ukradnuta riadiacka

Moderátor: Blue Lanos

Fanttoci
Příspěvky: 15
Registrován: ned kvě 10, 2009 17:05

Re: ukradnuta riadiacka

Příspěvek od Fanttoci »

no to som si vcera poriesil sam radsej.dolial som olej do prevodovky a namazal lanovody a uz to ide ako ma
Reklama
 

Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Re: ukradnuta riadiacka

Příspěvek od Rado77 »

Ako dobre ;) Ale aj tak je to svinstvo - servis nielenze odovzdal auto s tym, ze opravili synchrony v prevodovke, ale islo tazko radit 2 a 4.....ale este tam narvali aj malo oleja (zjavne hej, lebo preliat sa to neda, bo by zacal vytekat cez plniaci otvor). To je svinstvo. Proste servisy.
No a le hlavne ze uz je to v richtigu -i
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Fanttoci
Příspěvky: 15
Registrován: ned kvě 10, 2009 17:05

Re: ukradnuta riadiacka

Příspěvek od Fanttoci »

to mas pravdu ze to je svinstvo ale to som ti nenapisal najlepsiu pikosku co tam spravili do motora naliali o dva litre oleja naviac a to ma uz tak fakt dorazilo.vies malaho priatelka a ona pod kapotu nepozre asi tak
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Re: ukradnuta riadiacka

Příspěvek od Rado77 »

Jo tak toto preliatie oleja poznam - sice nie z Daewoo ale Megane - narvali tam asi 1cm nad rysku MAX, co bolo cca 1 liter naviac. Palubak palickami samo ze ukazoval OK, lebo nema nejaku ochranu ak je tam toho vela. Proste ukaze MAX. No a mily motor vyhadzal ten olej hore cez odlucovac oleja (cosi ako PCV) do sania. Tiez som si to vsimol az po kupe, ked som zhodil ochranny dekel z motora, a kukam cely motor zateceny od oleja. Po demontazi sacieho som z klapky vylial asi deci oleja, vsetko total zasvinene... Ten obrazok co mam ako avatar je Megane II motor po vycisteni, to co je na obrazku vidno bolo durch cierne, olej natiekol aj do dier na sviecky, proste hnus. Vraj privela oleja je este horsie ako trochu malo, lebo jeho tlak moze kadejako poposuvat za jazdy tesnenia, vytiect prec a clovek zadre motor. A to vsetko len kvoli nejakemu litru-dvom navyse.
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Fanttoci
Příspěvky: 15
Registrován: ned kvě 10, 2009 17:05

Re: ukradnuta riadiacka

Příspěvek od Fanttoci »

No to stebou suhlasim ja mam svoje vlastne auto audi a3 a tam som mal podobny problem a vytlacilo mi gufero na kluke tak som sa namakal kim som to dal do hromady ana matizovi dufam ze nic nepustilo lebo toho som este nemal rozobrateho
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Re: ukradnuta riadiacka

Příspěvek od Rado77 »

Matizek je na rozobratie v pohode, snad asi okrem demontaze sacieho, kde je blby pristup. Ale da sa to cele zhodit naraz s hlavou a pokoj. Navyse je nastavenie rozvodov trochu jednoduchsie, kedze ma len 1 vacku. No ale hadam to nebude treba ;)
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Fanttoci
Příspěvky: 15
Registrován: ned kvě 10, 2009 17:05

Re: ukradnuta riadiacka

Příspěvek od Fanttoci »

no teraz na nom jazdim a sa mi zda ze je v poriadku no az na jemni klepot z prednej napravi ale ked som to pozeral tak vyzera bit vse ok
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Re: ukradnuta riadiacka

Příspěvek od Rado77 »

Ja uz take ze napravy ani neriesim. Aj ked nieco vymenim, do 2 rokov to vybucham rovnako.... :D Hlavne ked to jazdi a prejde STK/EK :D
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Fanttoci
Příspěvky: 15
Registrován: ned kvě 10, 2009 17:05

Re: ukradnuta riadiacka

Příspěvek od Fanttoci »

no to mas pravdu len co cert nechcel pustil vyfuk tak musim kupit novy
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“