Chevrolet CRUZE 1.8 LT + LPG

Zde můžete představit své miláčky :)

Moderátor: Blue Lanos

jirik2611
Příspěvky: 17
Registrován: ned pro 01, 2013 19:31

Re: Chevrolet CRUZE 1.8 LT + LPG

Příspěvek od jirik2611 »

papin píše:Taky jsem si ji vsiml,ale ta je funkcni jen,kdyz mas LPG z vyroby.V jinych zemich to tak je.Me taky nefunguje,ale bylo by to lepsi,kdyby to napojili na ni :D .
No je to škoda, když už tam ta kontrolka je, tak třeba jen pro kontrolu mohla svítit. Jinak dnes jsem čepoval 38 litrů plynu, na který jsem najel 390 km, takže ta spotřeba 9 až 10 litrů na sto odpovídá i u mě.
Chevrolet CRUZE r.v. 2009, 1.8 LT + LPG LandiRenzo
Chevrolet AVEO r.v. 2006, 1.4
Daewoo LANOS r.v. 1997, 1.6
Reklama
 

papin
Příspěvky: 32
Registrován: ned zář 29, 2013 20:41
Bydliště: Milovice

Re: Chevrolet CRUZE 1.8 LT + LPG

Příspěvek od papin »

Tak mam dalsi problem s LPG.Ted kdyz je auto studene a po zahrati se ma prepnout na LPG,tak mi houka prazdna nadrz LPG i kdyz je plna.Vypnu rucne a po chvilce zapnu znova prepinac LPG,nekdy se to chyti a jedu a nekdy to musim opakovat aspon 3x.Asi to souvisi s teplotou motoru,ale jeste nejsou nejake velke mrazy a co teprve az prijdou poradne minusy..No a dalsi vec je,ze kdyz uz se mi to prepne na LPG,tak to neudrzi volnobeh a dusi se to jako prase a zvuk,jakoby to jelo na 3 valce a rozsviti se kontrolka motoru a protismyku.Kdyz to prepnu na benzin tak se spravi otacky,ale kontrolky nic.Pomuze jen vypnout motor a znova start.Vsechno se to deje pri studenem a trochu ohratem aute.Kdyz uz je auto na provozni teplote,tak to neudela.Takze jezdim na benzin dokud se auto nezahreje a pak prepinam,nekdy to vyjde a nekdy ne.Nevim,jestli to muze mit souvislost s tim,ze ridici jednotka LPG je zmrzla a nevi kolik ma davat smesi dokud se nezahreje elektronika,ale asi blbost ze,co bude az bude fakt minus 15.Diky za nazory.Na LPG mam zaruku a budu se objednavat na servis,ale drive jak za tyden se tam nedostanu.Do te doby musim jezdit.
Škoda Fabia 1.4MPI r.2000 - bylo
Kia Pro_ceed 2.0crdi r.2008 - bylo
Volvo v50 2.0d r.2008 - bylo
Chevrolet Cruze sw 1.8 LTZ,LPG r.2013 - prodáno
Volvo XC90 D5 Summum r.2003 - je
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Chevrolet CRUZE 1.8 LT + LPG

Příspěvek od Vypravca »

Vypni LPG a jazdi na benzin. A ked to bude uplne zohriate, tak to prepni manualne.
Vonkajsia teplota s tym nema nic spolocne.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
papin
Příspěvky: 32
Registrován: ned zář 29, 2013 20:41
Bydliště: Milovice

Re: Chevrolet CRUZE 1.8 LT + LPG

Příspěvek od papin »

Vypravca: Presne tahkle to ted delam,ale je to uhozene na hlavu.Uvidim co zjisti v servise.Auto je nove,rok stare.najeto 17 000km.
Škoda Fabia 1.4MPI r.2000 - bylo
Kia Pro_ceed 2.0crdi r.2008 - bylo
Volvo v50 2.0d r.2008 - bylo
Chevrolet Cruze sw 1.8 LTZ,LPG r.2013 - prodáno
Volvo XC90 D5 Summum r.2003 - je
Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: Chevrolet CRUZE 1.8 LT + LPG

Příspěvek od 357 »

Nevěš hlavu, zeptej se pana Vodičky anebo se rovnou objednej: http://www.neptun-harfa.cz/Diskusni-forum-LPG/3311.html. Já mám od nich taky Lovato a fakt uměj, protože od tý doby, co mi to namontovali, tak jsem u nich ještě nebyl...
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
Uživatelský avatar
miltík
Příspěvky: 51
Registrován: pon lis 05, 2012 09:13
Bydliště: Karlovarsko

Re: Chevrolet CRUZE 1.8 LT + LPG

Příspěvek od miltík »

Ahojky a zdarvím kolegy,
taky mám 1,8 LTZ s LPG měl jsem stejný problém jak psal kolega (při raním startu a přapnutí na LPG stráta výkonu až chcípnutí- jakoby na tři válce. Po opětovném startu a zahřátí už v pohodě) měl jsem to čtyřikrát v servisu a konečná diagnoza - někde jsem si natankoval pěknej humáč. Kompletnění čištění trysek ultrazvukem, výměna filtru a předfiltru, kompet výměna hadic až k nádrži. Vše zanesené hmotou podobnou "medu" po ránu a chladu vše přilepené a po zahřátí už vše "OK". Celá ta sranda mne stála 6 000,-. Je to pech ale nevím kde jsem to natankoval prtože lítám po celé ČR a po roce provozu najeto 22 000 km. Jinak jsem spokojený, ale teď při každém tankování mám husinu, abych to nemusel opakovat znovu.
Chevrolet CRUZE SW 1.8 LTZ - LPG
jirik2611
Příspěvky: 17
Registrován: ned pro 01, 2013 19:31

Re: Chevrolet CRUZE 1.8 LT + LPG

Příspěvek od jirik2611 »

Já tedy musím zaklepat na dřevo, na LPG jsem s Cruzem najel už cca 2 000 km bez významnější závady. Jediné, co se mi stalo a to mi také říkali při montáži LPG, že u některých aut dochází k náhlému spadnutí ukazatele benzínu na 0, rozsvítí se hladové oko a objeví se nápis FILL FUEL. Po chvíli se ručička palivoměru vrátí do původní polohy a oko a hláška zmizí. Údajně se to děje proto, že řídící jednotka motoru je ve zmatku z toho, že v nádrži ubývá benzín pomaleji, než obvykle. Řeší se to dodatečnou montáží jakésiho emulátoru zhruba za 1 000 Kč.
Chevrolet CRUZE r.v. 2009, 1.8 LT + LPG LandiRenzo
Chevrolet AVEO r.v. 2006, 1.4
Daewoo LANOS r.v. 1997, 1.6
papin
Příspěvky: 32
Registrován: ned zář 29, 2013 20:41
Bydliště: Milovice

Re: Chevrolet CRUZE 1.8 LT + LPG

Příspěvek od papin »

miltík: No,tak to je hezke.V unoru jedu autem do Alp a chtel bych to mit v cajku,jestli to bude tim samym problemem,tak potes koste dalsi vydaje navic.Musim s tim do Plzne,kvuli zaruky,ale tohle asi na zaruku nevidim.No je pravda,ze to tim plynem byt muze,protoze se to zacalo projevovat,co jsem bral 2x plnou nadrz LPG na LukOil Praha - Cerny most.Jinak beru v Nymbruce u RobinOil a tam vse v poradku.To cisteni trysek atd trvalo asi jak dlouho,stacil na to jeden den?Diky za odpoved.
Škoda Fabia 1.4MPI r.2000 - bylo
Kia Pro_ceed 2.0crdi r.2008 - bylo
Volvo v50 2.0d r.2008 - bylo
Chevrolet Cruze sw 1.8 LTZ,LPG r.2013 - prodáno
Volvo XC90 D5 Summum r.2003 - je
Uživatelský avatar
rudla
Příspěvky: 569
Registrován: stř led 14, 2009 19:57
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Chevrolet CRUZE 1.8 LT + LPG

Příspěvek od rudla »

jirik2611 píše:Já tedy musím zaklepat na dřevo, na LPG jsem s Cruzem najel už cca 2 000 km bez významnější závady. Jediné, co se mi stalo a to mi také říkali při montáži LPG, že u některých aut dochází k náhlému spadnutí ukazatele benzínu na 0, rozsvítí se hladové oko a objeví se nápis FILL FUEL. Po chvíli se ručička palivoměru vrátí do původní polohy a oko a hláška zmizí. Údajně se to děje proto, že řídící jednotka motoru je ve zmatku z toho, že v nádrži ubývá benzín pomaleji, než obvykle. Řeší se to dodatečnou montáží jakésiho emulátoru zhruba za 1 000 Kč.
Je to tak. Emulátor je dobrá věc. Já ho mám v Tacumě již 13 roků :D
Tacuma 1.8 + LPG - 72 kW
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Chevrolet CRUZE 1.8 LT + LPG

Příspěvek od Vypravca »

rudla píše: Emulátor je dobrá věc. Já ho mám v Tacumě již 13 roků :D
Rudo ty mas aky emulator?
On mysli emulator taky, ktory simuluje spotrebu benzinu.
R.J. podla odjazdenych km ,,nechape,, ze mas este plnu nadrz.
Taky problem maju francuzke auta, kde ti rucicka paliva klesa sumerne s odjazdenymi km, ak ked ides na LPG.
Preto tam davaju ten emulator.
Tebe by bol zbytocny. Ty mas skor simulator vstrekov, aby si R.J. myslela ze benzinove vstrekovace funguju aj ked ich R.J. LPG odpojila.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
miltík
Příspěvky: 51
Registrován: pon lis 05, 2012 09:13
Bydliště: Karlovarsko

Re: Chevrolet CRUZE 1.8 LT + LPG

Příspěvek od miltík »

papin: čištění určitě za jeden den. Ale po týdnu mám znova ten samý problém a ráno jedu do servisu a už mne to přestává "bavit". Vypadá to vyčištění nebo výměna nádrže. Nevím jestli jde nádrž vyčistit - máte někdo zkušenost.
Chevrolet CRUZE SW 1.8 LTZ - LPG
Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: Chevrolet CRUZE 1.8 LT + LPG

Příspěvek od 357 »

Tak právě z toho mám staženou pr..., a proto tankuju jen u dvou čerpaček v Praze. Když mám jet někam na dovolenou, tak z toho mám předem migrénu...
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
papin
Příspěvky: 32
Registrován: ned zář 29, 2013 20:41
Bydliště: Milovice

Re: Chevrolet CRUZE 1.8 LT + LPG

Příspěvek od papin »

Ja uz mel problemy predtim s nadrzi,nesla mi nabrat plna nadrz a spatne ukazovaly diody.Rezervu to ani neukazalo a hned hlasil prazdnou.Vymenily mi multiventil v nadrzi a byl klid.Ted po mesici mi to hlasi pro zmenu ze mam prazdnou nadrz i kdyz je plna kdyz se ma prepnout automaticky z rezimu BA na LPG.Nekdy to musim 3x VYP/ZAP nez se chytne.Tak pokud ti cistili system a dela to porad,tak bude chyba jinde.To me trosku spadl kamen ze srdce,protoze 6000kc za cely proces je palka..Ja se dozvim,co s tim je az pristi tyden,tak dam vedet.Jinak s tou nadrzi,asi pujde vycistit,ale musis vyjet uplne plyn,coz je logicke :D .
Škoda Fabia 1.4MPI r.2000 - bylo
Kia Pro_ceed 2.0crdi r.2008 - bylo
Volvo v50 2.0d r.2008 - bylo
Chevrolet Cruze sw 1.8 LTZ,LPG r.2013 - prodáno
Volvo XC90 D5 Summum r.2003 - je
papin
Příspěvky: 32
Registrován: ned zář 29, 2013 20:41
Bydliště: Milovice

Re: Chevrolet CRUZE 1.8 LT + LPG

Příspěvek od papin »

Tak jsem doma ze servisu,samozrejme jim v servisu system pri prepnuti nic neudelal a chytl se,prazdnou nadrz to taky nehlasilo a diagnostika taky zadnou chybu,jen nejake hodnoty vstriku byly posunute,tak je opravily a prej uz podobny problem meli a bylo to cidlo myslim na reduktoru nebo necem ohledne teploty,tak ho premistili a nejak obalily a ze by to melo byt ono.Rozebrali i filtr a zaneseny taky nebyl,takze spatny plyn to nebyl .Vsechno se tvarilo v poradku.Vcera vecer jsem jel z prace a zkousel prepnout a okamzite chcipnul :D .No po odjezdu ze servisu v 12h a asi 3h pauzou a vychladnuti motoru se pak system prepnul a vsechno je OK.Tak kdyby neco,tak to mam sledovat a ozvat se..
Škoda Fabia 1.4MPI r.2000 - bylo
Kia Pro_ceed 2.0crdi r.2008 - bylo
Volvo v50 2.0d r.2008 - bylo
Chevrolet Cruze sw 1.8 LTZ,LPG r.2013 - prodáno
Volvo XC90 D5 Summum r.2003 - je
papin
Příspěvky: 32
Registrován: ned zář 29, 2013 20:41
Bydliště: Milovice

Re: Chevrolet CRUZE 1.8 LT + LPG

Příspěvek od papin »

Tak problem je zase zpátky.Na plyn to jde prepnout,jen kdyz je motor poradne zahratej.
Škoda Fabia 1.4MPI r.2000 - bylo
Kia Pro_ceed 2.0crdi r.2008 - bylo
Volvo v50 2.0d r.2008 - bylo
Chevrolet Cruze sw 1.8 LTZ,LPG r.2013 - prodáno
Volvo XC90 D5 Summum r.2003 - je
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Club Cars - Auta členů“