netopim

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
stulpa
Příspěvky: 68
Registrován: pát led 26, 2007 20:34
Bydliště: Litvínov

netopim

Příspěvek od stulpa »

prosim pomooocc auto mi prestalo uplne topit, rucicka teplomneru mi pada na nulu.V servisu mi tvrdili ze je to termostatem,vymnenili ho a vysledek nulovy.Prosim muzete mi nekdo poslat nakres chladiciho sistemu a vytapeni?? stulpa@seznam.cz
Reklama
 

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

no jesli klesa rucicka za jizdy na nulu tak ten termostat budto nevymenili nebo je spatnej.pak jeste muze byt ucpany radiator,ktery se musi proplachnout.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
stulpa
Příspěvky: 68
Registrován: pát led 26, 2007 20:34
Bydliště: Litvínov

Příspěvek od stulpa »

diky za radu,zkusim to proplachnout,akorat nevim v kterym miste mam hledat zacatek hadice privodu do radiatoru. A ta rucicka mi klesa skutecne za jizdy.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

hadice jsou u rizeni za motorem odpoj je primo na radiatoru.
a jestli klesa tak znovu vymen termostat a nebo papirovou desku misto chladice
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Vincent
Příspěvky: 71
Registrován: ned led 11, 2004 20:33

Příspěvek od Vincent »

muže to být i špatný kontakt vzadu na budíku,jsou tam dvě matičky které se časem trochu uvolní(můj případ),stačí znovu dotáhnout a je pokoj. Motor nikdy nemůže být za jízdy studený i když vytáhneš termostat úplně. Cladič raději nezakrývej a hledej pravou příčinu problémů. :!:
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

no nevim.ale kdyz za jizdy klesne rucicka tak to asi kontakty nebudou.a jestli mu to navic netopi asi to tim opravdu neni.takze vyzkouset termostat-nastartovat na miste a pockat par minut a pak sahnout na chladic.bude li teply vymenit termostat.bude li studeny zjistit jestli neni problem s tesnenim pod hlavou a urcite proplachnout cely system a radiator.
jo a v tehle zime neni problem aby teplota motoru za jizdy klesla na 50 stupnu coz je v podstate skoro studeny.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

netopí

Příspěvek od Serpico »

...to stulpa a palikx, já to nechápu dám auto do opravy - zaplatím stejná závada se opakuje - tak už seš dělá zdarma - nebo nééé?
...jednou jsem dal služební feldu Klokočkovi s tím, že jsem vyfouk těsnění...po první opravě bylo to na Barrandově a v létě jsem odjel no a než jsem vyjel u nás z Bráníka nahoru, tak jsem zase vařil...vrátil jsem jim to - já to zkrátím podruhé a bylo i potřetí jsem nic neplatil....teprve na potřetí si dali říct a vyměnili těsnění....
...no palikxi tobě se to nestává,já vím je to krutý ale platí OZ o smlouvě a obě strany jsou rovnocenné svými právy....( to říká ten pravý co sponzoroval Srby, no je to tak ) ....
nechci prudit - a propo ta modrá nessie měnil si tam taky termostat, který měl být nový při GO motoru, Pepovi jsem říkal rok, že mu nemaká ale to prostě nechápu - vůbec byl tam? - Pepa se dvakrát nesvěřil....

mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
floppy
Příspěvky: 29
Registrován: stř bře 22, 2006 21:12
Bydliště: Holíč

Příspěvek od floppy »

Ak Ti tlakuje do vyrovnávacej nádržky, alebo sa stráca chlad. kvapalina bude to asi tesnenie. Tento problém som riešil asi pred dvoma rokmi. P.S. Ak máš 8 ventil, tak tam výmena tesnenia nie je až taký problém. Chcem tým povedať, že termostat je aj tak nacpaný pod rozvoďákom a keď ho chceš meniť, tak máš už pol roboty za sebou.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

to serpico jasne ze ho tam mel ale asi byl proste vadny jako ten co ho tam ma stulpa.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

teromstat

Příspěvek od Serpico »

...díky palikx, já se jenom blbě ptám ale o Vaší konkurenci si myslím své a to asi oprávněně...GO motoru napíšou nový díl ( viz termostat ) a Pepa tomu věří...vanu dali bez těsnění jsou tam dvě ( jenom zalepili silikonem ) po půl roce ( Pepa dost doléval ) jsme to sundali mezi vanou je navíc odstřikový plech - všechno přetažený zkroucený a chcalo to potokem...výsledek práce Motor servise Řevnice s cenou okolo 40litrů...já si prostě nemůžu zvyknout a akceptovat uvedené výsledky pracovní činnosti taky-mechaniků...proto si vážím tebe a petrma...

mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
stulpa
Příspěvky: 68
Registrován: pát led 26, 2007 20:34
Bydliště: Litvínov

Příspěvek od stulpa »

diky ze rady chlapi,mnel sem ucpanej radiator,proto to netopilo. V autorizovanym servisu ve Svitavach mi vymnenili termostat (ze pry je to tim) zaplatil sem 8 stovek a auto stejne netopilo.Tak sem dal na vase rady a odpojil sem radiator,profoukl kompresorem proplachl vodou,vse sem potom zapojil zpet a topi to jako divy :D Akorat ten ukazatel teploty mi stale blbne ukazuje,pak klesne na nulu a pak zase z niceho nic zacne ukazovat.Staci treba jen na chvili zastavit a vypnout motor(treba jen na 2 minuty) :?
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

konektory

Příspěvek od Serpico »

....to stulpa možná by stačilo očistit kontakty ( chvílemi padá na nulu )...

mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Granko »

hmmm, ten radiator caka aj mna, ale taaaak sa mi do toho nechce, jelikoz na 16V je to porod... tuto zimu som to nejake vydrzal, ale buducu to uz budem musiet riesit. BTW, v servise ma presviedcali, ze to treba rovno vymenit (cena aj s robotou od 6 (carex) do 9 litrov (fancar) a preprachnutie nepomoze...
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

výměník

Příspěvek od Serpico »

....to Granko závada ve vložce ( výměníku tepla ) spočívá v jeho ucpání sajrajtem ( pokud neteče ) - takže stačí vyplachnout - vyfoukat - jakýmkoliv způsobem vyčístit - nová vložka většinou není zapotřebí...

mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

no jestli ti pada takhle tak je to mozna vadny budik nebo cidlo teploty.tezko rict.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“