Palivomer

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Gif
Příspěvky: 17
Registrován: ned črc 25, 2004 21:14

Palivomer

Příspěvek od Gif »

Chci se zeptat kde najdu palivomer v nadrzi koukal jsem ze neco je z vrchu a neco ze spodu.Z vrchu to asi bude cerpadlo a ze spodu asi taky jelikoz tam odtud jde taky trubka poradi mi nekdo?
Reklama
 

Bady
Příspěvky: 159
Registrován: úte úno 03, 2004 23:13

Příspěvek od Bady »

Myslis plavak? Palivomer mas na pristrojovke :D , na nadrzi zvrchu je cerpadlo, ked ho vyberies, najdes tam aj plavak.. Ku plavaku idu kontakty cez spodok nadrze
Gif
Příspěvky: 17
Registrován: ned črc 25, 2004 21:14

Příspěvek od Gif »

Jo jo prisel jsem na to, ale matla me tam ta hadice maj to propojeny s cerpadlem.
Uživatelský avatar
Oskar
Příspěvky: 41
Registrován: ned bře 28, 2004 16:08
Bydliště: K.Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oskar »

Když jste u tý nádrže-mě palivoměr ukazuje asi dobře,ale ta oranžová kontrolka rezervy je nějak pomatená.Někdy svítí když jsem prázdnej a jindy když jsem tankoval.Je to napojený k plováku?
Gif
Příspěvky: 17
Registrován: ned črc 25, 2004 21:14

Příspěvek od Gif »

Jo tak nad tim jsem taky dumal jak to funguje,Ale princip je jednoduchy. vubec to k plovaku neni pripojeny je tam takovy kalisek s otvorami tam je teplotne zavisli odpor ktery je na jedne strane pripojen ke kalisku a kalisek je ukostren a druhy konec je pripojeny az k zarovce do palubovky. Kdyz je tam palivo tak se ten odpor ochlazuje zarovka nesviti. ale kdyz klesne palivo kalisek se vyprazdni a odpor se zacne zahrivat cimz zmeni svuj odpor a zarovka se rozsviti.
Uživatelský avatar
miv
Příspěvky: 75
Registrován: úte dub 06, 2004 14:08
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

kontrolka...

Příspěvek od miv »

je zaujimave ze tu spomynate kontrolku nadrze... mne totiz to este ani raz nezasvietila... a to teda nemozem povedat ze by som jazdil stale na plnu nadrz... uz som bol aj tak ze rucicka bola zaroven s tou poslednou cervenou palickou.. tak neviem... ze by som mal vypalenu ziarovku??? :?
miv
člen:NEXIA Club

Nexia skoncila svoju put...
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: kontrolka...

Příspěvek od Blue Lanos »

miv píše:ze by som mal vypalenu ziarovku??? :?
nezelaj si to zistit na ceste :lol: :oops:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Mě se rozsvicí kontrolka až když najedu tak 50 kilometrů na prázdnou nádrž to znamená opřenou ručičku o doraz taky mám občas nervy jestli dojedu a jesli je v pořádku 8)
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Jinak systém rozsvěcení kontrolky tu Gif popsal naprosto přesně ta hadička je jinak zpátečka benzínu do nádrže 8)
Pajda
Příspěvky: 335
Registrován: pon úno 02, 2004 11:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda »

A jak by se na tu zpátečku dalo jezdit? Aby přibýval benzín v nádrži :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Podla Navodu na udrzbu k Nexii sa kontrolka paliva rozsvieti pri poslednych 70 km. Tolko by ste mali este urobit pocas trvale rozsvietenej kontrolky,samozrejme mimo mesta.
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

No když to vymyslíš tak dostaneš nobelovku za perpetum mobile
A jak by se na tu zpátečku dalo jezdit? Aby přibýval benzín v nádrži
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“