Bum-bac-bang :( + Havarijne poistenie

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
djpsx
Příspěvky: 697
Registrován: sob bře 18, 2006 19:06
Bydliště: Pardubice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od djpsx »

No co já mám zkušenost, tak jsou potřeba údaje obou účastníků nehody.Ale to je v případě,že jemu by vznikla taky škoda. Já jsem to měl naopak než ty.Mě se nic nestalo a on měl promáčklé dveře, takže jsme si vyměnili údaje (adresu,SPZ atd.) a pojišťovně to stačilo.

Takže teoreticky by pojišťovně měly stačit tvé údaje. No uvidíš v pojišťovně. Hodně štěstí.
Daewoo Nubira Kombi 1.6SX,r.v. 99 střední výbava, stříbrná, tuning výfuk, 205/50 R16 al. kola Zender, RMG Sony
Daewoo Nubira Sedan 2.0, r.v.98 (do provozu 2001), plná výbava, tmavě modrá metalíza, MP3 CD rádio.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 459
Registrován: pát čer 16, 2006 22:35
Bydliště: Bratislava - Dúbravka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viktor »

To JRD: myslim, ze pojdem do toho sam, za tych 5000 mi to asi nestoji, ak mi to pomozes zvarit, malo by to byt uz potom OK, vyrovnam tu vystuhu, a neskor ked budem mat cas tak ten naraznik vybrusim, aj tak uz vyzeral hrozne a prelakujem, tie oderky pod maskou na kapote urcite spravim tak aby to nebolo moc vidiet aj ked je to metaliza. Len musim v pondelok objednat ten drziak na ramcek znacky ... to auto je aj tak slusne obuchane ... nema to asi vyznam vrazat do toho velke peniaze, chcel som to len koli tomu prasknutemu narazniku, ale ked vravis, ze to neni problem, tak ti verim, na tej tvojej nessi nebolo nic vidiet ...
(predane) Lanos SE 1.5MPI 8V 63kW/86HP sedan
(teraz) Ford Focus 16V 74kW/100HP hatchback
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

..no ..
ono kukaam ze na straanke nemaam aktuaalne fotky..
/./ja som tam zavaroval aj tu dieru, co mi tam ostala po tej "jazde na zvodidle" ..
...cca v 90km/h..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

havarka

Příspěvek od simone »

Viktor ten s tou oktavkou je len sekundarny učastnik ako tomu hovorime /starter/ ale priamo si učastnik ty a ten do koho si narazil to je pre policiu smrodajne. To sa tak berie preto lebo potom by vznikla situacie padajucich kariet a spusti sa špirala pretože ten s tou oktavkou povie že on iba reagoval a ten predním to spôsobil a tak dalej.. Ked si to zavinil ty tak fakt nema zmysel volať policiu . Mi vtedty ešte dame za porušenie pravidiel vinnikovi 2tis Blokovu pokutu./o tolko sa to hned predraží/. Tie "male" škrabance bud rad že si takto skončil!!! Pred rokom zamnou tiež neubrzdil a napalil domna 112 kou a moja nexinka umrela na mieste. Mi sme vyviazli "zdraví" 3týždne PN a sudne pojednavanie o vine a škode!!
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

Viktor píše: Myslim, ze mas velky problem s pojmami VINNIK a UCASTNIK nehody, vinnik som ja a ucastnik bol aj on, tak ako aj kazdy svedok, ktory v tom case stal pobliz ...
Mám takový dojem, že máš trošičku problémy s chápáním :roll: .
To jako když budu někde stát, sedět v autě, a kus ode mne se dvě auta srazí, tak jsem dle tebe účastník té nehody? LOL...
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

To je vsetko v pohode a myslim, ze ti to JRD spravi pekne a budes spokojny. Kolegovi sa stala omnoho horsia nehoda fotky budu v tyzdni asi... Nevideli sme to ale zevraj to je moc zleeee :cry: :cry: :cry: Inak posadka v pohode. Nejak sa to sype... :( :cry:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

Docent píše:
Viktor píše: Myslim, ze mas velky problem s pojmami VINNIK a UCASTNIK nehody, vinnik som ja a ucastnik bol aj on, tak ako aj kazdy svedok, ktory v tom case stal pobliz ...
Mám takový dojem, že máš trošičku problémy s chápáním :roll: .
To jako když budu někde stát, sedět v autě, a kus ode mne se dvě auta srazí, tak jsem dle tebe účastník té nehody? LOL...
Docent, teraz si nepochopil ty, ty by si bol ako svedok.

cervenym som zvyraznil co napisal Viktor
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 459
Registrován: pát čer 16, 2006 22:35
Bydliště: Bratislava - Dúbravka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viktor »

Docent píše:
Viktor píše: Myslim, ze mas velky problem s pojmami VINNIK a UCASTNIK nehody, vinnik som ja a ucastnik bol aj on, tak ako aj kazdy svedok, ktory v tom case stal pobliz ...
Mám takový dojem, že máš trošičku problémy s chápáním :roll: .
To jako když budu někde stát, sedět v autě, a kus ode mne se dvě auta srazí, tak jsem dle tebe účastník té nehody? LOL...
Citujem z MINV:
...
Účastník dopravnej nehody je osoba, ktorá sa priamo aktívne alebo pasívne zúčastnila na DN. Nejde len o vodičov vozidiel, ale o všetky osoby, ktoré sa na nehode zúčastnili bez ohľadu na ich podiel na jej zavinení. Teda sú to aj osoby vo vozidlách, aj vodič a posádka vozidla, ktoré svojím konaním vyvolalo udalosť v cestnej premávke, následkom ktorej došlo k nehode iného účastníka premávky.
...
(predane) Lanos SE 1.5MPI 8V 63kW/86HP sedan
(teraz) Ford Focus 16V 74kW/100HP hatchback
Uživatelský avatar
wildo
Příspěvky: 7
Registrován: pát říj 06, 2006 20:55

Bezpečná vzdialenosť

Příspěvek od wildo »

Zdravím Vás a prispievam tiež so svojou skúsenosťou. Po 35-tich rokoch
jazdenia sa mi podarilo podobným spôsobom rozbiť Lanosíka. Vozidlo
predomnou zabrzdilo na semafore pre chodcou, hoci sa zdalo, že ešte prejde, ale na poslednú chvíľu šlapol na brzdy a už som bol v ňom. Bol som prekvapený nárazom pri 40 km rýchlosti, aká je to šupa. Stalo sa mi to v Brne, za čo som schytal 2000.- Kč. pokutu a strhli mi 3 body po novom. Auto bolo pojazdné, takže som došiel na Slovensko v pohode.
Oprava stála skoro 80 000.- Sk. Dal som to do Daewoo servisu, behom
troch týždňou som to mal opravené a som s prácou spokojný, spravili to veľmi pekne, čo som sa obával, nakoľko som dosť pedant na auto. Nemal som nikdy poistnú udalosť a prekvapilo ma ako perfektne postupovala poisťovňa Kooperatíva a cez krycí list som všetko vybavil, samozrejme som zaplatil spoluúčasť.

To je moja skúsenosť, je pravda že teraz si dávam večšieho maizla na semaforoch a vôbec. Tie tri týždne bez auta mi stačili.

Chcel by som sa spýtať na tomto fóre, ako sa dá prihlásiť do Lanos clubu ?
----------------------------------------------------------------------
Lanos : rok výroby 1999 Zelená metalíza
Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 459
Registrován: pát čer 16, 2006 22:35
Bydliště: Bratislava - Dúbravka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viktor »

Blue Lanos píše:To je vsetko v pohode a myslim, ze ti to JRD spravi pekne a budes spokojny. Kolegovi sa stala omnoho horsia nehoda fotky budu v tyzdni asi... Nevideli sme to ale zevraj to je moc zleeee :cry: :cry: :cry: Inak posadka v pohode. Nejak sa to sype... :( :cry:
Ale ved hej, ono svojim sposobom som vyviazol uplne super, asi som to uz potreboval, musim priznat, ze jazdim dost rychlo, ale na druhej strane vzdy vyhadzujem smerovky s dost velkym predstihom, preto som nastvany, ze taky dedo bulo na nejakom prditku, si proste v kopci len tak zastane a odboci niekde do prdele, a smerovku hodi az ked odbocuje, potom sa tam vacsinou vsetci naskladaju za sebou ... tentoraz som to bol ja ...

Verim, ze to nejak slusne spravim, dufam, ze JRD helfne :) len, dufam, ze ten naraznik bude opat dobre sediet, lebo teraz poriadne odstava odvsadial, a vsetky plechy v predu su pekne poposuvane, inac naozaj to nebudem riesit cez havarijnu, lebo oni by asi informovali mojich uzernikov, ktory mi pozicali na auto, lebo poistka je vinkulovana v ich prospech a mohli by zacat ziadat, aby som auto okamzite uviedol do povodneho stavu...

Inac ten na tej oktafke, bol velmi mily, lebo mu dost lepilo, ze mu asi dobre vynadam, to som este nepisal, lebo minutu pred havarkou som ho skoro sundal z boku, vela by mu z nej neostalo ... isiel totiz do pruhu kde sa odbocuje dolava a ja som isiel v pruhu kde sa odbocuje doprava, ked sa cesta rozdvojovala, zrazu ked som uz bol vedla neho si to rozmyslel a len tak v zakrute mi vosiel do cesty, lenze vtedy som to stihol zvrtnut na bok a zabrzdit, takze si o to uz vtedy koledoval ... mal znacku NO-XXXXX, ani neviem co to je zac, evidentne bol v dubravke dost zmateny ...
(predane) Lanos SE 1.5MPI 8V 63kW/86HP sedan
(teraz) Ford Focus 16V 74kW/100HP hatchback
Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 459
Registrován: pát čer 16, 2006 22:35
Bydliště: Bratislava - Dúbravka
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezpečná vzdialenosť

Příspěvek od Viktor »

wildo píše:Zdravím Vás a prispievam tiež so svojou skúsenosťou. Po 35-tich rokoch
jazdenia sa mi podarilo podobným spôsobom rozbiť Lanosíka. Vozidlo
predomnou zabrzdilo na semafore pre chodcou, hoci sa zdalo, že ešte prejde, ale na poslednú chvíľu šlapol na brzdy a už som bol v ňom. Bol som prekvapený nárazom pri 40 km rýchlosti, aká je to šupa. Stalo sa mi to v Brne, za čo som schytal 2000.- Kč. pokutu a strhli mi 3 body po novom. Auto bolo pojazdné, takže som došiel na Slovensko v pohode.
Oprava stála skoro 80 000.- Sk. Dal som to do Daewoo servisu, behom
troch týždňou som to mal opravené a som s prácou spokojný, spravili to veľmi pekne, čo som sa obával, nakoľko som dosť pedant na auto. Nemal som nikdy poistnú udalosť a prekvapilo ma ako perfektne postupovala poisťovňa Kooperatíva a cez krycí list som všetko vybavil, samozrejme som zaplatil spoluúčasť.

To je moja skúsenosť, je pravda že teraz si dávam večšieho maizla na semaforoch a vôbec. Tie tri týždne bez auta mi stačili.

Chcel by som sa spýtať na tomto fóre, ako sa dá prihlásiť do Lanos clubu ?
----------------------------------------------------------------------
Lanos : rok výroby 1999 Zelená metalíza
Ja som tiez dost velky pedant, preto ma to serie, okolo kazdeho skrabanca chodim a rozmyslam co s tym :) Inac to ti verim, ze 40km/h je poriadna supa, ja som brzdil asi zo 60km/h, okamzite som flekoval akonahle som zbadal brzdove svetla a hore kopcom, dobrzdil som to na nejakych 15km/h a supa to bola teda riadna ... ale ako vravi, Blue v posledom case sa to sype ... u nas v Dubravke, ked chodim domov cez patronku, riskujem zivot kazdy den, co sa tam deje, to uz neni normalne, kto tade chodi vie o com hovorim ...
(predane) Lanos SE 1.5MPI 8V 63kW/86HP sedan
(teraz) Ford Focus 16V 74kW/100HP hatchback
Uživatelský avatar
peco
Příspěvky: 637
Registrován: stř pro 21, 2005 14:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezpečná vzdialenosť

Příspěvek od peco »

wildo píše:....

Chcel by som sa spýtať na tomto fóre, ako sa dá prihlásiť do Lanos clubu ?
----------------------------------------------------------------------
Lanos : rok výroby 1999 Zelená metalíza


v pravo hore je okienko login a na jeho spodku je REGISTRACIA.
Uživatelský avatar
wildo
Příspěvky: 7
Registrován: pát říj 06, 2006 20:55

To Pecovi

Příspěvek od wildo »

Ďakujem, už som sa zaregistroval. Sú tu perfektné príspevky, tak sa teším a dúfam že aj ja budem prispievať.
Lanos SE 1.5MPI, 8v, 4 dver. 63kW/86HP, 42U Zelená metalíza
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Viktor píše: Citujem z MINV:
...
Účastník dopravnej nehody je osoba, ktorá sa priamo aktívne alebo pasívne zúčastnila na DN. Nejde len o vodičov vozidiel, ale o všetky osoby, ktoré sa na nehode zúčastnili bez ohľadu na ich podiel na jej zavinení. Teda sú to aj osoby vo vozidlách, aj vodič a posádka vozidla, ktoré svojím konaním vyvolalo udalosť v cestnej premávke, následkom ktorej došlo k nehode iného účastníka premávky.
...
No a prave podle tehle definice ten clovek, ktery odbocoval neni ucastnikem nehody. On se ji ani neucastnil. Ani nesedel ve vozidle, ktere se ji ucastnilo jako spolujezdec. A ani se nehoda nestala jako dusledek toho, co on udelal, protoze vozidlo pred Tebou stihlo zastavit. Nehoda se stala proto, ze si nedodrzel bezpecnou vzdalenost za tim vozidlem, ktere stihlo zastavit.
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

zakon

Příspěvek od simone »

jo citacia je jedna vec a potom su vykonavacie vyhlášky MV SR a tie to konkretizuju a podla toho sa pracuje :idea:
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Odpovědět

Zpět na „LANOS“