Anténa

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Brabus
Příspěvky: 5
Registrován: stř bře 28, 2007 21:13
Bydliště: Čelákovice

Anténa

Příspěvek od Brabus »

Ahoj jsem tady nový, takže se moc nevyznám. Nelíbí se mi u Matize dlouhá anténa a chtěl bych jí vyměnit za nějakou jinou a kratší, např. od fábie nebo tak. Nebude to nějak rušit příjem signálu rádia, nevim jak to je upěvněný na kostru auta? Dík
Daewoo Matiz 0,8MPI; 1999
Reklama
 

dattel007
Příspěvky: 18
Registrován: čtv pro 07, 2006 13:52

a dá se ???

Příspěvek od dattel007 »

a dá se vůbec ten šlahoun demontovat?? Mám origo anténu, ale signál ta dvě fygy.... nebo Figi???
Uživatelský avatar
GHOST
Příspěvky: 351
Registrován: stř kvě 24, 2006 08:50
Bydliště: Revúca, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GHOST »

Neviem ako u matiza, ale mala by to byť klasika, pokiaľ nieje prilepena. Uchyt zospodu matkou. Rušiť to nemá prečo, ide o kvalitu antény a vodičov. Ak je dobrá anténa tak na dĺžkee nezáleží. Príp. si môžeš dať aj internú, tá ma aj zosilňovač tak by to malo byť rádovo lepšie. :o
Daewoo Nexia 1,5 GLX 16V 1996
ABS, ABG, El.okná, el.anténa,klíma
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Keď máte na mysli ten prut tak ten je nešroubovaný a má opačný závit jo ale dakedy ide dole dosť stuha :lol: Pre info kolegovi ho švihli a tak kúpil nový ale kratší asi taký podobný ako chceš Ty teda z feldy no a signál nezaznamenal žiadnu ujmu a rádio šlape OK :lol: :lol: :lol:
palffy
Příspěvky: 20
Registrován: úte lis 07, 2006 20:22

Re: a dá se ???

Příspěvek od palffy »

dattel007 píše:a dá se vůbec ten šlahoun demontovat?? Mám origo anténu, ale signál ta dvě fygy.... nebo Figi???
antena se da demontovat. Original antena je přichycená šroubem, k němu se dostaneš přes vnitřní světlo ve voze. Jinak original antena není šroubovací. Když mi ji nějaký debil urval zajel jsem si koupit do Krče novou. Ta už byla šroubovací. Vyměnil jsem nástávec. Jenom tahle nová měla v sobě šroub, takže jsem jen přidal matku zespoda. Nedávnou jsem antenu odšrouboval a na násvec přišrouboval kratší tunning antenu a nevidím žádný rozdíl v příjmu.
Uživatelský avatar
Bergman
Příspěvky: 143
Registrován: čtv bře 23, 2006 18:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bergman »

nesouhlasím s tebou. Matíz má origo anténu šroubovací, levý závit. R.v 1999
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Jasně šroubovací je , opačný závit , takže náhradu jakoukoliv , ale musíš z ní vytočit tu redukci a sehnat s levým závitem . Viděl jsem u pumpy i anténu s několika různými mezikusy , M5 , M6 , pravý , levý ......

Akorát nevím, co se ti na té origo nelíbí , krátká tam bude vypadat blbě...
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Bratovi na felde antenu niekto ulomil tak tam ma naskrutkovanu pozinkovanu zavitovu tyc :) Stanice chyta v poriadku a ani to na prvy pohlad nepoznat :)
To ja len ze existuju aj alternativy :lol:
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Jo pánové že sa tu zastavujem tak len preto že som včera videl v servise na maťulovi anténu a bola odlomená a vážne nebola šroubovací akorád ju išli meniť a dávali tam už takú čo sa prut dá šroubovať takže zasa rozdieli ako u všech modelov Daewoo proste každé autíčko je unikát :lol: :lol: :lol: A ako som pozeral tak výmena celej antény tiež není problém lebo ako tu oíšete ide to cez vnútorné zrkadlo :lol: :lol: :lol: Tak že zmenám zdar a tá dlhá je pekná ale sedí tam aj krátká tak si vyber a di do toho :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

S dlouhou anténou Matiz vypadá jak jednohubka na párátku :lol:
keszi
Příspěvky: 205
Registrován: úte led 03, 2006 08:50
Bydliště: Moldava nad Bodvou,okr.Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od keszi »

Robert píše:S dlouhou anténou Matiz vypadá jak jednohubka na párátku :lol:
súhlasím pasuje tam krátka anténa dlhá sa tam vôbec nehodí.
esperkac
Příspěvky: 97
Registrován: sob kvě 28, 2016 17:59

Re: Anténa

Příspěvek od esperkac »

Znami na Matiz 2002 a ma problem s dlhou antenou koli garazi. Chce kratku aby ju neodtrhol.
Viete poradit nieco kratke a hlavne odskusane co sa lahko namontuje bez uprav?
Priamy link by bol fajn. Dakujem.
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Anténa

Příspěvek od alvin »

Ta pôvodna má ľavý závit, ťažko sa dá nahradiť. Mne už prí kúpe chýbala, najprv som nasilu nakrutil na ńu s pravým zavitom,ale vydržalo to le po 1 umytie v umyvarke :P tak som ju komplet vymenil prístup je ľahký, cez vnútorne osvetlenie. Tesnenie om použil z pôvodnej, tú dosadaciu časť ku karoserii a použil som univerzalnu,aká sa kedysi montovala aj na FAVORTy. tá sa dala ľahko nahradiť hociakým prútom bežne dostupným v predajni
Přílohy
IMG_0133.JPG
IMG_0069.JPG
IMG_0073.JPG
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“