Cruze-Rudolf Š.

Zde můžete představit své miláčky :)

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rudolf Š.
Příspěvky: 3591
Registrován: ned srp 07, 2011 19:50
Bydliště: Brno-Chrlice

Re: Cruze-Rudolf Š.

Příspěvek od Rudolf Š. »

u těch starších Amerik je všechno ještě asi poctivé -i -i -i
ale nějakej malej lenošnej korejec na to kašle -P -P -P -P -P

uvidíme když se to bude opakovat tak řídící jednotky budu chtít vyměnit -i

Octu nechci :o) :o) :o) :o) :o) ale začíná se mi hoodně líbit :D -i

nevím proč musím mít smůlu a všechno se rozsype mě -P -P -P -P -P -P -P
Aktuálně: Škoda Superb Combi II 2.0 TDI Šedá Platin

Bylo: Cruze HB 2013 LTZ 1.8 16v Černá Carbon Flash :) :)

Bylo: Aveo Sedan 2007 1.2 8v Modrá Sport :( :(
Reklama
 

Uživatelský avatar
Rudolf Š.
Příspěvky: 3591
Registrován: ned srp 07, 2011 19:50
Bydliště: Brno-Chrlice

Re: Cruze-Rudolf Š.

Příspěvek od Rudolf Š. »

Jinak dnes je to rok co jsme si auto dovezli :) :PP: :PP:
jen kdyby tak nezlobil -P -P -P :evil: :evil: :evil:
Aktuálně: Škoda Superb Combi II 2.0 TDI Šedá Platin

Bylo: Cruze HB 2013 LTZ 1.8 16v Černá Carbon Flash :) :)

Bylo: Aveo Sedan 2007 1.2 8v Modrá Sport :( :(
KiaraStanley

Re: Cruze-Rudolf Š.

Příspěvek od KiaraStanley »

Jednak poctive, a pak u auta, ktere nove stalo 1.750.000,- Kc v pripade Tahoe a 2.500.000,- Kc u Corvetty uz clovek taky ocekava nejakou kvalitu. S tou Skodovkou mas pravdu. Ja osobne Skodovky a obecne cely koncern VW taky moc nemusim, ale popravde, ty auta jsou dobre postaveny a ač si to clovek nechce pripustit, jsou podstatne lepsi, nez korejsky Chevy. Bohuzel je to tak. Taky bych Skodnou nechtel, ale spatny auto to fakt neni.
Uživatelský avatar
Rudolf Š.
Příspěvky: 3591
Registrován: ned srp 07, 2011 19:50
Bydliště: Brno-Chrlice

Re: Cruze-Rudolf Š.

Příspěvek od Rudolf Š. »

no jo Amerika je Amerika 8) 8) 8) 8) 8)

říkám to samý, Škodovky úplně nesnáším, ale auta jsou to dobrý :/ -i -i
Aktuálně: Škoda Superb Combi II 2.0 TDI Šedá Platin

Bylo: Cruze HB 2013 LTZ 1.8 16v Černá Carbon Flash :) :)

Bylo: Aveo Sedan 2007 1.2 8v Modrá Sport :( :(
KiaraStanley

Re: Cruze-Rudolf Š.

Příspěvek od KiaraStanley »

V Americe je to uplne stejny, jako kdekoliv jinde na svete. Taky se tam vyrabi hodne dobry a vyjimecny auta a stejne tak totalni sracky, at uz je to od GM, Fordu nebo Chrysler corp. To si clovek nevybere. Totalni prusery byvaji obvykle auta vyrobeny v holportu s nejakou asijskou znackou nebo levnou znackou z Evropy. A pak je taky dulezite, co je v dane zemi obvykle. Treba novy Opel Mokka/Chevrolet Trax. Tady v Evrope libive auticko s mladistvym vzhledem, ale v USA totalni propadak, ktery Americani oznacili jako auto pro kaderniky a barbiny a nechapou, jak se tam neco takoveho vubec muze prodavat pod luxusni znackou Buick (Encore), i kdyz v podstatne luxusnejsi podobe, a povazuji to za obrovskou ostudu znacky. Staci se kouknout ne jejich diskusni fora. Proste jiny kraj, jiny mrav. Kazdemu se libi neco jineho. My zase nechapeme, jak muzou jezdit misto normalniho auta v obrich pickupech s V8 pod kapotou, ktere musi zarucene zrat alespon 30L/100. :mrgreen:
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Cruze-Rudolf Š.

Příspěvek od lomngi »

Problémy GM so zapaľovaním majú na svedomí najmenej 50 životov

Marek Balický, zdroj: AP | Streda, 28. január 2015, 09:00



Nehody spôsobené problémami so zapaľovaním v automobiloch americkej spoločnosti General Motors si vyžiadali najmenej 50 životov. Oznámil to podľa agentúry AP právnik Kenneth Feinberg, ktorý má na starosti program GM pre odškodnenie obetí týchto nehôd. Závada viedla v minulom roku k masívnemu zvolávaniu niektorých vozidiel GM.

Kenneth Feinberg uviedol, že doposiaľ dostal 338 žiadostí o odškodnenie za smrť a 2 730 žiadostí o odškodnenie za zranenia. Dodal, že nárok na odškodné zatiaľ zistil len pri 50 úmrtiach a 75 zraneniach. Žiadosti bude prijímať do konca januára.

Automobilka si na odškodnenie odložila celkom 400 miliónov dolárov. Neskôr však pripustila, že náklady by sa mohli vyšplhať až na 600 miliónov dolárov (530 miliónov eur). Odškodné za každé úmrtie predstavuje najmenej milión dolárov (885-tisíc eur).

Chybné prepínače na zapaľovaní sa za určitých okolností mohli samovoľne presunúť zo zapnutej polohy do vypnutej, čo zastavilo motor a vyradilo väčšinu systémov napájaných elektrinou, vrátane posilňovača riadenia, posilňovača bŕzd a airbagov. Vodiči následne mohli stratiť kontrolu nad vozidlom s vypnutými motormi a mohli havarovať.

Firma sa kvôli tomuto problému stala terčom ostrej kritiky. Ukázalo sa totiž, že GM sa o problémoch s prepínačom dozvedela už v roku 2001, ale so zvolávaním automobilov kvôli oprave začala až vlani vo februári.


Podla dnešných správ TV Markíza každý jeden poškodený dostane 1 milion dolárov.

Rudo Ty do konca ešte vydeláš.. držím palce a nenechaj sa :PP: :PP: :PP: :PP:
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
Rudolf Š.
Příspěvky: 3591
Registrován: ned srp 07, 2011 19:50
Bydliště: Brno-Chrlice

Re: Cruze-Rudolf Š.

Příspěvek od Rudolf Š. »

Auto už mám doma a nebylo to zapalování ale chyba v programu Imobilizéru, posílal signál k uzavření dodávky paliva -P -P -P -P
Nefunkční zámek nádrže opravili, ale tak že motorek klepe do blatníku a dělá to strašněj rachot -P -P
Ještě jeden problém a to MyLink který mi před dvěma týdny zamrzl -P -P -P myslel jsem si že jen přehrají Software, ale prd -P -P -P museli někam zažádat o schválení výměny a teď čekáme až jim dojde celý nový MyLink který mi vymění -P
Aktuálně: Škoda Superb Combi II 2.0 TDI Šedá Platin

Bylo: Cruze HB 2013 LTZ 1.8 16v Černá Carbon Flash :) :)

Bylo: Aveo Sedan 2007 1.2 8v Modrá Sport :( :(
KiaraStanley

Re: Cruze-Rudolf Š.

Příspěvek od KiaraStanley »

To je hrozný. Kvalita auta absolutně nula. Ale ono je to tak dneska se vším. Plně funkční mikrovlnku jsem po 20-ti letech vyměnil za novou a ta my vyhazuje jističe a víc nefunguje, než funguje. Dneska se všechno vyrábí spíš na oko a na efekt, než že by někdo řešil i nějakou kvalitu.
Uživatelský avatar
frezzi
Příspěvky: 1576
Registrován: pon říj 08, 2012 17:10
Bydliště: Slovensko

Re: Cruze-Rudolf Š.

Příspěvek od frezzi »

neviem, ale mne sa Škoda značka vždy páčila, a aj páči a to viac keď som mal možnosť šoferovať Oktáviu 3,a predvčerom som mal zverenú Oktáviu 2 a len ma to utvrdilo v tom že v budúcnosti sa isto budem udávať týmto smerom...a čo sa týka Chevy , áno je to značka nevýdaná neokúkaná no tá kvalita je nulová -P ....naše Aveo má po 80 tis km motor takmer na odpis a pritom sa o auto stáram ako viem a jazdím s ním normálne a nie ako prasa....aj ked sa mi osobne Aveo páči a veľmi tak už by som asi do tejto značky viac krát nešiel....
Aveo 1.4 16V 69Kw, sedan Šedá Metalíza -
výbava : čím ďalej tým lepšia :D
Uživatelský avatar
Rudolf Š.
Příspěvky: 3591
Registrován: ned srp 07, 2011 19:50
Bydliště: Brno-Chrlice

Re: Cruze-Rudolf Š.

Příspěvek od Rudolf Š. »

Tak nějak všechny starý věci jsou dobrý -i -i a nový stojí za houby -P -P -P

mě se Škodovka taky líbí -i ale nemám ji rád :D
no já se Avea zbavil po 40 tisících -P -P -P taky tam byla opřád někde nějaká chyba, ale aspoň vždycky odjelo :? :? :?
těšil jsem se že si jednou do rodiny pořídím Captivu 2014 -i -i -i moc se mi líbí, ale už taky vím že to tak nebude -P -P -P
Aktuálně: Škoda Superb Combi II 2.0 TDI Šedá Platin

Bylo: Cruze HB 2013 LTZ 1.8 16v Černá Carbon Flash :) :)

Bylo: Aveo Sedan 2007 1.2 8v Modrá Sport :( :(
KiaraStanley

Re: Cruze-Rudolf Š.

Příspěvek od KiaraStanley »

Tak ono je potreba si uvedomit, ze i kdyz ty auta nesou jmeno starobyly a dobry americky znacky Chevrolet, tak ve skutecnosti Ameriku nikdy nevidely a porad to neni nic jineho, nez jinak pojmenovany Daewoo. Nic proti nemu, ale kvalit normalnich znacek zapadni Evropy nebo USA samozrejme nemuze dosahnout. Je to proste levna alternativa, jak si poridit nove auto a tak k tomu clovek musi pristupovat. Coz ale neznamena, ze je na tom neco spatneho. Bohuzel pro GM bylo tohle spojeni obrovskym pruserem, kterym utrpelo renome samotneho Chevroletu a proto se treba Camaro nebo Corvette na nekterych zapadnich trzich prodavalo jen jako Camaro a Corvette a nikoliv jako Chevrolet, aby si to potencialni zakaznici nespojovali s korejskou produkci. Nerikam, ze to jsou spatny auta, ale mely zustat pod znackou Daewoo a pak by asi nikdo nemel prehnana ocekavani a renome skutecneho Chevroletu by zustalo tam, kde vzdycky bylo. Design tech aut je povedeny, o tom zadna. Skodovka urcite tak libivy design nema, ale kvalita bohuzel znacne pokulhava. Ale podobny je to treba u Fiatu nebo Alfy Romeo. Krasny auta, jen to chce vzdycky dve. Jedno na jezdeni a druhy na nahradni dily. -P
Kazdopadne zase tak spatna znacka to neni, aby clovek musel resit tolik zavad u noveho auta. To proste nastve a chapu, ze te to odradi od koupe dalsiho Chevyho made in Korea. -P
Nechci tuhle znacku hanet. Sam mam dva Chevrolety a jsem za ne rad, ale tohle opravdu moc dobra vizitka pro Chevyho neni. Tady meli chlapci zabrat trochu vic. -P
hoza
Příspěvky: 733
Registrován: pon kvě 14, 2012 20:58

Re: Cruze-Rudolf Š.

Příspěvek od hoza »

Já myslím že i dnešní čistě americké vozy trpí na neduhy které před rokem 2005 neměli. Opravdu pochybuji o tom že se tu dnes najde stejně kvalitní výrobce jako kdysi.

Z několika ověřených zdrojů jsem si poskládal že evropa tlačí na cenu a nemá za cíl dělat kvalitní bezporuchová auta. Dnes prodejci nežijí s marží ale hlavně ze servisu to je holý fakt.
Co se děje v americe nevím ale pokud gm vlastní korejci potom to bude stejné všude.

Největším problémem je dle mého názoru hlavně elektroinstalace vozů která obsahuje nekvalitně osazené desky plošných spojů levnými součástkami v čidlech a řídících jednotkách které můžou mít i vypočítanou životnost a za čas se znich může stát cílené kurvítko.

Takže pokud si chci koupit bezporuchové auto mám smůlu, dnes bych měl koukat hlavně na servis kde dávají na záruku či mají levné díly a kde dělají s lidí blbce apod. bohužel k těmto informacím nemá běžný člověk často přístup.
KiaraStanley

Re: Cruze-Rudolf Š.

Příspěvek od KiaraStanley »

Naprosto s tebou souhlasím. V Americe je to úplně stejné jako v Evropě, Asii nebo v Austrálii. Tlačí se na co nejnižší výrobní náklady a na těch autech je to samozřejmě znát. Ale ne u všech. Je jasné, že třeba Cruze, Ford Focus nebo třeba Dodge Avenger budou prostě postavené s ohledem na co nejnižší náklady, už jen vzhledem ke svojí pořizovací ceně a minimálnímu zájmu zákazníků v USA, kde se jedná o třetí auta do rodiny, aby měli 16-ti letí školáci čím jezdit do školy a nemuseli školním busem. U Chevy Silverado, Tahoe, Fordu F-150 nebo Dodge Ram si tohle výrobce samozřejmě dovolit nemůže, protože ho to jinak naprosto spolehlivě položí. Na druhou stranu i ten, kdo si koupí levné auto, za něj zaplatí peníze a přiznejme si, že ani to levné auto nestojí zrovna malé peníze, takže i takový zákazník očekává nějakou kvalitu, která se bohužel v dnešní době nedostavuje. Všechno se vyrábí narychlo, z levných součástek a materiálů, nejlépe v Číně a s tím, že to snad bude fungovat až do konce záruky, i když ani tomu výrobce mnohdy nevěří. Netýká se to jen aut, ale naprosto veškeré elektroniky, kterou si člověk dneska koupí. Vždyť i ten super úspěšný a drahý iPhone od Apple se vyrábí v Číně a o jeho "kvalitách" už se taky napsalo celkem dost.
Uživatelský avatar
Rudolf Š.
Příspěvky: 3591
Registrován: ned srp 07, 2011 19:50
Bydliště: Brno-Chrlice

Re: Cruze-Rudolf Š.

Příspěvek od Rudolf Š. »

A už zase sedím v servisu :-/ :-/ po měsíci konečně výměna rádia
Aktuálně: Škoda Superb Combi II 2.0 TDI Šedá Platin

Bylo: Cruze HB 2013 LTZ 1.8 16v Černá Carbon Flash :) :)

Bylo: Aveo Sedan 2007 1.2 8v Modrá Sport :( :(
Uživatelský avatar
Rudolf Š.
Příspěvky: 3591
Registrován: ned srp 07, 2011 19:50
Bydliště: Brno-Chrlice

Re: Cruze-Rudolf Š.

Příspěvek od Rudolf Š. »

tak jsem si myslel že všechno už bude v pořádku, ale Chevrolet nezklamal :evil: :evil: :evil: :evil: poslali špatné rádio takže musím čekat cca měsíc na další a znova výměna :evil: :evil: opravdu super -P -P -P -P
Aktuálně: Škoda Superb Combi II 2.0 TDI Šedá Platin

Bylo: Cruze HB 2013 LTZ 1.8 16v Černá Carbon Flash :) :)

Bylo: Aveo Sedan 2007 1.2 8v Modrá Sport :( :(
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Club Cars - Auta členů“