Ta3s Cruze LPG

Zde můžete představit své miláčky :)

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Honza H.
Příspěvky: 601
Registrován: pon čer 11, 2012 09:44
Bydliště: Praha/Vyškov

Re: Ta3s Cruze LPG

Příspěvek od Honza H. »

ta3s píše:
Honza H. píše:Jak máš pořešenou rezervu? Tím nefunkčním lepidlem s kompresorkem od výrobce?
Ano, tým .. 8)

Přeji, aby si nikdy nepíchnul :(
Bývalý majitel Cruze LT+ 1,6 Hatchback, Černá Carbon Flash, 2012

Carthell Prg
Reklama
 

Uživatelský avatar
ta3s
Příspěvky: 149
Registrován: pát čer 08, 2012 13:51
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Ta3s Cruze LPG

Příspěvek od ta3s »

Díky..to si ale hádam vzájomne prajeme všetci 8)
2011 Cruze HB 1,8 LTZ Silver Metalic + LPG Technology Gas/V-Lube
Uživatelský avatar
Honza H.
Příspěvky: 601
Registrován: pon čer 11, 2012 09:44
Bydliště: Praha/Vyškov

Re: Ta3s Cruze LPG

Příspěvek od Honza H. »

Tak to každopádně, já jen, že když u někoho vidím ten kompresorek, tak se mi otvírá kudla v kapse a přeju tomu dotyčnému, aby se mu nestalo to co mě...
Bývalý majitel Cruze LT+ 1,6 Hatchback, Černá Carbon Flash, 2012

Carthell Prg
Uživatelský avatar
ta3s
Příspěvky: 149
Registrován: pát čer 08, 2012 13:51
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Ta3s Cruze LPG

Příspěvek od ta3s »

Ja s tým nemám žiadne skúsenosti, bol tam pri kúpe auta na mieste rezervy tak som ho iba premiestnil.
Ak máš už negatívnu skúsenosť tak daj info .. môžem ho potom odtiaľ vyhodiť a voziť tam trebárs .. nanukovú tortu 8)
2011 Cruze HB 1,8 LTZ Silver Metalic + LPG Technology Gas/V-Lube
Uživatelský avatar
Honza H.
Příspěvky: 601
Registrován: pon čer 11, 2012 09:44
Bydliště: Praha/Vyškov

Re: Ta3s Cruze LPG

Příspěvek od Honza H. »

ta3s píše:Ja s tým nemám žiadne skúsenosti, bol tam pri kúpe auta na mieste rezervy tak som ho iba premiestnil.
Ak máš už negatívnu skúsenosť tak daj info .. môžem ho potom odtiaľ vyhodiť a voziť tam trebárs .. nanukovú tortu 8)

Zkušenost je taková, že tam není hever (bacha na to na Cruze je lepší mít origo než nějaký z Globusu), lepidlo ti nezalepí díru od hřebíku a kompresor ti kolo neopraví. Doporučuji si koupit rezervu, a komplet sadu na výměnu kol, včetně klíče na šrouby. podtrženo sečteno, to co je tam od výrobce, tedy lepidlo a kopresorek ti kolo opravdu nepravý a nevymění. Ale o tom je jiný topic... ;)
Bývalý majitel Cruze LT+ 1,6 Hatchback, Černá Carbon Flash, 2012

Carthell Prg
Buldogs
Příspěvky: 33
Registrován: sob bře 03, 2012 11:03

Re: Ta3s Cruze LPG

Příspěvek od Buldogs »

Cauky mam par dotazu ohledne LPG.
- Na kolik litru mate nadrz v aute a kolik se vam tam vejde litru LPG
- Kolik km ujedete na plnou nadrz
- Jakou mate spotrebu LPG mesto a mimo mesto

Moc dekuji za informace
Uživatelský avatar
ta3s
Příspěvky: 149
Registrován: pát čer 08, 2012 13:51
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Ta3s Cruze LPG

Příspěvek od ta3s »

nádrž je 50 litrová
zatiať som tankoval iba 2x a to vždy "doplna" do prázdnej nádrže: 41,2 a 41,55 litrov
prvú nádrž som minul pri kombinovanej spotrebe 10,0 litrov t.j. 412 km
druhá nádrž po diaľnici ca.380 km, dojazdím ju po meste a uvidím
2011 Cruze HB 1,8 LTZ Silver Metalic + LPG Technology Gas/V-Lube
Buldogs
Příspěvky: 33
Registrován: sob bře 03, 2012 11:03

Re: Ta3s Cruze LPG

Příspěvek od Buldogs »

Super moc dik za info a nepripada ti po prestavbe na LPG vetsi teplota v aute i v motoru? Mam auto predelane od vcerejska jezdim bez klimatizace a pripada me ze v aute po prestavbe je desne teplo :-(
Uživatelský avatar
ta3s
Příspěvky: 149
Registrován: pát čer 08, 2012 13:51
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Ta3s Cruze LPG

Příspěvek od ta3s »

Pred prestavbou na LPG som nekontroloval ako je teplo pod kapotou, teraz mi tiež príde že je tam "dosť horúco" ale tak tam možno bolo aj pred prestavbou. Vieme že prevádzka na LPG je o vyšších teplotách spaľovania, chladenie motora to ale zvláda.
V aute je v týchto dňoch bez klímy obecne desne teplo .. pre odskúšanie vplyvu LPG na teplo v aute daj v nejakom chladnejšom dni do auta teplomer, povoz sa na benzín potom na plyn a sleduj rozdiel 8)
2011 Cruze HB 1,8 LTZ Silver Metalic + LPG Technology Gas/V-Lube
Uživatelský avatar
ta3s
Příspěvky: 149
Registrován: pát čer 08, 2012 13:51
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Ta3s Cruze LPG

Příspěvek od ta3s »

otázka pre LPG pozitívnych: sme takto poctivo označení všetci .. ? 8)
Mne to tam nalepili pri prerábke, zrejme to tak aj má byť, chcel by som iba vedieť aká je aktuálna prax + nejaké skúsenosti z prípadných kontrol
Přílohy
ta3s_8.jpg
ta3s_8.jpg (225.29 KiB) Zobrazeno 4224 x
2011 Cruze HB 1,8 LTZ Silver Metalic + LPG Technology Gas/V-Lube
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Ta3s Cruze LPG

Příspěvek od Vypravca »

Ja som tiez tak oznaceny.
Niekde som cital, ze ked v Nemecku mas auto na LPG a nemas ho oznacene, tak ti daju pokutu 1000€.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Ta3s Cruze LPG

Příspěvek od kesko »

Mam to tiež tak a kontrolovali mi to na STK. Protokol o montáži a následne aj označenie na aute.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Uživatelský avatar
ta3s
Příspěvky: 149
Registrován: pát čer 08, 2012 13:51
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Ta3s Cruze LPG

Příspěvek od ta3s »

Tak mám nabehaných prvých ca.4tis.km s LPG, individuálne papierovačky ukončené, už čakám len novú čipovú kartu od policajtov a fertig
Pri kontrole LPG inštalácie po 2tis.km bolo SW znížené dávkovanie primazávania a doplnená nádržka s nemrznúcou kvapalinou. Vraj bolo SW znížené aj dávkovanie plynu pre zníženie spotreby čo uvidím časom..možno
Všetko toto bolo bezplatne = v cene inštalácie
Po tejto kontrole bolo ale nutné ešte raz zájsť do servisu .. úbytok nemrznúcej kvapaliny pokračoval (niektorí si to všimli aj na Maníne..), bolo nutné len lepšie utiahnúť sk-pásky na odbočke k ohrevu plynu pre vstrek.
Aktuálne je všetko v poriadku, čo pozorujem je pri rannom štarte na benzín (po predchádzajúcom dojazde a odstavení na plyn) akokeby pridusenie benzínu na voľnobehu .. servis tipuje starý benzín alebo benzín s TESCO .. uvidím ďalej

Ešte skúsenosť:
v rámci nabehania prvých 2tis.km som bol v Prahe (cestou som sa stavil v Brne u Doyle-a a vstúpil do klubu jeho opierky čo sa už nehýbe..) plyn mi došiel pred Prahou tak reku ok, po Prahe vyjazdím benzín a cestou z Prahy na diaľnici natankujem LPG hneď na prvej možnej LPG čerpačke. Cestou naspäť ( nedeľa poobede) som ale na prvých dvoch LPG čerpačkách na D1 narazil na nápisy že z technických príčin mimo provoz..! V navi som mal poi LPG body z POI.CZ tak som to po diaľnici už ďalej neriskoval a „strihol“ som si výlet k prvej LPG až kdesi pri Vlašimi, tam to bolo v nedeľu zatvorené.. pár sto metrov ďalej som ale našťastie narazil na inú LPG čerpačku ( tá v poi bodoch pre zmenu nebola..)
.. takže LPG pozitívni.. ako a kde pravidelne riešite LPG tankovanie pri ceste do Prahy a späť ?
Chcem len tým povedať že je dobre mať zmapované tie „svoje“ LPG čerpačky a ušetriť si zbytočné starosti a tým hlavne paňáze
2011 Cruze HB 1,8 LTZ Silver Metalic + LPG Technology Gas/V-Lube
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: Ta3s Cruze LPG

Příspěvek od Blue Lanos »

Inak ak je benzin v nadrzi dlhsie tak to fakt blbo jazdi.
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: Ta3s Cruze LPG

Příspěvek od Iacobus »

myslím že tu už niekto odporúčal mať max 1/3 nádrže benzínu, potrebného na rozjazdy a nevoziť zbytočne dlho plnú nádrž.
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Club Cars - Auta členů“