uz se v matizu nekdo naboural?

Moderátor: Blue Lanos

bero
Příspěvky: 33
Registrován: pon pro 17, 2007 15:49

uz se v matizu nekdo naboural?

Příspěvek od bero »

Da se to prezit?
Ono to na jednu stranu jede jak blazen, je to zive a tam kde se 'kamna f kombiku a cervenym icku' teprve rozjizdi Matiz uz jede 60, ale:
Clovek sedi 30cm od narazniku
Konstrukce sama asi prilis tuha neni.
Airbag nebo jiny prostredek aktivni bezpecnosti Matiz nejspis nema.

Existuje stranka s crashtesty?
Ma nekdo vlastni zkusenost?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

http://www.euroncap.com/tests/daewoo_matiz_2000/65.aspx

V matizu jsem neboural, ale zato jsem boural v kalosovi a dopadlo to dost blbě...rychlost minimální, deformace velká...přitom to bylo do velmi měkké překážky (Polonez :lol: )...takže ohledně bezpečnosti Daewům nevěřim...
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

No zavisi asi aj ako clovek nabura. Ja som mal havarku, kde mi Skodovka 120 nedala prednost, ked vychadzala z pumpy. Netusil som, ze vybehne do hlavnej cesty a predkom mi zobrala cely pravy bok. Oprava za 55 litrov (vyrovnavanie stlpika, el. okna, metaliza, nove dvere predne + zadne, novy predny naraznik, proste cely novy bok (...skla boli OK), ale to chcem napisat ze tie dvere vyzerali ozaj ako pomackana plechovka. A to ma vlastne iba lizol jeho predkom (on mal na skodovke akurat tak rozbite svetlo a trochu skriveny naraznik). Takze tazko povedat o kvalite/nekvalite, nic vaznejsie som okrem toho nezazil, len som chcel poukazat na tu tenku plecharinu.
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

Na to jak je Matiz malý, tak je celkem tuhý (nezaměňovat s tuhostí povrchvoých plechů). Airbagy má v závislosti od výbavy. Jen pozor! Airbag v žádném případě není prvek aktivní bezpečnosti. Nijak nemůže předejít havárii. Je to prvek pasivní. Další pasivní prvky jsou např. výztuhy dveří.

O bezpečnosti hovoří např. to, že soudobé Mondeo dostalo v crashtestech horší hodnocení.
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: uz se v matizu nekdo naboural?

Příspěvek od Robert »

bero píše:Ono to na jednu stranu jede jak blazen, je to zive a tam kde se 'kamna f kombiku a cervenym icku' teprve rozjizdi Matiz uz jede 60, ale:
Jedl jsi dnes vtipnou kaši? :roll:
bero
Příspěvky: 33
Registrován: pon pro 17, 2007 15:49

Příspěvek od bero »

ber to jako trochu nadsazku :)
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

To byla bouračka

Příspěvek od Vazoun »

Tady vám chci chlapci a děvčata vlastnící vozidla zn. Daewoo - Matiz,ukázat foto / už si nepamatuju z čeho to bylo stažené / ale podle toho jak ten Matiz vypadá - tak teda hrůza - zdraví " Vazoun " :lol: také majitel Matízka SE z roku 2002 :lol: Obrázek
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Kurnik a vlaku sa nic nestalo ! :shock:
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Po zrážke z vlakom by lepšie nevyzeralo azda ani Volvo. V Bratislave tak "zahučali" (zařvali) 2 rakušáci v Audine,Audina skončila hore kolesami a oni obaja naveky v nej. a šlo o banalitku,vlak prešiel po dvojkoľajovom priecestí,ale červená ostala blikať,vodič sa nazdával,že signalizácia označuje odchod vlaku z priecestia,zaradil jednotku a.... oprotidúci vlak ich hrnul pred sebou a napokon prevrátil na strechu. Stalo sa to presne pred 30 rokmi,s vtedy najnovším typom AUDI 100 5 Eurl http://www.bilgalleri.dk/html/gal_visbil.asp?ID=1776
,ale dnešný voz tej triedy by o mnoho lepšie nedopadol,skrátka proti rozbehnutej lokomotíve namá šancu žiaden osobák,ak posádka prežije,možno hovoriť len o šťasti...
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Já jsem boural zezadu do koktávky , před 5-ti lety. Matiz - nárazník , příčka pod nárazník , jedno světlo včetně toho plastíku pod ním a jeden blinkr. Kapota a znak na ní. Oprava i s lakem z havarijky v aut. servisu v záruce - 37 tis. . Oktávka - jen co jsem viděl , zadní nárazník a světlo , zadní díl výfuku ( jsem mu ho zlomil , protože Matízek se dostal pod něj ) a podlaha kufru ( prolis na rezervu , ta mu nešla ani vyndat ). Placeno z povinného ručení , pro informaci mě přišla faktura asi na 50 tis.
Oba jsme normálně odjeli , já s tím byl dokonce ještě na víkend na horách a v pondělí šel do servisu ( tři týdny - nebyly díly) .
Jinak vina moje - Praha ,magistrála, náledí , on ABS, já bez , rychlost asi 40 km , rána jak prase .
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Koumeles
Příspěvky: 48
Registrován: čtv srp 30, 2007 08:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Koumeles »

Ja jsem nacouval z boku do felicie... Kalos jen trochu skrably blatnik, felcka rozmlacene dvere, blatnik, svetlo...ani dvere nezavrel :))
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Koumeles, to se máš čím chlubit. Hlavně že jsi mu to pořádně zmačkal. Kdyby to byl takový umělec jako ty a nacouvala Felicie do tvých dveří, tak dopadneš stejně. :lol: kdyby jsi takhle najel do mého Matízka - neměl bych tě rád :lol:

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No já som kliďas ale Legynu každý obchádza velmi daleko a ten kdo ma pozná tak parkuje vedla mne s odstupom lebo mám priority a to rodina,auto a priatelia to je nedotknutelné a tak milý môj mne takto buchnúť do Legy tak máš Kalosíka naruby obráteného :twisted: :lol: :twisted: :lol:Ale nieje to tak hrozné lebo stať sa to môže každému len nemám rád takých vodičov čo pri TESKU nevedia zaparkovať alebo vycúvať takých by som mlátil od rána do večera :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Peha já jsem také kliďas, ale jednou v Mělníku vedle mého Matíze zaparkoval blb, že jsem musel do auta druhou stranou. Ten měl takovou kliku, že jsem tam nebyl buď služebákem a nebo s nějakou starou plechovkou. Všude místa že by jsi se otočil s náklaďákem. Měl jsem sto chutí mu prokopnout dveře, ale jenom mé rozvážné stáří utlumilo zlost.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

O mňa sa včera pristavil jeden mlaďas,čo sa tak akurát učil jazdiť a chcel zafrajeriť,no proste smola,je to do porazenia,tak mám robotu behať do poisťovne,servisu a pár dní bez auta :( :( :(
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) alvin dne pon zář 21, 2009 16:40, celkem upraveno 1 x.
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“