kontrolka ASR

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
rayczech
Příspěvky: 6
Registrován: čtv led 17, 2019 00:28

kontrolka ASR

Příspěvek od rayczech »

Zdravím,

před cca týdnem se v Cruze 1.6 91kw sundaval a nasazoval volant (kvůli obšití), bohužel při převzetí svítila kontrolka ASR. Čekal jsem, že je to pouze určitá chyba v čidle, kdy se špatně posunulo po delším stání na místě koly, atp., ale bohužel kontrolka ani po znovu nastartování nepřestala svítit - nebliká. Prozatím jsme do OBDII píchli mobilní diagnostiku, stejně dle informací postupovali i po zjištění toho, že kontrolka svítí, v místě, kde volant obšívali, ale ani já, ani oni nezískali z diagnostiky žádnou chybovou hlášku, vše šlape jak má, auto jede, spotřeba se nijak nezvýšila, jízdní vlastnosti stejně tak.

Nemáte někdo s něčím podobným zkušenost? Popřípadě, nenapadá vás, čím by to mohlo být? Samozřejmě s tím mohu dál jezdit, ale přecejnom svítící oranžová kontrolka je nepříjemná a člověk nad tím musí pak pořád přemýšlet.

Díky.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Pantaleon
Příspěvky: 81
Registrován: pát srp 12, 2011 21:38
Bydliště: Vranov nad Topľou, Slovensko

Re: kontrolka ASR

Příspěvek od Pantaleon »

Zapnúť/vypnúť ESP tlačidlom?
Chevy CRUZE 1.6 LS/LT+ 2011 Velvet red, K&N air filter
rayczech
Příspěvky: 6
Registrován: čtv led 17, 2019 00:28

Re: kontrolka ASR

Příspěvek od rayczech »

Zapnout i vypnout jsem samozřejmě zkoušel, bohužel to žádnej výsedek nepřineslo a kontrolka svítí vesele dál. Včera jsem prolezl i obě pojistkový skříně a zkontroloval snad všechny pojistky, co by s tím mohly mít něco společnýho a taky nic, všechny jsou v pořádku.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o výměnu volantu, tak jsem přemýšlel o tom, zda se nějak nemohl poškodit senzor natočení kol/volantu, ale bohužel nevím, jak takovej senzor vůbec vypadá a kde ho přesně hledat.

Zatím se snažim přijít na co nejvíc možnejch příčin, než to nechám někde v servisu hodit na diagnostiku, která samozřejmě zadarmo nebude :-D
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: kontrolka ASR

Příspěvek od Richard »

Nevím jak u Cruze, ale podobný systém je i u Hyundai a tam musíš sundat volant ( airbag - odpojit kabely z tlačítek na volantu) pak označit polohu a stahovákem sundat. pod ním je takový bubínek se spirálovými vodiči na tlačítka na volantu a pod ním je snímač polohy volantu - většinou je to do sebe jen zacvaklý je možný, že někdo něco zapomněl spojit ..... systémy ASR ABS ESP jsou propojeny a používají společná čidla..... Nejspíš bude opravdu příčina v tom volantu, když se s ničím jiným nehýbalo ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
rayczech
Příspěvky: 6
Registrován: čtv led 17, 2019 00:28

Re: kontrolka ASR

Příspěvek od rayczech »

Tak nakonec vyřešeno reklamací u firmy, co obšití prováděla.. víceméně to bylo přesně tím, co popsal Richard. :)
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Technická sekce“