Elektrony na Nexiu

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

elemarek

Elektrony na Nexiu

Příspěvek od elemarek »

Dobry den.
Ak mi vie niekto poradit.Chcem si kupit elektrony na moju nexiu 1.5 8V ale nie samozrejme 13" ale nieco viac.Ale neviem presne rozmery pri 14" elektronoch a taktiez pri 15" a 16" a samozrejme co najsirsie ale tak aby mi tam vosli a nebol ziadny problem.A ku tomu potom samozrejme aj rozmer pneumatik.Za radu vopred dakujem. elemarek@stonline.sk
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

tusim, ze uz jsme to tady probirali 8)

Vetsina z nas ti doporuci kola 15" sirka rafku 6,5 nebo 7" (palcu) a ET, to znamena to jak kolo bude vylezly ven, to bude nejlepsi tak nejak kolem 42, abys nemusel vytahovat lemy blatniku.

Pneu zvol 195x50.
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Peca
Příspěvky: 541
Registrován: čtv říj 23, 2003 13:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peca »

milosh píše:tusim, ze uz jsme to tady probirali 8)

Vetsina z nas ti doporuci kola 15" sirka rafku 6,5 nebo 7" (palcu) a ET, to znamena to jak kolo bude vylezly ven, to bude nejlepsi tak nejak kolem 42, abys nemusel vytahovat lemy blatniku.

Pneu zvol 195x50.
jj tak nejak to bude 8)
PECA
Daewoo Nubira II Kombi r.v. 2001 CDX 2,0 16V troška tuningu a hudby ;-)
Fiat Punto 1,7TD 3dver. r.v. 1994 žádný tuning a hóóóódně hudby
Honda VFR 800 r.v.1999 miláček, troska tuningu, výfuk pod sedlem atd...
juradeus

Příspěvek od juradeus »

Co tak vysvetlit laickej spolocnosti, co to vlastne to stale spominane ET znamena? Cochvila nasusim 150 kc, zaslem fotky a uvidite tie najkrajsie elektrony na nexiu .-) tak ma napadlo, neznamena ET elektron? .-)
Uživatelský avatar
Radmont
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 09, 2004 16:23
Bydliště: Žilina

Příspěvek od Radmont »

milosh píše:tusim, ze uz jsme to tady probirali 8)

Vetsina z nas ti doporuci kola 15" sirka rafku 6,5 nebo 7" (palcu) a ET, to znamena to jak kolo bude vylezly ven, to bude nejlepsi tak nejak kolem 42, abys nemusel vytahovat lemy blatniku.

Pneu zvol 195x50.
staci pozorne citat forum, vsetko tu je
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

ET znamená vzdálenost opěrného místa ráfku (ta plocha kterou dosedne kolo na náboj ) od středové osy ráfku trakže čím je ET menší číslo tím je kolo více vylezlé ven 8)
Uživatelský avatar
Oskar
Příspěvky: 41
Registrován: ned bře 28, 2004 16:08
Bydliště: K.Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oskar »

Já jsem teď koupil nový elektrony a pneu 15" 195 no a všichni přátele se do mě pustily,že mi to bude žrát a že ta patnácka ani neutáhne.Já si osobně myslím ,že kolo je sice širší ,ale tím ,že je nišší tak se hustí na větší tlak.Tak má jiné vlastnosti přilnavosti a nebude to tak horký.Průměr kola je vlastně stejný,jíná šířka ,jiná přilnavost,jina směs pneu.Jaké s tím máte zkušenosti.Pneu jsou MICHELIN RS sport 195x15x50.Ty 13" jestli jste vyděly na fotkách jsou malý,trapný a pneu jak mantinel.
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

tak to je pekna bllbost :evil: pokial budes jazdit rovnakym stylom ako doteraz nebudes mat spotrebu vyssiu ani o liter 8) 8) Mam t195/50 od jari a ziadne zvysenie som nepocitil!!!
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Oskar
Příspěvky: 41
Registrován: ned bře 28, 2004 16:08
Bydliště: K.Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oskar »

To si také myslím.Ono spíše bude o tom ,že někdo má 13" a bude mi chválit hezčí to bych nesměl znát své kolegy v práci.
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Neboj nic Oskare vsetko bude ako pred tym a este aj lepsie to zistis po par metroch :) Tak sa potom pochval co si poridil 8)
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Oskar
Příspěvky: 41
Registrován: ned bře 28, 2004 16:08
Bydliště: K.Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oskar »

chtěl jsem sem dát foto ,ale něco se pokazilo nemohu to nahrát z PC na svoji stránku fotku.Jinak jsem velice překvapen,s těmi novými koly je to úplně jiný,nevím jak to popsat.Mohu hezky z ostra řezat zatáčky,trochu víč to hlučí na hrubém povrchu,když chci zatočit musím trochu víc zabrat,ale po zatočení je to přesnější,nehoupe se to jako kachna,ale na vodě mi to trochu nahání hrůzu.Co se týče rozjezdu-musím jen o malinko víc přišlápnout,ale pak nehrábne,spíše pěkně vmáčkne do sedačky.No a co se týče vzhledu -nelze srovnávat,protože ty 13" jsou vážně děcký(malý hubený chudinky)
Tady to asi Všichni znáte ,mě to trochu překvapilo.Tak všichni co máte 13" a chcete přezout budete zírat-je to OK.
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Oskar píše:chtěl jsem sem dát foto ,ale něco se pokazilo nemohu to nahrát z PC na svoji stránku fotku.Jinak jsem velice překvapen,s těmi novými koly je to úplně jiný,nevím jak to popsat.Mohu hezky z ostra řezat zatáčky,trochu víč to hlučí na hrubém povrchu,když chci zatočit musím trochu víc zabrat,ale po zatočení je to přesnější,nehoupe se to jako kachna,ale na vodě mi to trochu nahání hrůzu.Co se týče rozjezdu-musím jen o malinko víc přišlápnout,ale pak nehrábne,spíše pěkně vmáčkne do sedačky.No a co se týče vzhledu -nelze srovnávat,protože ty 13" jsou vážně děcký(malý hubený chudinky)
Tady to asi Všichni znáte ,mě to trochu překvapilo.Tak všichni co máte 13" a chcete přezout budete zírat-je to OK.
Ja som ti to hovoril :) Co sa tyka zataciek je to ok aj bocny vietor uz si ani neskrtne ale naklana sa to na makkom perovani takze pocit je stale troska taky blby ked sa cela kasna naklana v zatacke :roll: :cry: Hlavne od zadu to vyzera o mnoho lepsie ako na 13" galuzkach :D
Ake mas pneu? Mne to na Uniroyaloch za dazda sedi ako kacica na vode :) Ale je pravda ze na drsnem asfalte to huci viac ;)
Tak preju hodne km bez nehody 8)
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Oskar
Příspěvky: 41
Registrován: ned bře 28, 2004 16:08
Bydliště: K.Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oskar »

Pneu mám Michelin RS 197*15" 50-nevím jistě .Myslím dodrý ne?
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Jen je to trochu citlivější na vyjeté koleje :cry:
Uživatelský avatar
Radmont
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 09, 2004 16:23
Bydliště: Žilina

Příspěvek od Radmont »

hlavne ten rozbeh sa hodi. na 175/70/R13 po dazdi ma predna naprava aj pri jemnom rozbehu tendenciu preklzavat.
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“