Problem TACUMA - surne

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Pavol Pagač
Příspěvky: 10
Registrován: ned led 08, 2006 22:24
Bydliště: Mikušovce 251

Problem TACUMA - surne

Příspěvek od Pavol Pagač »

hladam informacie k tacume 1.6 a to k chodu motora.Problem je vo velkom
kolisani otačok hlavne pri preradovani na vačši rýchlostny stupen až o 500-700 ot.
v servise sami nevedia v čom je problem a iba hadaju možno vraj softver ? :( :?: :idea:
Naposledy upravil(a) Pavol Pagač dne sob dub 14, 2007 22:26, celkem upraveno 1 x.
Reklama
 

Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Příspěvek od Rastos »

Pokial myslis to, ze pri preradovani v neutrale otacky neklesnu alebo sa dokonca mierne zvysia, tak to je u Daewoo 16-ventilov normalne.
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
Pavol Pagač
Příspěvky: 10
Registrován: ned led 08, 2006 22:24
Bydliště: Mikušovce 251

tacuma

Příspěvek od Pavol Pagač »

da sa to kolisanie otačok dajako odstranit :?: :?: :?:
Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Příspěvek od Rastos »

Da sa na to zvyknut.
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
Pavol Pagač
Příspěvky: 10
Registrován: ned led 08, 2006 22:24
Bydliště: Mikušovce 251

tacuma

Příspěvek od Pavol Pagač »

nieje vacsia spotreba alebo čo nato spojka :?: :?: :?:
Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Příspěvek od Rastos »

Auto s tym nema problem, iba vodic, kym si zvykne. Aj mne to spociatku vadilo, pochodil som nejake servisy, ale teraz mi to uz ani nepride, neuvedomujem si to. Mozno este tak na studenom motore, ked je to vdaka syticu vyraznejsie. Ale ked sa zahreje, je to celkom v pohode.
Co sa tyka spotreby, ta by mala byt cca v hodnotach udavanych vyrobcom.
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
pppepppe
Příspěvky: 18
Registrován: sob zář 09, 2006 23:40

Vrzání

Příspěvek od pppepppe »

Zdravím všechny. Já jsem měl o Tacumu zájem v roce 2003 a už v té dopbě jsem slyšel o tomto problému. Byla mi doporučena nejméně 1,8 až 2,0 Koupil jsem 1,8 a zatím, podotýkám zatím jsem takové problémy nezaznamenal. Třeba to bude skutečně tím, že je to byť jen o kousíček míň, ale 1,6.
Pavol Pagač
Příspěvky: 10
Registrován: ned led 08, 2006 22:24
Bydliště: Mikušovce 251

Příspěvek od Pavol Pagač »

no neviem ale mne v servise povedali ze to je softverom ? :shock:
Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Příspěvek od Rastos »

No ak ti to naozaj robi v neprimeranom rozsahu, skus sa este popytat aj v inom servise. Niekde mozu iba hadat, a inde vedia z fleku povedat, co a ako, lebo uz nieco podobne riesili.
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
Jaroslav Jonáš
Příspěvky: 3
Registrován: úte črc 14, 2009 21:49
Bydliště: KLADNO 7

Re: Problem TACUMA - surne

Příspěvek od Jaroslav Jonáš »

[quote="Pavol Pagač"]hladam informacie k tacume 1.6 a to k chodu motora.Problem je vo velkom
kolisani otačok hlavne pri preradovani na vačši rýchlostny stupen až o 500-700 ot.


Zdravím vespolek.
jsem zde nový a majitelem TACUMY 1,6 jsem teprve zhruba 14dní ale mám stejný problém jako kolega, při přeřazení vyběhnou ot. motoru zhruba o 500-700ot a pomalu klesají. Jestli jsem dobře pochopil tak je to běžné??? a je třeba si na to zvyknout nebo je někde odstranitelná chyba? Nejdřív se zeptám radši zde než navštívím servis abych věděl zda má cenu tam vůbec jezdit. Za reakce na mojí otázku předem děkuji. J. Jonáš
Uživatelský avatar
megajvr
Příspěvky: 198
Registrován: stř led 14, 2009 19:05
Bydliště: Ostrava

Re: Problem TACUMA - surne

Příspěvek od megajvr »

...podobný problém jsem měl kdysi u Nubiry 2.0, ale jen v létě při prvním startu a jen asi 5 min. Jak se motor zahřál, všechno bylo jako dřív, takže jsem to nijak neřešil.
Ovšem pokud to kolísání otáček dělá pořád, tak tam nějaká chyba asi bude!!!! :((
Exauta : nějaká Tatra,Praga V3S,Karosa,Zetor,Olcit,Simca,Renault,Nissan,Škoda 100,1000,1203,Fabia,Nubira a teď Tacuma
Současné služ. : Škoda Octavia 1.9 Tdi
Jaroslav Jonáš
Příspěvky: 3
Registrován: úte črc 14, 2009 21:49
Bydliště: KLADNO 7

Re: Problem TACUMA - surne

Příspěvek od Jaroslav Jonáš »

Nejprv jsem si myslel, že to dělá sytič než se ohřeje motor ale bohužel to dělá i po hodině jízdy :(
Ještě počkám zda neporadí ještě někdo a pak holt navštívím servis.
Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Re: Problem TACUMA - surne

Příspěvek od Rastos »

Hosani budte kludni, je to v poriadku. My sme mali kedysi sluzobnu Tacumu a Kalosa 16V, oba to robili tiez. Ked si pozriete na www.auto.cz testy Lacetti, vsade udavaju "extremne pomaly pokles otacok" pocas preradovania.
Ja som z toho bol tiez spociatku vyhukany, so sluzobnym Kalosom som behal po servisoch a znamych automechanikoch, ale uz ti mi vraveli, ze je to OK. Casom som si na to zvykol a nasledne som sa s tym stretol aj u dalsich modelov Chevrolet.
Treba sa naucit s tym fungovat. Netreba cakat, kym otacky klesnu ako u inych aut, ale radit hned aj ked su otacky vysoke.
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
b.kramar
Příspěvky: 2
Registrován: pát lis 06, 2009 10:31

Re: Problem TACUMA - surne

Příspěvek od b.kramar »

jezdil jsem daewoo leganza 2.O benzin, super kára - a tento problém se u ní objevoval taky. Stačilo ale vyčistit lambda sondu, na diagnostice zapsat správné hodnoty a bylo po problému, protože se ale čas od času opakoval, vřadili mi v servisu takovou odklaovací olejovou nádobku za hlavu motoru - tak se rozstřikovaný olej nedostával dál a nezanášel sondu - od té doby se problém neopakoval. S daewoo jsem byl spokojený, tak jsem teď koupi Tacuma 1.6 a dělá to samý - jenomže nemůžu najít servis který na ni má diagnostiku (poraďte - dostupnost od \Kolína)
Jaroslav Jonáš
Příspěvky: 3
Registrován: úte črc 14, 2009 21:49
Bydliště: KLADNO 7

Re: Problem TACUMA - surne

Příspěvek od Jaroslav Jonáš »

Byl jsem s tím v servisu na diagnostice, když jsem řekl technikovi co mám za problém, jeho odpověd byla že tyto auta to dělají normálně. Pro klid mé duše to ale napích a vše OK.
Prý by se to nechalo odstranit přestřižením kabelu od snímače tachometru, já to tedy nezkoušel ale moc se mi to nezdá. Spíš mi to připadá jako blbost
Odpovědět

Zpět na „TACUMA/REZZO“