Jaký střešní nosič na Aveo?

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jeník
Příspěvky: 32
Registrován: pon zář 18, 2006 15:47
Bydliště: Praha

Jaký střešní nosič na Aveo?

Příspěvek od Jeník »

Ahoj, nedávno jsem si pořídil Aveo:) kouzelné to vozítko. Ale trošku mě zklamali prodejce ohledně střešního nosiče který se na Aveo nevyrábí. A dle jejich informací použití nosiče od náhradního výrobce poškozuje dveře, prý tam není dostatek místa pro vložení patky. Jak to řešíte vy? Začínám uvažovat o dodatečné instalaci hagusů, dělal jste si je někdo dodatečně? Jde mi pouze o to abych mohl vozit na střeše kola či lyže.
Díky za pomoc.
Jeník
Reklama
 

Uživatelský avatar
srneček
Příspěvky: 106
Registrován: čtv říj 05, 2006 10:40
Bydliště: Oslavany, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

zahrádka

Příspěvek od srneček »

:cry: Asi nesjsem sám kdo narazil na stejný problém. Nevím jak ty, ale ty hagusy by jsem nemontoval, jelikož přijdeš o záruku na kastli a navíc je podle mě blbost vrtat díry do zinkovaný kastle. :?: :?:
Takže zatím čekám až mě něco napadne. Jinak ty patky se tam vlezou (podle výrobce), ale zničíš těsnící gumy!!!
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Příspěvek od mino »

Hagusy som chcel aj ja ale ked mi povedali že budu musiet prevrtať strechu tak som povedal že eé. Univerzal nosič je príliš uzky ale u nas sa dá objednať na Aveo 5D nosič od f. Neumann (nieje to náhodou ceská firma?) v cene cca. 4000 .- Sk. Tak mi bolo povedané u predajcu Chevrolet.
Škoda Roomster TSI
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

no nazdar. Tady furt někdo naivně věří v pozink. Neobjte, Aveo je atyp takže do 3 let někdo nějakej nosič vyrábět bude.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
srneček
Příspěvky: 106
Registrován: čtv říj 05, 2006 10:40
Bydliště: Oslavany, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od srneček »

Věří či nevěří - to je prostě dlouhá debata.
Každopádně pravda je, že ty zahrádky se dělat časem budou, hlavně i s ohledem na to, kolik těchto aut začíná jezdit na našich silnicích. Každopádně kdyby nejhúř, tak se dají oddělat ty krycí gumy co jsou na střeše, vyříznout vhodně velký otvor a použít zahrádku z Kadett E až Astra G - s posuvnýma úchytama - ta se na OPELech přidělává právě za tento spoj na střeše jen u OPELa je na střeše místo gumy plast a má posuvný krytky.
Po takový úpravě zbudou na autě jen odbélníčkový otvory v gumách na střeše a myslím si, že by nebyl problém udělat sem nějakou krytku.
Uživatelský avatar
Jeník
Příspěvky: 32
Registrován: pon zář 18, 2006 15:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jeník »

srneček píše:Věří či nevěří - to je prostě dlouhá debata.
Každopádně pravda je, že ty zahrádky se dělat časem budou, hlavně i s ohledem na to, kolik těchto aut začíná jezdit na našich silnicích. Každopádně kdyby nejhúř, tak se dají oddělat ty krycí gumy co jsou na střeše, vyříznout vhodně velký otvor a použít zahrádku z Kadett E až Astra G - s posuvnýma úchytama - ta se na OPELech přidělává právě za tento spoj na střeše jen u OPELa je na střeše místo gumy plast a má posuvný krytky.
Po takový úpravě zbudou na autě jen odbélníčkový otvory v gumách na střeše a myslím si, že by nebyl problém udělat sem nějakou krytku.
Ahoj,
no to je zajímavá informace, pokusím se opláckou zahrádku někde sehnat. Nechápu že to Aveo nemá vyřešený:( pro mě to je fatal error.
Ptal jsem se ve fyrmě Neumax na montáž hagusů a není problém, montáž je pouze díra do střechy z venku, zevnitř auta se nic nedělá. Cena cca 4000,- včetně montáže + 1100 kč příčníky. Podle vyjádření GM to záruku na kastli ruší pouze na závady způsobené montáží, tzn. když vám budou reznout dveře nebo blatníky tak normálně záruku uplatníte, samozřejmě když se objeví rez na střeše vedle uchycení hagusu tak máte smůlu...
Tož asi tak. Až vyřeším tohdle dilema dám vědět:) Mějtese
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Stresni nosic na AVEO
Obrázek

Střešní nosič Chevrolet Aveo 4 dv., 5dv. r.v. 05-> uzamykatelný.
Výrobce: Piccola-M
Cena: 3040kč

odkaz: http://www.auto-nosice.cz/index.php?p=p ... roduct=867
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Stresni nosic AVEO
Obrázek

CHEVROLET, Aveo, 4-dr Sedan, r.v. 2006->
Střešní nosič firmy Thule je k střeše vozidla uchycen za nosný rám karoserie nad dveřmi. Výrobek je dodáván bez zámků. Zámky je možné zakoupit samostatně, naleznete je v sekci "Související zboží". Výhodou je, že výrobek lze pořizovat formou stavebnice, tzn. že lze zakoupit díly samostatně což umožňuje snadnou přestavbu střešního nosiče na jiný automobil záměnou patřičných dílů sestavy. Nové montážní kity jsou neustále vyvíjeny pro nové typy vozidel.

odkaz: http://www.neumax.cz/obchod/chevrolet-a ... 6-ths3813/
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Pokec“