Osetreni spodni casti zadich dveri a prahu

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

peter NR píše:taaakze : velke DAKUJEM Akrimu za radu, pomohlo... vycistene, prelestene, ako nove.... ;)

inak k tym lemom, ja mam zhruba 6 a pol tis.km a tie lemy su uz obodkovane, 3M foliu dam urcite (dam si poradit od Akri-ho), len rozmyslam, ci nedat aj predne zasterky.... strasne sa mi to nepaci, ale olupany lak sa mi nepaci tiez... :roll:
Ludkovia,kde sa dajú tie folie kúpiť na slovensku?Su na to nejake špecialné obchody alebo napr. v obchodoch typu-BAUMAX...atď?
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

zrovna ten baumax asi nie... skusil by som nejake predajne autolakov, pripadne autodiely, dobre ze pripominas, musim sa aj ja do toho pustit...
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Kde prodavaji autolaky, tam to budou mit, nebo vam to objednaji, je to standartni produkt 3M, vedle maskovacich pasek, prodavaji i toto :D
Lakum zdar ;)
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
Mirou
Příspěvky: 28
Registrován: úte úno 27, 2007 20:25
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Folie

Příspěvek od Mirou »

Jsem novým majitelem AVEA a tato ochrana folií je fakt prima věc.
Mrkněte <a href="http://www.autoskloholesovice.cz/potahove.htm">se tady</a> je celkem dobrý popis co lze všechno na autě lze chránit.
Jinak ten lem to fakt dostává hned z první rány a dám si to určitě udělat. Zároveň uvažuji o ochraně přední masky.
Uvítám další tipy na toto téma.
Dodatečně zdravím všechny AVEAtiky.
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Panove, ja jsem dal tu folii na jeden lem a kousek prahu, ten lem je tak blbe tvarovanej, delal jsem to vic nez tri hodiny a vysledek je tragickej, jakmile se na tu folii sahne prstem, na tu lepici stranu, je tam videt ihned otisk, uz nejde zamaskovat.
Takze tam mam videt sem tam otisk, protoze se to jinak neda prilepit, musel jsem to nekde chytnout, sem tam bublinka, to je proto, ze ten tvar je tak hnusnej, ze jsem se co nejvic snazil, aby byla ta folie tam kde ma byt a uz proste nebyla treti ruka na vyhaneni bublinek vzduchu, jediny co me uklidnuje je to, ze ta druha strana bude udelana rychleji, obkreslil jsem si ty samolepky abych to zase dve hodiny nemeril, to byla hruuza.
Takze z toho mam smisenej pocit, ta folie je tak uzka z vyroby, tudiz to mam asi ze tri, nebo ctyr kusu, jedinej dobrej pocit je ten,ze to plni ucel :roll: :roll:
Ja bych to tam nedaval, ale mam najeto necelych 5 tis. km a mam to dost opryskane, proto bych byl rad, aby tu kazdy mohl napsat, kolik ma najeto a jak to vypada u nej, prijde me to dost blbe reseny, nebo to melo mit tu folii z vyroby, jak to ma treba skodovka na takovych osemetnych mistech.
Diky za vase reakce.
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
srneček
Příspěvky: 106
Registrován: čtv říj 05, 2006 10:40
Bydliště: Oslavany, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od srneček »

Já mám najeto cca 20 000km a mohu říci, že auto už je celkem hodně oťukané, upřímě mě to sere, nejvíc mě sere asi to, že ty spodní části by se velice lehce daly ochránit "zástěrkama", jenže uni je hnus a origo jsem neviděl.
Každopádně za těch 8 měs co mám auto už to vypadá, že se objevuje čtvrtá závada, takže asi budu Aveo vracet a asi bych si vzal 1.4 16V platinum, ale bude záležet na tom, jestli je to skutečně závada nebo jen slyším trávů růst. Pokud by jsem získal tu 1.4, tak by jsem tam nechal dát ty folie rovnou cestou ze salonu, ale nechal by jsem to na odborný firmě.
Nevím jak, tyto folie, ale když jsem dělal v pneu-/moto-/auto-servisu a jakýsi folie jsme lepili na kapotáž motorky. Lepení jsme dělali ve třech - jeden horkovzdušnou pistolí ohříval kapotáž, druhý ve spec. rukavicích (brání oněm otiskům, jelikož mají z venku podobný povrch jako ten papír na kterým ta folie byla nalepená) a třetí horkovzdušnou pistolí nnahříval tu folii a vyháněl bublinky. Když ta folie byla ohřátá dostatečně, tak se krásně tvarovala. (já jsem jen předehříval tu kapotáž, takže jsem to spíš jen viděl než, že by jsem se účastnil)
CHEVY AVEO 1.2 sedan 2006
dříve KADETT Caravan 1.4i /1.6i 3dv
Škoda 120L
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

No tie zásterky sa daju normalne kupit v chevrolete a sú docela lacné.Dal som za ne -ak si dobre pamätám -okolo 500Sk,čiže u vás to musí stáť menej(všetky štyri!).Jediné čo je na nich nedomyslené je veľkosť,takže až tak veľmi to tie spodky neochránia.No lepšie ako nemať nič... :lol: :lol: :lol: :lol: )(myslím si,že to budú tie isté ako na KALOS...)
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

srneček píše:Já mám najeto cca 20 000km a mohu říci, že auto už je celkem hodně oťukané, upřímě mě to sere, nejvíc mě sere asi to, že ty spodní části by se velice lehce daly ochránit "zástěrkama", jenže uni je hnus a origo jsem neviděl.
Každopádně za těch 8 měs co mám auto už to vypadá, že se objevuje čtvrtá závada, takže asi budu Aveo vracet a asi bych si vzal 1.4 16V platinum, ale bude záležet na tom, jestli je to skutečně závada nebo jen slyším trávů růst. Pokud by jsem získal tu 1.4, tak by jsem tam nechal dát ty folie rovnou cestou ze salonu, ale nechal by jsem to na odborný firmě.
Nevím jak, tyto folie, ale když jsem dělal v pneu-/moto-/auto-servisu a jakýsi folie jsme lepili na kapotáž motorky. Lepení jsme dělali ve třech - jeden horkovzdušnou pistolí ohříval kapotáž, druhý ve spec. rukavicích (brání oněm otiskům, jelikož mají z venku podobný povrch jako ten papír na kterým ta folie byla nalepená) a třetí horkovzdušnou pistolí nnahříval tu folii a vyháněl bublinky. Když ta folie byla ohřátá dostatečně, tak se krásně tvarovala. (já jsem jen předehříval tu kapotáž, takže jsem to spíš jen viděl než, že by jsem se účastnil)
No tak o tech rukavicich nic nevim, nicmene neni lehke to vubec vystrihnout do patricneho tvaru, jak je to zahle, ten cely blatnik, zkusim to jeste nahrat a uvidime. Ja zasterky mam, tak moc velkou popmoc si od toho neslibuj, jsou to original, nechaval jsem si je tam dat jeste pred vyzvednutim ze salonu :oops:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
srneček
Příspěvky: 106
Registrován: čtv říj 05, 2006 10:40
Bydliště: Oslavany, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od srneček »

Akri píše: No tak o tech rukavicich nic nevim, nicmene neni lehke to vubec vystrihnout do patricneho tvaru, jak je to zahle, ten cely blatnik, zkusim to jeste nahrat a uvidime. Ja zasterky mam, tak moc velkou popmoc si od toho neslibuj, jsou to original, nechaval jsem si je tam dat jeste pred vyzvednutim ze salonu :oops:
Ty rukavice byly dovoz z německa, víc nevím, ale te tvar jsme stříhali až po nalepení cca 2 cm přes kapotáž a zahnuli dovnitř.
Ty zástěrky fungují jen pokud mají dostatečnou velikost, ale pak ten vzhled... Ale pravd máš v tom, že účinost není 100%.

Jinak kolik stáli ty zástěrky?
CHEVY AVEO 1.2 sedan 2006
dříve KADETT Caravan 1.4i /1.6i 3dv
Škoda 120L
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

srneček píše:
Akri píše: No tak o tech rukavicich nic nevim, nicmene neni lehke to vubec vystrihnout do patricneho tvaru, jak je to zahle, ten cely blatnik, zkusim to jeste nahrat a uvidime. Ja zasterky mam, tak moc velkou popmoc si od toho neslibuj, jsou to original, nechaval jsem si je tam dat jeste pred vyzvednutim ze salonu :oops:
Ty rukavice byly dovoz z německa, víc nevím, ale te tvar jsme stříhali až po nalepení cca 2 cm přes kapotáž a zahnuli dovnitř.
Ty zástěrky fungují jen pokud mají dostatečnou velikost, ale pak ten vzhled... Ale pravd máš v tom, že účinost není 100%.

Jinak kolik stály ty zástěrky?
zasterky staly do petistovky, jsou origo, vypadaji hezky, ale jsou desne male, aspon se mi zda, kazdy jiny auto bych rekl ma vetsi :shock:
Naposledy upravil(a) Akri dne úte led 22, 2008 07:10, celkem upraveno 2 x.
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Folie

Příspěvek od Akri »

Mirou píše:Jsem novým majitelem AVEA a tato ochrana folií je fakt prima věc.
Mrkněte <a href="http://www.autoskloholesovice.cz/potahove.htm">se tady</a> je celkem dobrý popis co lze všechno na autě lze chránit.
Jinak ten lem to fakt dostává hned z první rány a dám si to určitě udělat. Zároveň uvažuji o ochraně přední masky.
Uvítám další tipy na toto téma.
Dodatečně zdravím všechny AVEAtiky.
Je treba si ale uvedomit, jestli auto budete mit delsi dobu a za cas kteroukoliv samolepku ci folii sundate, ze pod ni bude barva daleko jasnejsi, folie obsahuji UV ochranu a tak je potreba s tim pocitat :)
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Marek Petružela
Příspěvky: 108
Registrován: sob úno 03, 2007 13:17
Bydliště: Teplice

Příspěvek od Marek Petružela »

Ahoj já jsem dal zástěrky hned po 4000 km.protože jsem si také všiml těch ´tupek od kamínků a měl jsem strach že to bude horší když stím nic neudělám,tak jsem koupil orig.zástěrky a stáli mě 650Kč v CHabařovicích UL.Jsou doopravdy dost malé ,ale aspoň něco.Díky a ahoj Marek jestli bude někdo chtít pokusím je nafotit
Marek Petružela
Příspěvky: 108
Registrován: sob úno 03, 2007 13:17
Bydliště: Teplice

zástěrky

Příspěvek od Marek Petružela »

Ahoj včéra jsem psal že nafotím zástěrky.Mnoho z vás,ale ví jak vypadají.mám Kalose,ale na Aveo je to stejné.Díky a ahoj Marek Obrázek
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Tak ohledně těch otisků prstů na té folii, s létem a velkým horkem zmizely, vypadalo to pak už dobře, tak žádná křeč, ihned by to asi řešila horkovzdušná pistole :)
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
ogurek
Příspěvky: 11
Registrován: úte bře 17, 2009 18:48

Re: Osetreni spodni casti zadich dveri a prahu

Příspěvek od ogurek »

To není problém nás uživatelů ale výrobce podcenil vrchní nátěr je to totalni šmejd takto se nechove ani nitrokombinační spravkova barva co jsem používal na škodě 120 l .AVEO sedan je takový šmejd který nemá obdoby Žere jak ruský ZILLL....
Barva jeho zevnějšku se blíži k dětským barvičkám nesmí te to mýt a hlavně se na to nesmíte dívat.JĚŠTĚ JEDNOU SE NARODIT V ŽIVOTĚ NE ZILLA CHEVROLELA OMALOVANÉHO VODNÍMA BARVIČKAMA Přední blatníky sjeté na šprýckid zadní to samé!
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Podvozek a řízení“