon za zákonem,které vymyšlejí naši poslanci.A že těch hovadin vymyslí,to si piš.Pokud to někdo trochu sleduje,tak novel nedávno schválených zákonů přibývá.
U těch třetích brzdových světel bych se některých policistů zastal.Když měl někdo udělaný třetí světlo ze světla do mlhy a ještě tam měl třeba dvě,byla to radost za ním jet.To samé je s klasickým světlem do mlhy,když je ve městě vidět na 100 m a je zapnuté.Také radost za ním jet.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Pajda
Příspěvky: 335
Registrován: pon úno 02, 2004 11:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

SPZ není RZ

Příspěvek od Pajda »

u nás se měly šroubovat jen RZ a ne SPZ. Podle předpisu byla RZ ve tvaru 1X1 1111. Nebo to byla klasická SPZ, ales registrační (stříbrnou nálepkou). Tyhle značky musely být přidělané. Ostatní ne.

Problém u českých rámečku na značku je v tom, že stačí auto s koulí a 2 či 3 nárazy a rámeček praskne a značka vypadne. Jinde v Evropě mají daleko lepší rámečky. Mají více zámečků, takže víc držej. A navíc si řidiči sundavaj kouli, když nemaj přívěs.
Na Nexii vzpomínám v dobrém :-) , ale MPV je MPV
neválí se vám v garáži nepotřebná SPZ - v mé sbírce je pro ní místo,
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

vsak u nas bys tu kulu mel taky sundat, ale fsichni na to "SEROU"
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: SPZ není RZ

Příspěvek od V.Brousek »

Pajda píše:u nás se měly šroubovat jen RZ a ne SPZ. Podle předpisu byla RZ ve tvaru 1X1 1111. Nebo to byla klasická SPZ, ales registrační (stříbrnou nálepkou). Tyhle značky musely být přidělané. Ostatní ne.

Problém u českých rámečku na značku je v tom, že stačí auto s koulí a 2 či 3 nárazy a rámeček praskne a značka vypadne. Jinde v Evropě mají daleko lepší rámečky. Mají více zámečků, takže víc držej. A navíc si řidiči sundavaj kouli, když nemaj přívěs.
SPZ musela být šroubovaná a jedno jestli měla registrační známku nebo ne.Naštěstí je už vše zrušené.Informace z STK.
Koule se má sundavat ,ale pokud je na pevno spojená s vozidlem,dřívější typy závěsných zařízení,tak se sundavat nemusí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Pajda
Příspěvky: 335
Registrován: pon úno 02, 2004 11:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

koule

Příspěvek od Pajda »

Jenže už od roku cca 95 už mají být všechny nově montované koule sundavací. I na starší auta. Dokonce když jsi dovezl auto s nesundavací koulí, tak musela dolů. Tedy když to bylo vše legálně. :lol: Na ulicích moc starších aut s koulí zase není. Prostě na to lidi s**ou. Radši ničej cizí auto a mají pocit, jak si svoje chráněj. :x
Na Nexii vzpomínám v dobrém :-) , ale MPV je MPV
neválí se vám v garáži nepotřebná SPZ - v mé sbírce je pro ní místo,
zabijec
Příspěvky: 474
Registrován: stř zář 01, 2004 07:26
Bydliště: Milevsko

Příspěvek od zabijec »

Jooo koule, to jsou pekny potvory, ja si promackl znacku o kouli na sekacce v garazi a ta me koule dve a taky sundavaci ;)
Už bez Matesa
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: koule

Příspěvek od V.Brousek »

Pajda píše:Jenže už od roku cca 95 už mají být všechny nově montované koule sundavací. I na starší auta. Dokonce když jsi dovezl auto s nesundavací koulí, tak musela dolů. Tedy když to bylo vše legálně. :lol: Na ulicích moc starších aut s koulí zase není. Prostě na to lidi s**ou. Radši ničej cizí auto a mají pocit, jak si svoje chráněj. :x
Jó že se koule nesundavají to s tebou souhlasím.A abych se přiznal,já ji také na služebním autě nesundavám,protože to bych nedělal nic jiného.Tahám za sebou vozejk nepravidelně,ale aspoň třikrát denně ho připojuji,odpojuji.A navíc ty šrouby mě tak utáhly v servisu,že normálním otevřeným klíčem to nepovolíš,kdyby jsi se o toho p......Jedině prstýnkovým a ten ve výbavě auta není.Ale koho to zajímá,policii určitě ne.Když narazíš na policejní kontrolu tak holt platíš.
A jen tak na konec,nějäký "ocas" mě na mém Matízkovi také promáčkl SPZ koulí.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Damek
Příspěvky: 876
Registrován: pát srp 06, 2004 15:31

Příspěvek od Damek »

Ja si gulu dávam dole vždy. Jak som mal možnosť zistit, tak to konečne aj pokutujú. Vaše rámečky na značky som neštudoval, ale ja som mal na aute totálne rozpadnutý a dolámaný a aj tak mi značka držala. Na motorke mi chúbajú tie plastové zarážky a tiež to drží tak neviem.
Pajda
Příspěvky: 335
Registrován: pon úno 02, 2004 11:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda »

U koulí je otázka, jak inteligentně to výrobce udělá Kdysi na Omeze A jsem měl kouli, která se ovládala páčkou z kufru, tam na ní bylo pouzdro a zásuvka se zasunula pod nárazník. Trvalo to asi 20 vteřin, bylo to čisté a na autě nebylo nic poznat. 8)
Jenže od té doby jsem nic tak pěkného neviděl
Na Nexii vzpomínám v dobrém :-) , ale MPV je MPV
neválí se vám v garáži nepotřebná SPZ - v mé sbírce je pro ní místo,
Uživatelský avatar
Ido
Příspěvky: 66
Registrován: stř zář 01, 2004 07:46
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Ido »

Když tu řešíte sundávání koule, tak mě napadá, zda Matiz s litrovým motorem má již závěsné povoleno. Já ho mám u 0,8 zakázaný ve velkém technickém průkazu.
Daewoo Matiz CD, 2000, silver
zabijec
Příspěvky: 474
Registrován: stř zář 01, 2004 07:26
Bydliště: Milevsko

Příspěvek od zabijec »

Jo ja taky zakazany a kdyz jsem se shanel proc, tak mi to bylo oduvodneno malym vykonem. Tak jsem si hned vzpomnel na DeDeRony jak tahali za trabantama obytny privesy. Nerikam ze je Mates delo, ale karu rekneme do 350 kg by v pohode utahl.
Už bez Matesa
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“