Jaké svíčky do matýzka ?

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Robert08
Příspěvky: 224
Registrován: ned srp 23, 2009 12:14
Bydliště: Praha

Jaké svíčky do matýzka ?

Příspěvek od Robert08 »

Ahoj,

Rád bych se zeptal jaké svíčky osvědšené pro matiz ?
na trhu sou svíčky do 42 kč - 900 kč /ks.

A ještě jaké zkušenosti máte s kabely starline. Já totiž s touto značkou dobré zkušenosti nemám.
Daewoo matiz 0,8 rv.1999
Reklama
 

Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Re: Jaké svíčky do matýzka ?

Příspěvek od Rado77 »

Ja davam vsade cca 100-korunove sviecky, akurat dodrziavam spravny odtrh elektrod. Matizek chvalabohu netrpi na nejake konkretne sviecky (kdezto napr. Ford si vyslovene pyta sviecky Motorcraft s nejakou exotickou roztecou).
Co sa tyka VN kablov, tak ja mam len negativne skusenosti. Mal som tam asi 3-4 druhy a casom mi to proste dakde zacalo slahat na motor.
Teraz ma ale napadla hovadinka......logicky uvazujem ze cim maju sviecky mensi odtrh elektrod, tym lahsie iskra skace, a to by mohla byt aj prevencia do buducna, aby sa VN kable neprepalovali.... Lebo ked uvazujem, ze casom sa elektrody sviecok palia a tym sa ich odtrh zvecsuje, mozno uz iskra neskace tak dobre a zacne si hladat lahsiu cestu - proste tade kde sa kabel dotyka motora.... Ale to je len uvaha, mozno uplne mylna.
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Uživatelský avatar
Robert08
Příspěvky: 224
Registrován: ned srp 23, 2009 12:14
Bydliště: Praha

Re: Jaké svíčky do matýzka ?

Příspěvek od Robert08 »

No forda právě mám takže proto se ptám.
zetec je hrozná mrcha já mám teda NGK a kabely už si nepamatuji.
Například na brisky to vůbec nejede a kabely se pálí.
Daewoo matiz 0,8 rv.1999
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Re: Jaké svíčky do matýzka ?

Příspěvek od Rado77 »

Do Fiesty (ZetecS) som dal Motorcrafty, ale do Matizka som narval cokolvek a behalo to OK. Skor by som do Matizka prihodil do kufra o 1 VN kabel navyse (ten najdlhsi) a pokoj.....keby nahodou....
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké svíčky do matýzka ?

Příspěvek od alvin »

Ja dávam od čias ,čo som mal Ibizku všade NGK,akurát do škodovky som dával Flashpointky a potom Boschky
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Jaké svíčky do matýzka ?

Příspěvek od V.Brousek »

Jezdím na svíčky Bosch WR 8 DCX+ , kabely klasika s měděným vodičem.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
sepo
Příspěvky: 148
Registrován: stř črc 04, 2007 17:28
Bydliště: ruzomberok

Re: Jaké svíčky do matýzka ?

Příspěvek od sepo »

No pytaj si sviecky na Matiza mali by kuknut do katalogu vyrobcu sviecok a podla toho by ti mali predat..
Aby sa ti nestalo ako mne ked som bol v autorizovanom servise a menili mi sviecky mal som tam Bosch zo styrmi koncami chcel som take iste zacali ma presviedcat ze mi tam stacia aj z jednym nakoniec ked som trval na svojom dali mi zo styrmi az na to ze do papierou mi napisali ten typ co som tam mal a v skutocnosti mi dali typ sice zo styrmi koncami ale uplne opacne ako mali bit.... vraj sa to rozlisuje na nejake teple a studene.... na volnobehu mal Matizek kolisave otacky...
zistili to na STK ked merali hodnoty v otackach to slapalo OK ale na volnobehu to zavse vobec neodpalilo hned mi povedal aby som dal pozriet sviecky no a podla typu co bolo na svieckach zistil chlap ze to su na uplne ine typy aut tak som kupoval nove a to som tam mal tieto mesiac....
Takze od toho casu idem a kupujem podla katalogu vyrobcou v autopredajni...
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké svíčky do matýzka ?

Příspěvek od alvin »

ja som mal kedysi podobný problém na Ibize. keď som 1.x menil sviečky,dali mi NGK,presne podľa katalógu,spotreba poklesla o pár desatín,aj citlivejšie bolo ovládanie plynu,oproti pôvodnym Boschkám,ale presne to čo spomína Sepo,kolísali mi otáčka na voľnobeh.
Až pri ďalšej výmene sviečok bol predavač ,zhodu okolnosti,majiteľ naprosto rovnakej Ibizy,ešte aj farba sedela a on ma upozornil,že u Ibizy 1,4i sa vyskytujú 2 druhy motorov,s označením ABD a AEX. tak som sa šiel špecialne pozrieť k autu,na štítok,bol tam motor AEX,kúpil som a vymenil sviečky a kolísanie pominulo, Keď som ich potom aj porovnal,zistil som iné označenie,takže tie 1. boli pre motor ABD. Poučenie z toho vyplýva,že treba si v techničáku pozrieť presné typové označenie motora a podľa toho kupovať sviečky.
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Robert08
Příspěvky: 224
Registrován: ned srp 23, 2009 12:14
Bydliště: Praha

Re: Jaké svíčky do matýzka ?

Příspěvek od Robert08 »

Děkuji,
tedy už jen poslední dotaz : jakou vzdálenost mají elektrody ?
Daewoo matiz 0,8 rv.1999
Uživatelský avatar
Robert08
Příspěvky: 224
Registrován: ned srp 23, 2009 12:14
Bydliště: Praha

Re: Jaké svíčky do matýzka ?

Příspěvek od Robert08 »

Tak sem to zkouknul.
Obé mají v krči což mám 15 min od baráku.
Tak tam zítra skočím.
Daewoo matiz 0,8 rv.1999
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Re: Jaké svíčky do matýzka ?

Příspěvek od Rado77 »

Mam pocit ze odtrh ma byt 0,9 mm
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Uživatelský avatar
Miloš
Příspěvky: 102
Registrován: pon zář 06, 2004 10:34
Bydliště: chomutov

Re: Jaké svíčky do matýzka ?

Příspěvek od Miloš »

každý rok měním a není žadný problém, stačí obyč svíčky
New Spark LS 2011 oranž.metla 1000km :-))[
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Jaké svíčky do matýzka ?

Příspěvek od V.Brousek »

Miloš píše:každý rok měním a není žadný problém, stačí obyč svíčky
Mě Matíz na obyč. svíčky za 30 Kč, tuším Brisk nejezdil. Po 5000 km jsem je vyhodil.
K tomu odtrhu svíčky, podle udáje výrobce 1,1mm.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Re: Jaké svíčky do matýzka ?

Příspěvek od Rado77 »

Sranda, 1.1 sa mi zda dost vela.....ale OK, ked to vravis Ty Valclave, tak je to tak. Aj tak premyslam nad tym co som mudroval vyssie, ze mensi odtrh=mensia namaha pre iskru=menej problemov s VN kablami...
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké svíčky do matýzka ?

Příspěvek od alvin »

ja som zas čítal,že sa ten odtrh nemá upravovať,lebo hrozí poškodenie elektródy,nejaká tolerancia tam je,a málinko vyšší nieje na škodu veci,čí vyšší odtrh (myslím na rozdiel pár desatín mm,tým intenzívnejšia iskra). Naposledy som upravoval odtrh (vzdialenosť elektród) ešte na wartburgu,aj to len tak do r.1987,potom som čítal v nejakom motočasopise ten článok,tak odvtedy to neupravujem a je to v pohode :D
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“