Olejove filtre

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Blue Lanos, pejee, lomngi

Odpovědět
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Olejove filtre

Příspěvek od ppp »

Neviem ci to tu uz prebehlo ale davam do pozornosti velmi dobry clanok:

http://h-fans.cz/index.php?url=dokument ... recenze_re

Z tych filtrov predavaju tecneco v http://www.auto-art.sk/ v BA a mann v pezinku http://www.femoto.sk/

Ja som zatial kupoval filtre hannaro (alebo teraz uz GM ale je to len iny napis na tom istom filtri) v carmaxe a fiaam v PP v skodovkovom obchodiku. A k tomu clanku mam par doplnkov:

1. hannaro alebo GM co predavaju v carmaxe su smejdy. Nemaju ziaden spatny ventil, vnutro drzi pokope vdaka hrubemu gumenemu kruzku ktory to ma nielen utesnit ale aj fungovat ako pruzny element neexistujuceho obtokoveho ventilu. Proste je kovova konstrukcia (aspon ze to nei je z papiera) v ktorej je papier pritlacena otvorom na zadnu stenu filtru pomocou gumy ktora je medzi plechom so zavitovym otvorom . Filtracna plocha je sice 0.12m2 ale to ho nezachrani takze uz viem aky filter nebudem viac kupovat. Tymto vyhasujem ze darujem za odvoz jeden filter GM. :) Viac info snad netreba dodavat.
2. fiaam ma sice spatny ventil ako fram v tom teste ale ma poriadny obtokovy ventil s gumenym tesnenim a celkovo ma pevnu plechovu konstrukciu a filtracny papier spojeny pevnym plechovym zaliskom ziadne nitky. Ma pruzinu ktora to cele tesni, filtracna vlozka je vymedzena tym ze je nastoknuta na predku takzenepotrebuje dalsie vymedzovacky. Plocha 0.12m2.

3. Hustota papiera nie je dolezita pretoze podla toho co som videl na oboch filtroch tlak oleja proste papier zlisuje dokopy a tak aj ak ma povodne papier volnejsie skladany po pouziti bude aj tak natesno a volny priechod bude mat olej len prehybe medzi zlozenymi "pukmi".
4. Ja mazem filter silikonovou pastou na tesneni a este som nemal problemy s jeho zlozenim (teda ak velmi nepalil :) ).
5. Je skutocen dobre pozriet si kvalitu opracovania zavitu pretoze som na filtri nasiel kovovu struzlinu nastastie stale drziacu v zavite.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

filtr

Příspěvek od Serpico »

zajímavé ... použïl jsem z Krče asi polský 70 Kč - nyní používám Pulorator ( USA? licence ) určeno pro Nexii a Nubiru za 130 Kč Heřmánek sport - Pankrác - každý výrobce si určuje hodnotu tlaku ventilu - jednoznačně polské nebrat! ...teď mi překvapil v této ceně BOSCH v Makru a to proto, že dodává s filtrem i měděnou podložku pod výpustný šroub - určeno pro Kadetta.

Každopádně zajímavé srovnání, dík a měj se
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Rado
Příspěvky: 525
Registrován: pát led 21, 2005 16:28
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Rado »

Fakt zaujimave.....este by ma zaujimalo jak su na tom filtre FIAAM
Matiz SE 99 zelena metla - stale sa na nom pracuje
Uživatelský avatar
SkylineGTR
Příspěvky: 1463
Registrován: čtv úno 05, 2004 09:50
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SkylineGTR »

Já používám Purflux. 8)
Daewoo Lanos 1,6 16v - Remus + Denso + KD + OMP + KYB + H&R + O.Z ;o)

http://s10.gladiatus.cz/game/c.php?uid=111067
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Já používám vzduchový i olejový filtr Mann...snad je to jméno zárukou kvality...(doufám :) )
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Rado píše:Fakt zaujimave.....este by ma zaujimalo jak su na tom filtre FIAAM
Kuk moj prispevok bod 2 ;). Fiaam je v pohode, oproti mannu je lepsi v gumenom tesneni na obtokovom ventile ale zase sa mi zdal ten ventil velmi lahko otvoritelny, bohuzial nemam s cim porovnavat. Zase ma ale gumenopruzinkovy spatny ventil co je podla autora uvedenho clanku nic moc.

Kessler: :) Ked som sa na filtre mann pytal v jednej predajni tak mi povedal predavac ze aniu mann nemam zaruku kvality lebo sa to nerobi len v nemecku ale aj v cechach a ktovie kde este :). Ale smejd to hadam nebude.
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Velmi zajímavý článek, ale já jsem vždy koupil olejový filtr a bylo mi jedno kdo ho vyrábí. Jak píše i sám autor testu, ostatní filtry vyhovují také. Při koupi olej.fitru se budu zajímat i o značku a výrobce.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

filtr olej

Příspěvek od Serpico »

....mnoho povolaných - málo vyvolených - dodávám ten, který výrobce doporučuje toho svého z prvovýroby ( dodává na montáž ) a má to opodstatnění -
ventil tlak - velikost celkem, vstupní otvory - řekněme je to naladěný na ten, který motor - výkon olej čerpadla, tlak atd.
Každopádně nemá smysl rozlišovat dle ceny 70 - 140 ( mimo extrem 400 ), máme možnost vybírat. Nemusíme podléhat prodejců - ti budou vychvalovat svoje.
Osobní zkušenost používám Pulorator je určen pro Nexii a Nubiru asi 130 cena - poprvé jsem tam dal z Krče za 70 asi polský - nebrat ( k polským dílům mám odpor ).
Otázka pro palikx-petrm co je dobrý a co dávaj v GOL CARU?
Mějte se fajn a diskutujme, již jsme na slušné odborné úrovni.
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“