Ake zimne pneu

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Blue Lanos, pejee, lomngi

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Koukl jsem na levné gumy na těhle stránkách a spíš bych vzal ty "H" CHAMPIRO WT AX 185/65 R14 86H asymmetric
Zimní pneu za asi 1683,20 a mají slušný test a rozdíl mezi "T" je jen 60,-
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Tie som tiez pozeral len nemam rad asymetricke vzory. Je sice pravda ze michelinky s asymetrickym vzorom mi v jednom vyjazde z dialnice nepiskaju pri 70km/h zatial co tie predosle (stare uz na dojazd) veselo kvicali uz pri 60km/h ale to nic znaenat nemusi. Akurat tie AXy uz nemaju taky "zimny" dezen. Nebudem radsej spekulovat pojdem do tych plusiek. Howgh :).
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Ty Savy bohužel s žádnými jinými zimáky porovnat nemůžu...ale pro mě je podstatné, že nestály moc a že splnily to co jsem od nich čekal...vyjel jsem všude kam jsem chtěl (dokonce i nahoru na Ještěd bez řetězů), auto nikde na břečce neustřelilo ani neuklouzlo a ani na suchém asfaltě nehučely...co víc si přát :)
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Neviete kde by som nasiel nejake objektivnejsie testy? Tie co su na tyres.com su onicom (odvolavky z toho online obchodu , to su subjektivne nazory jednotlivcov takze ich vypovedacia hodnota je asi taka ako ked ja chvalim debiky ktore boli ako moje prve a zatial vlastne jedine zimaky. Sice tuto sezonu som jazdil na matadoroch lenze na inom aute a tak je to mozno nezvykom.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Ozaj a este tie debiky na skodovke (vzor podobny ako tie chamipro wt bez plusu ale kosostvorce rovnobezne) na hladkom asfalte pekne zuneli. Ked som to pocul prvy raz myslel som ze sa uzyvaju loziska :). Ale s tym som zmiereny hlavne aby som s nimi zabrazdil aj vysiel kam budem potrebovat. To je prvorade, takze na hluk nepozeram.
Jupi
Příspěvky: 77
Registrován: úte srp 16, 2005 17:38
Bydliště: okr. SC
Kontaktovat uživatele:

Pieskovanie

Příspěvek od Jupi »

Zdravim,

vsimol som si, ze ppp pisal o pieskovani. Este minuly rok som (asi) na tomto fore videl kontakt na pieskovaciu firmu, ktora pieskuje + strieka za rozumne peniaze. Teraz ho neviem najst. Bolo to nejake druzstvo. Neviete mi poradit? Kraj BA, TT, NR. Blizi sa zima a rad by som dal prepieskovat a nalakovat zimne disky. Pustaju vzduch...

Dik
Kedysi Nexia GTX 16V, Remus, chip, LPG, spotreba 9,0l/100km, 270 000 km, novy Renault Megane GT II (GT znie lepsie ako GrandTour = kombi :) )
Jupi
Příspěvky: 77
Registrován: úte srp 16, 2005 17:38
Bydliště: okr. SC
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jupi »

ppp: Neviete kde by som nasiel nejake objektivnejsie testy?
Ja obcas pozriem na ADAC - nemecky auto-moto klub. Je to sice po nemecky, ale aj ked nevies, hviezdicky a slovnik pomozu. :)
http://www.adac.de/Tests/Reifentests/de ... =2%5FTests
Kedysi Nexia GTX 16V, Remus, chip, LPG, spotreba 9,0l/100km, 270 000 km, novy Renault Megane GT II (GT znie lepsie ako GrandTour = kombi :) )
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“